Оцрнување на бившите

Член од
2 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
зависи од причината заради која завршила врската...според мене најчесто се оговара заради љубомора,сепак ја не се сметам себеси за љубоморен тип и ми се нема случено да ја оговарам бившата
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
воопшто не зборувам за бившите секако се тоа минато нема што да се трошат зборови за тоа и во тие врски имало и добри и лоши работи кои сме ги делеле така да неможам да го оцрнувам некој само затоа што сме прекинале
може нешто да кажам доколку ме прашаат :toe:а да шетам наокулу и да зборам на сите другарки вол свиња тоа ми направи нема шанси тоа се малоумни работи...
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
ми се има десено да слушнам муабети за себе од бивш по раскинувањето....жално е ....не верувам дека би била со некој ако зборува така за некоја своја бивша....ако ја навреди значи и него нешто му фали чим бил со неа
никогаш не би зборувала лошо за своите бивши.....
 

THE-DOCTOR

TigaR
Член од
12 јули 2009
Мислења
52
Поени од реакции
1
ke si snimis klipce......i neka zborat kolku so sakat ama ako zbornis ti.....
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Со бившата сум во пријателски односи, и баш се слагаме како другари. Може е чудно али еднаш во недела пиеме кафе.
Не би ја оцрнил за ништо на свет, барем не неа.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
не е убаво ипак како и да завршило немора цел град да не дознае...:kesa::kesa::kesa:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Море мамицата на сите бивши брее. Не заслужуваат да живеат. Нека Пукнат! Ау ео ау ео! ГАЛАМА!....се шалам луѓе :)
Им посакувам се најубаво на сите бивши. И на оние шо ми згрешиле и она оние шо ме сакале а јас сум згрешил. Хев а Најс Лајв :) Неам потреба за никакво оцрнување! Било је лепо ил ружно док је траело. Било дел од времето, дел од животот :) Фрагментче вакво или онакво :)
Се најубаво бивши! Еден ден....ќе си спомнете и вие коа бевте со Шмекерот у веза. исто како коа ќе си спомнам ја додека пијам некое утриснко кафе на тераса! Аххх....МАРИЈААА, ИРИИИИС, ДУШАНЕЕЕЕ.....добро забегав!
Ај чао :)
 

nonchalant

i4 ne mi 4ue
Член од
27 ноември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
2
Kaj ke gi ocrnis de, oni se so site boi prefarbani i taka...:pos2:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не е нешто многу етички, но можам да најдам доза на разбирање. Секако се работи за одбрамбен механизам: „Вол! И така не го биваше а и мајка ми не го сакаше...“
Ако ти е полесно оцрни го; принципиелно е да го правиш тоа пред најблиските пошто они ќе знаат што е вистината а што се емоциите...
Јас по дефиниција не зборам многу.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
оние што ти се блиски знаат за каков тип на човек е и самите ке ти кажам
али jer bi bio dobar ne bi bio bivsi:pos2::pos2::pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не, нема потреба. Зашто да го оцрнуваме екс-партнерот, само заради тоа што сме биле заедно. Нека си тера човекот, си има свој живот.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не баш оцрнување, туку паѓало и добар и по некој лош збор. Без разлика дали сеуште сум во врска со него или не.
Мојата сегашна врска ја започнав со човек кој е сосема раличен од моите бивши. Во тоа се уверив по еден мој љубоморен испад за едно негово излегување без мене. Знаев дека ќе излезе со другарите, но не и со другарка, која всушност ја `бркал` во минатото. Гледајќи слика од нив заедно на фамозниот кадевечер избувнав и започнав расправија со него. Тој и претходно ми имаше кажувано за неа дека ја бркал, но сум заборавила. Инаку никогаш не направиле ништо и спонтано останале само другари. Но, повторно ми разјасни се до најмал детал и сега имам многу повеќе доверба во него, бидејќи ме убеди дека не е како другите и не би ме изневерил.
А јас за возврат му ја објаснив мојата бурна реакција. Тоа е последица од однесувањето на моите драги бивши. Сум била изневерена и разочарана од буквално сите. За среќа, не ми рече : Одјеби, гајле ми е што мислиш...туку го средивме тоа и во иднина се надевам дека нема да има проблеми.
Тоа беше само еден премин преку кој требаше да се помине за да се достигне наредниот степен на меѓусебна доверба.
Но, ми беше потребно да му објаснам како сум била третирана од бившите за да знае зошто изреагирав така кога ги видов сликите. Бев навикнала да ме повредуваат.Помислив дека е уште еден од `нив`.
Но, дефинитивно ми докажа дека не е.

Е сега, за мене да ме оцрнат ..и тоа ми се случи, итоа во последната пропала врска.
Го имав неговиот пасворд од фб, преку кој најпрвин дознав дека ме изневерува.
По тоа, откако раскинавме, видов од разговорите кои ги водел на чет дека грдо ме оцрнил пред негов другар, давајќи му надеж да се обиде кај мене како да сум лесна девојка. Тоа ужасно ме налути и бидејќи го имав избришано од пријатели на фејсбук, му пратив порака заканувајќи му се дека ќе му уништам се што постигнал, а реално гледано имав можност да го сторам тоа на многу начини.
Ми се јавуваше, но не кревав..на мсн тврдеше дека не ме оцрнил, но јас само му реков да не се осмели да му се повтори. Оттогаш разговаравме само уште еднаш, кога го `реметев` за неговата сегашна ружна девојка, која е со него само колку да не му биде досадно (инаку повторно изневерува и тоа нема да се промени кај него никогаш).
Потоа веќе не сме разговарале, но сепак иако можам пак да разговарам со него, никогаш не би можела да му ја простам навредата и оцрнувањето.
Сум била оцрнета, повеќе отколку што сум кажала лош збор за него.
 
S

StereoLove

Гостин
Во момент на разочарување и нервоза сум зборувала лошо за него.Сум добивала желба и за одмаздување но со текот на времето ми поминувало.Што ке добијам со тоа што ке го оцрнам?воопшто ништо .
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
може да сум оцрнувал но само во себе...никад на глас не сум изговорил погрден збор.. секогаш највеќе вината ја барам во себе, без разлика дали сум јас тој што раскинал или не
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.335
Поени од реакции
28.193
го дига егото премногу, и е патетично. донт трај ит!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom