ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ај ако има некој на форумов од групата што денес правеше есеј вовед во еу, да напише збор-два што требаше да се пишува? даде проблем, како овие шо се на англиски, и да составиме здружена акција треба или како? однапред благодарим:smir:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
има ли некој од вас информација кога има предавања Гордана Силјановска или кога воопшто можам да ја најдам на факс. И кај и се наоѓа кабинетот??? треба да полагам а никако да ја најдам у пм. однапред фала а ко некој ме удостои со одговор:)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
ај ако има некој на форумов од групата што денес правеше есеј вовед во еу, да напише збор-два што требаше да се пишува? даде проблем, како овие шо се на англиски, и да составиме здружена акција треба или како? однапред благодарим:smir:
Правев денеска. Или ќе ни дадат бааги поени, или ќе не репнат со 0. Мене ми падна: Врз основа на одлука на ЕУ, таа воведува рестриктивни мерки против Узбекистан, поради претерана и непропорционална употреба на сила во граѓанските немири. Кој акт е и како е напишан!?
И после на тебе задача е да откриеш дали е здружена акција или здружена позиција, и да пишуваш членови како сметаш дека треба да изгледа актот, на пример, дека се испраќа мониторинг мисија, дека се воведува економско ембарго итн. Како што и они рекоа, треба да употребеме имагинација :)
Иначе за мојта тема мислам дека е здружена акција, а и доста народ беа како мене. Па, сеа, тоа ти е. А за следниот есеј Петрушевска кажа дека ќе биде нешто за визната либерализација, а другата тема за можноста Македонија да влезе во ЕУ брзо, и нешо со спорот со Грција.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Kizo, фала ти, иако дури сега го прочитав постот.:smir:

Исто беше и кај нас, само што за некои други земји со некои други проблеми...ама објасни пред тоа на предавањата професорката шо треба да се пишува така да, лесно беше. Би требало добро да поминеме.
ај сеа утре пак...не убија годинава...сите предмети во два дела ебате бељата, немаме друга работа ние, само есеи ќе пишуваме:tapp:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Луѓе дајте бре некоја семинарска за казнено право на тема „Вина“ ... плииис :(
...или пак барем некој линк нешто сама да напишам ако не друго... итно ми е
Благодарам однапред
 

mamba

UNITED MACEDONIA
Член од
13 декември 2009
Мислења
93
Поени од реакции
3
Pa drag kolega site profesori gi ima na stranicata na praven fakultet www.pf.ukim.edu.mk pa od leva strana ke kliknes na ZA FAKULTETOT i poslem ke izberes KAKO DA NE NAJDETE ke si izberes profesor i vo negoviot profil ima e-mail ke mu pises i toa e se.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ај некој од тие шо правеле есеј оваа недела по МЈП, ако може да каже шо се паднало? Благодарам:smir::wink:
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
ДАЛИ ИМА НЕКОЈ НА ФОРУМОТ ШТО ПРАВЕЛ ЕСЕЈ ДЕНЕС ПО ЕКОНОМИКА КАЈ ГРОЗДАНОВСКИ.. ДА МИ КАЖЕ ШТО ТЕМА ИМ СЕ ПАДНАЛО ...:pipi:
.
.
.
ФАЛА ОДНАПРЕД :salut:
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Ако има некој правено есеј по облигационо право оваа недела нека пише што теми се паднаа:smir:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
2
ako nekoj ima nesto za : Основните карактеристики на граѓанското право во Атинскиот полис
plssss pomognete bilosto :salut:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Машала! Дочекав и усно да се полага на Правен. Денес. :back::nerv:
 
Член од
21 јуни 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
abe imalo nekoi prasanja po megunarodno kazneno pravo i po kriminologija za na master studii ako znae nekoi kaj da gi najdeme neka pise.pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom