ПМФ

Член од
14 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
ПМФ е закон....ако не друго барем професориве се трудат да те научат нешто се мачат ти пикаат во глава....а не како кај др факултети ни предавања не им држат професорите туку асистенти ја вршат таа работа...и за тоа што сме мн малку луѓе во споредба со правен,економски и др можеме сите информации да ги дознаваме навремено без некоја мака и без висење по огласни...едноставно го среќаваш професорот во ходник или му одиш до канцеларја и си го прашуваш.... и тие како нормални луѓе ти одговараат итн итн
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
ПМФ е закон....ако не друго барем професориве се трудат да те научат нешто се мачат ти пикаат во глава....а не како кај др факултети ни предавања не им држат професорите туку асистенти ја вршат таа работа...и за тоа што сме мн малку луѓе во споредба со правен,економски и др можеме сите информации да ги дознаваме навремено без некоја мака и без висење по огласни...едноставно го среќаваш професорот во ходник или му одиш до канцеларја и си го прашуваш.... и тие како нормални луѓе ти одговараат итн итн
Или си прва година на ПМФ, или за мене си првата со излегла со вакви пофални зборови за ПМФ.:smir:
 
Н

'Никола'

Гостин
Или си прва година на ПМФ, или за мене си првата со излегла со вакви пофални зборови за ПМФ.:smir:
Јас сум на физика и исто имам само пофални зборови за професорите и асистентите (со некој исклучок). За на другите институти не знам, за моите си кажувам.
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
Не сум прва година баш сум си последна,а може да сум првата шо излегла со вакви пофални зборови...инаку кога бев прва мислев дека е за никаде така шо се замараат со нас ама сега едноставно сфакам дека луѓето сакаат да научиме само.а инаку ние секогаш сме незадоволни само малку треба да направиме споредба со др факултети...е дури тогаш ке сватиме колку сме срекни шо го имаме таков каков што е...и уше една работа шо ја сакам кај пмф....никогаш нема гужва на студенски...:)
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Не сум прва година баш сум си последна,а може да сум првата шо излегла со вакви пофални зборови...инаку кога бев прва мислев дека е за никаде така шо се замараат со нас ама сега едноставно сфакам дека луѓето сакаат да научиме само.а инаку ние секогаш сме незадоволни само малку треба да направиме споредба со др факултети...е дури тогаш ке сватиме колку сме срекни шо го имаме таков каков што е...и уше една работа шо ја сакам кај пмф....никогаш нема гужва на студенски...:)
Океј извини, еве јас лично да си кажам дека не сум нешто изненаден од факултетот.Кога се запишував пред 3 години очекував многу повеќе ама може па јас сум имал преголеми очекувања.А?


Или е некој професор од ПМФ, па се сам фали :icon_lol:
Или син/ќерка на некој професор/професорка.:)
 
С

Спенсер

Гостин
Математичари има тука??? :) Нешто за матрици, проектче некое... било што :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Абе...
у дело за биологија,таму лабораториите со растенија и сл шо ви се хемиските делови...
успевате да издржете без гас маски?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Абе...
у дело за биологија,таму лабораториите со растенија и сл шо ви се хемиските делови...
успевате да издржете без гас маски?
Тоа не е кај лабораториите со растенија, туку толку мириса од фармата за Apo E knockout стаорците, потребни за истражувањата на д-р Јасмина Димитрова-Шумковска во склоп на оделението за биохемија, но миризбата ќе ја компензираме со фактот дека стаорчињата се многу слатки :helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
Тоа не е кај лабораториите со растенија, туку толку мириса од фармата за Apo E knockout стаорците, потребни за истражувањата на д-р Јасмина Димитрова-Шумковска во склоп на оделението за биохемија, но миризбата ќе ја компензираме со фактот дека стаорчињата се многу слатки :helou:
Како копа мајко мила, по тие скалите што се на страна дрвените, не се поминува :pos:
Цело време се чудевме зашто мириса така, и ни кажаа дека уствари било ради некои експериментирања со саторци :nesvest:
Има ли вистина во тоа дека порано на местово на нашиов факс имало лудница???:pos:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
^И ја така слушнав лани, од повеќе луѓе, не знам колку е точно. :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Некој од аналитичка биохемија искуство со Маргарета физика да сподели вака?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom