Пазарете се тука!

snowmen

The Rock
Член од
26 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
LG P500 Optimus One по која цена одат на пазарот?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Продавам HTC Hero G2 црниот, сочуван, декодиран, со 2.2 андроид, 5 мп камера, вифи, гпс итн ... со цела опрема
за форумџии за кеш цена 5000 ден фиксна
 
Член од
8 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
1
Итно продавам неотпакуван Alcatel OT-807,го земав пред 1 недела, го продавам по цена од 3500 ден. Со телефонот во пакет одат мемориска картичка од 2гб,слушалки,USB кабел,полнач + 2 год. гаранција. Телефонот има и Wi-fi..
Кој е заинтересиран нека пише..

 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво дечки.

Барам Нокиа Н95, половна, користена ама добро сочувана.
Би заменил Самсунг Монте, многу малку користен, без ниту една гребнатинка на него, за Нокиа Н95, или би ја купил истата ако некој продава.
Ако некој продава Н95 или е заинтересиран за Самсунгот Монте, нека ми пише ПП.

Патем - Нокиата ми треба итно.
Од Скопје сум.

Поздрав.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Би сакал да ве прашам нешто , ако знаете да ми помогнете :)

Сега на крај на Јануари треба да ми стигне Samsung Galaxy Tab 10 , не знам точно дали 10.1 или тој 10.1 V , т.е. дали подебелиот со 8 мегапиксели камера или пак тој со 5 потенкиот. Не знам затоа што ми е подарок.

Сега поентата не ми е да се фалам , туку да ве прашам да не знаете колку им иде цената поволни. Мислам овој е гланц нов ама секако дека не сум продавница и ќе биде отворен, така да не можам ко на ново да го рачунам.

Сакам да го шитнам пошто неам корист некоја од него, и не знам која цена идат, и дали има тука некој што би сакал да купи такво нешто, или пак да не знаете некоја продавница што откупува.

Фала однапред за помошта ! :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Би сакал да ве прашам нешто , ако знаете да ми помогнете :)

Сега на крај на Јануари треба да ми стигне Samsung Galaxy Tab 10 , не знам точно дали 10.1 или тој 10.1 V , т.е. дали подебелиот со 8 мегапиксели камера или пак тој со 5 потенкиот. Не знам затоа што ми е подарок.

Сега поентата не ми е да се фалам , туку да ве прашам да не знаете колку им иде цената поволни. Мислам овој е гланц нов ама секако дека не сум продавница и ќе биде отворен, така да не можам ко на ново да го рачунам.

Сакам да го шитнам пошто неам корист некоја од него, и не знам која цена идат, и дали има тука некој што би сакал да купи такво нешто, или пак да не знаете некоја продавница што откупува.

Фала однапред за помошта ! :)
450 eur се нови го гаранција, ти и 350 па и повеќе ако можеш супер, колку и да го продадеш во ќар си
само ретко кој купува, ја попрво би купил iPad отколку галакси таб јбг, а ајпад половен има и за 250 евра
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Пријателчиња мои мили.
Ако некој од вас ми најде заштитна маска за
Самсунг монте ( силиконска или пластича ) за да ми се заштити долниот дел, би го частел што му душа посака.
Се утепав барајќи но ништо.

Има ли некој од вас видено негде таква маска за овој телефон, има за сите видови на Самсунг но за овој многу ми е тешко да најдам.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
316
Nokia 5800 xpressmusic
cena : 4500 denari

--- надополнето: 11 јануари 2012 во 16:49 ---
Пријателчиња мои мили.
Ако некој од вас ми најде заштитна маска за
Самсунг монте ( силиконска или пластича ) за да ми се заштити долниот дел, би го частел што му душа посака.
Се утепав барајќи но ништо.

Има ли некој од вас видено негде таква маска за овој телефон, има за сите видови на Самсунг но за овој многу ми е тешко да најдам.
најди некој да ти порача од ebay :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Nokia 5800 xpressmusic
cena : 4500 denari

--- надополнето: 11 јануари 2012 во 16:49 ---

најди некој да ти порача од ebay :)
Да, ама кој ? :/
А нема негде низ Скопјево да се купи ?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
450 eur се нови го гаранција, ти и 350 па и повеќе ако можеш супер, колку и да го продадеш во ќар си
само ретко кој купува, ја попрво би купил iPad отколку галакси таб јбг, а ајпад половен има и за 250 евра
И тоа што викаш, гледам дека ретко ги зимаат, а не знам зашто топ таблетче е, али Ipad е по -хит, мислам и ја кога ја видов двојката Ipad се чудев какво е, ама и воа не е лошо...

Јеби га, тоа е , ако го шитнам ОК, ако не домче или па некоја трампа ќе му правам :)

Фала друже!
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 12:48 ---
Samsung Galaxy S case,користена 1 ден ја купив од амазон,ако има заинтересиран нека ми пише ПП
http://www.amazon.com/gp/product/B0045OWHOE/ref=oh_o00_s00_i01_details
Колку го даваш друже? И од кај си ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom