ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Поправниве од 21 ќе се?
Ам испитиве од кога? :oops:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Вака сеа, студирам на Економски и имам Работно (трудово) право... Ме интересира дали во учебникот пишува нешто за здравствена заштита и осигурување, не можам да најдам ништо такво.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.020
Поени од реакции
1.137
Јас немам есеј поени..... и како задоволен?
МЈП од есејот добив 15 поени , а има и со повеќе поени од есејот , само ние сме први 6 недели кај Георгиевски , а втори 6 недели кај Петрушевска , и кај нас нема асистентка на предавања , предаваат само споменатите професори , а не знам кој ни ги прегледуваше есеите , можеби Елена Михајлова бидејќи таа не чуваше на есејот кога го правевме .
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
Вака сеа, студирам на Економски и имам Работно (трудово) право... Ме интересира дали во учебникот пишува нешто за здравствена заштита и осигурување, не можам да најдам ништо такво.
ima ama mnogu mal del ,ako ti treba nesto poopsirno prasaj nekoj od master sto se na toj otsek za trudovo pravo tamu sigurno ucat podetalno
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
za posigurno ako sakas ke ti gi pratam daj mi mail:)
advokatce@live.com ....фала ти многу!!!:pipi:.....оваа не се учи преку книга толку многу ме депресирва барем ајде да видам од по прашања затоа очајно ми требаат .... :place:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Знае некој како да пријавам поправен колоквиум? Оти има опција само за испит...
Епа со самото тоа што ке пријавиш во деновите од 11 до 18ти ке знаат дека пријавуваш колоквиум (еден паднат)
а од 18 до 20 ако пријавиш тоа ке ти се важи како да си пријавил испит.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Server Error in '/EKTS' Application.

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>
</system.web>
</configuration>

Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>
</system.web>
</configuration>
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Аман бе луѓе ќе пријавите....до 18 ти е рокот ќе се среди системот,,, Драги не може да дише, глаата не знае кај му е кутриот :D
 
Член од
14 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
4
Идни колеги/колешки. Како и секој што завршува средно има трема имам и јас. Не ми се јасни некои раб. доколку би сакале да ми ги објасните би ви бил благодарен.
Прашања за ПРАВНИ НАУКИ!
Не го разб. новиов систем 3+2, дали е тоа ЕКСТ или мастер или тоа е исто, и што е тоа? Дали во насоката ПРАВНИ НАУКИ ќе треба да изберам и др насока или тоа доаѓа отпосле и дали тие 2 год после тие 3 се бираат одма или откога ќе дипломираш? Второ, кои предмети е најтешки? И дали самите проф./асистенти ви кажуват од што треба да учите и кај ги има материјалите во продажба или тоа се објавува на др место? И дали може од кога ќе истакнат листи да се префрлиш од една во друга група со молба/барање? Фала многу!
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Аман бе луѓе ќе пријавите....до 18 ти е рокот ќе се среди системот,,, Драги не може да дише, глаата не знае кај му е кутриот :D
А кај можам да го најдам Драги има нешо канцеларија ау? Барам маил на странава на правен нема... ми треба да исконтактирам за проектна нешто со него .. ај ве молам кој знае, глеам некој и претходно прашувал не добил одговор :(
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
А кај можам да го најдам Драги има нешо канцеларија ау? Барам маил на странава на правен нема... ми треба да исконтактирам за проектна нешто со него .. ај ве молам кој знае, глеам некој и претходно прашувал не добил одговор :(
na facebook moze da go najdes ,jas ednas go prasuvava i odgovara :)a za drugo mesto samo na fakultet vo malata prostorija vo ekts kaj sto se polaga na kompjuteri
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 18:16 ---
Идни колеги/колешки. Како и секој што завршува средно има трема имам и јас. Не ми се јасни некои раб. доколку би сакале да ми ги објасните би ви бил благодарен.
Прашања за ПРАВНИ НАУКИ!
Не го разб. новиов систем 3+2, дали е тоа ЕКСТ или мастер или тоа е исто, и што е тоа? Дали во насоката ПРАВНИ НАУКИ ќе треба да изберам и др насока или тоа доаѓа отпосле и дали тие 2 год после тие 3 се бираат одма или откога ќе дипломираш? Второ, кои предмети е најтешки? И дали самите проф./асистенти ви кажуват од што треба да учите и кај ги има материјалите во продажба или тоа се објавува на др место? И дали може од кога ќе истакнат листи да се префрлиш од една во друга група со молба/барање? Фала многу!
vaka celiot sistem se vika ekts a prvite tri godini ti se osnovnite za da diplomiras drugite dve ti se master kade sto si izbiras ti na koj smer sakas i so niv magistriras .ako odberes pravni studii ne se odbira od nea druga nasoka taa e opsta i tie drugite dve godini ne se biraat odma nego po zelba odkoga ke diplomiras ako sakas da magistriras,za predmeti zavisi vo sekoj semestar ke se najde nesto sto ke te zakoci i ke ti bide tesko ama se gura .I DA profesorite i asistebntite kazuvaat od koja kniga mada obicno se skripti i gi ima po fotokopirnicite ili na fakultet ili vo mavrovka i da moze da se prefrlis od edna vo druga grupa ama samo ona vreme sto pobrzo odkoga ke istaknat :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
na facebook moze da go najdes ,jas ednas go prasuvava i odgovara :)a za drugo mesto samo na fakultet vo malata prostorija vo ekts kaj sto se polaga na kompjuteri
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 18:16 ---


Го нема на странава на Правен факултет не знам како се презива, ќе може линкче од фб? Фала мн. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom