ПМФ

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Како им иде на новопечените хемичари, поточно биохемичари???
Поплаки, пофалби за факултетот, професорите, асистентите, лабораториите, библиотекарот можда...???:)
Пофалби сега за сега и се надевам така ќе остане. Се погодија и профеосрите и асистентите, само ние студентите слабо учиме некако:)
Лабораториите може малку поопремени да бидат и понови супстанци да има, ама и вака е океј. Забавно е на факултет, само дека се бара учење - се бара, ама сепак не е претешко:)
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Пофалби сега за сега и се надевам така ќе остане. Се погодија и профеосрите и асистентите, само ние студентите слабо учиме некако:)
Лабораториите може малку поопремени да бидат и понови супстанци да има, ама и вака е океј. Забавно е на факултет, само дека се бара учење - се бара, ама сепак не е претешко:)
Ајде, ајде фаќајте се за книгите :)
Лабораториите може да се МНОГУ поопремени, ама тоа е тоа :)
Иначе да, на факултет е лесно и интересно...тешко е дома, после факултет(што би рекла една колешка):)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Незнам зошто но во ниедна копирница не најдов Ткива и Органи на Растенијата.... све барав. Гладиус у секоја бев.

Ве молам било каков материјал има ли некој? Имам главен колоквиум во Вторник а неможам да се снабдам со матеирај...

Хелп!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Незнам зошто но во ниедна копирница не најдов Ткива и Органи на Растенијата.... све барав. Гладиус у секоја бев.

Ве молам било каков материјал има ли некој? Имам главен колоквиум во Вторник а неможам да се снабдам со матеирај...

Хелп!
Не знам зошто ја нема. Знам дека ние од таму земавме. А и да не станува збор за иста книга, во тие фотокопирници ги има сите можно скрипти од ПМФ
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Слушам се пензионирал Никола Јорановски Хемија и Невенка Физика, не одра од пари ова Невенка :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Незнам зошто но во ниедна копирница не најдов Ткива и Органи на Растенијата.... све барав. Гладиус у секоја бев.

Ве молам било каков материјал има ли некој? Имам главен колоквиум во Вторник а неможам да се снабдам со матеирај...

Хелп!
по копирниците долу кај подвозникот кај галеб,побарај анатомија и морфологија на растенијата од Живко Сековски,во таа скрипта има се за растителни ткива и органи,евентуално побарај некоја скрипта ботаника,или пак Ботаника од Радмила Групче,но мислам најсоодветна ти е скриптата од Сековски!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
Кога треба да пријавуваме испити да не знае некој???
Никакво соопштение нема им ебам мамицата. Сто пати сменија термини за испити па сега на датите кога се испитите ние ќе правиме трети колоквиуми и фаткички еден рок ти паѓа во вода :tapp:
Нека одат они од 10 Јануари до 17 да прават 3 колкоквиума, и да се подоготват за три редовни усмени испити недела потоа. А не дај боже па да треба некој предмет да ти остане на писмен испит....
Сигурно нема друг факултет кај што во рок од еден месец сто пати ги менуваат датите за испити и колоквиуми.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кога треба да пријавуваме испити да не знае некој???
Никакво соопштение нема им ебам мамицата. Сто пати сменија термини за испити па сега на датите кога се испитите ние ќе правиме трети колоквиуми и фаткички еден рок ти паѓа во вода :tapp:
Нека одат они од 10 Јануари до 17 да прават 3 колкоквиума, и да се подоготват за три редовни усмени испити недела потоа. А не дај боже па да треба некој предмет да ти остане на писмен испит....
Сигурно нема друг факултет кај што во рок од еден месец сто пати ги менуваат датите за испити и колоквиуми.
Нас денес ни рекоа демек ќе се пријавувале негде на крај на јануари, па ни кажаа дека треба одма по празници... Битно жиро сметки со пари се залепени - датуми никако.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Слушам се пензионирал Никола Јорановски Хемија и Невенка Физика, не одра од пари ова Невенка :)
Невенка, едно старо мало бабуле што си продаваше книги од 800 денари, Биофизика? :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
That's her.:) Ја имавте среќата со армин да ви има предавано?:)
Пред 2 години кога студирав Шумарски. Најлесно положен предмет EVER. Ама сепак ке ја памтам по една ситуација, кога и удри тоа од прожекторот во очи и за малце ке припаднеше. :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
That's her.:) Ја имавте среќата со армин да ви има предавано?:)
Јас ја имав честа, и тешко дека ми беше најлесно положен предмет, кај нас ептен беше никаква, ама во вистинска смисла на зборот НИКАКВА, пола амфитеатар го избриче со мито. И плус книга сите купивме. А во погорниот пост имам грешка не се викаше Никола, ама беше Јордановски сигурно, тој Хемија.
 
Н

'Никола'

Гостин
Јас ја имав честа, и тешко дека ми беше најлесно положен предмет, кај нас ептен беше никаква, ама во вистинска смисла на зборот НИКАКВА, пола амфитеатар го избриче со мито. И плус книга сите купивме. А во погорниот пост имам грешка не се викаше Никола, ама беше Јордановски сигурно, тој Хемија.
Јас досега не сум имал таков случај со моиве професори и нема да коментирам околу тоа. Ама вие дека од други факултети, можеби затоа. Не знам стварно.
А тој хемичарот не го знам.
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
45
Поени од реакции
8
Dali moze nekoj da gi napise postdiplomskite studii od biohemija i fiziologija i molekularna biologija ( gi nema na pmf stranata).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom