Пазарете се тука!

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
па да не се лажеме не е VGA камера, за тие што се разбираат е вга камера со софтверска екстензија од 1.3 мегапиксели. Иначе најреална вредност на тој телефон е до 60 евра да се продаде, јас сум мобилара :) морам и да заработам нешто... :)

како и да е со среќа во продажбата. :) мојот предлог сеуште важи... :) 45 евра.
Misti4en telefonot e star 1god i 5-6 meseci i nema VGA kamera posto ima nastavka 6230 Ii a toa e podobrenata verzija na 6230 koj ima vga kamera OVOJ ima 1.3kam i sega koj saka moze k570 koj saka nokia 6230i negovo pravo na izbor. A denes doznav deka nokiava moja ima 00 vo toa brojot sto zan4i najdobra e :) koj e zainteresiran neka pisi
мразам кога треба да се цитирам!

Necro daj be preporacaj nekoe telefonce na staro za 120tina evra :)
имам нокиа 6280 во топ состојба со 512мемориска картичка + нова оригинална маска.

Dobro be Dzole imas li ti koristeno nekoj od modelite na Nokia pa da kazuvas, zemi telefon na Nokia vlezi vo menu i vo multimedia pa probaj da ti gi otvori slikite site naednas NEMA SANSI, probaj ja istata opcija kaj telefon od Sony Ericsson, Samsung ili Motorola ( za siemens ne znam) ke vidis kako vednas gi otvara slikite. A jas kazav deka se PRemnogu kvalitetno napravani ti ramlku razlikuvaj Softver od Hardver, jas kazuvam deka SOftverot IM E BAVEN, hardverski se neunistlivi me KAPIRAS???
како мислиш во право е?

и плс, кирилица!:wink:
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
drugar ti sto se pretstavuvas kako phone master izgleda samo toa Ph ti ostanalo nickot posto ne se razbiras ti od mobilni. Posleden komentar za tebe na temava
Па според тоа до сеа што го пишуваш.... од тебе се разбирма едно 120210032131001240120 пати повеќе....и изјасни се убаво што сакаш да кажеш со постов??? пх што би значело ако само тоа ми останало??
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
nema za sto poveke da vodime diskusija koga gledam deka stvarno blage veze nemas od telefoni
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не ви скурчи бе?

Нека остане темава за пазарење, а не за мерење мобилни курови.

Нареден оф-топик го бришам.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
nekoj zainteresiran za nokia 6230i 4500den
мислам дека на пола Македонија и стана јасно дека ја продаваш Нокиата за 4500 денари, после 24часовните офф-топик дискусии на темава. :) нема потреба за понатамошно флодирање на форумов.

Ако има заинтересирани за телефонов, нека пишат на темава, сите останати - продолжете со дискусиите во темава - за препукувања отворете друга тема т.е. веќе имам отворено - само што на никој не му текнало малце да се помачи да го пролиста подфорумов за Мобилни телефони и телефонија иначе темата се вика Цените на мобилните телефони на македонскиот пазар - реални вредности се бараат во таа тема.

хејв а најс деј ту ол јузерс :wink:
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
ајде уште една нокиа е50 но оваа е најбоље до сеа... како нова без гребаници со 3 месеца гаранција 110 еура....071528707
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Продавам Sony Ericsson p990i.Цена 210 евра.
Продавам и Nokia Sirocco 8800 за 200 евра без екран
 

Goki_san

Dzabolebar of the month
Член од
16 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
1
Prodavam Nokia 3300 so ful oprema (slusalki, kabel za snimanje od radio 256 MB MMC karticka). Telefonot e vo kutija i e mnogu zacuvan. Cena 50 evra.

P.S izvinete so ne e kirilica :toe:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Продавам Sony Ericsson p990i.Цена 210 евра.
Продавам и Nokia Sirocco 8800 за 200 евра без екран
:pos: само екранот ти е 140 евра :pos: иначе иде комплет со механизам и флет :pos: леее сум се пресмеал....
бај д веј ако сакаш да си го направиш 8500 денари ти е со монтажа кај мене...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom