Охрид

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Фантом ај не заебавај.Јас лани лично видов во близина на бродче бев ко го фрлаа крстот,како варошани скокнаа од брод и одма го фатија крстот.Оваа година не беше наместено...барем така јас мислам.:helou:
А знајш ти некој надвор од Варош да го фатил крстот во последниве 100 години??? :toe:
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
Не сум варошанец, ама не тресете глупости, најчесно си го фаќаат, има 5-6 тајфи од варош, увежбани и масовни, си го фаќаат. Не беше фрлен в раце, оди на www.ohridnews.com ќе видиш на едно клипче дека никој не го фати од прво, го загинаа во водата.


a dan mu bese na to j strav da go pokazit, cekase da se rascistit malu, oti ako potonit onde vo trevine i tinjana, i na tolku noze so pretet, nemat sansi da go nais pa ne gnjurci i so metal detetor(ako bese metalen) nema da go najdat
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не му беше страв да го покажит, аман море, шо ви е, се шо не ви е по ќејф и ај наместено. Не глупајте тропости, си го фати чоекот чесно.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Оваја година да, амааа прошлите беше ... :)
Туку еј убо рече Фантом, увежбани се овие од варош. Се имат сите заедно договорено да ги туркат да не им дават место на туѓиве на пример, а ако беше до лани сите од брегон, варошани од бродој :pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Лани беше наместено, кажаја и од здружението „Богојавление“ - Охрид.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
занчи вака
господ го правел градот лихнид и затоа е толку убав ама тука дошол редот ѓаволот да направи нешто и ги направил луѓето па сега тоа ти е неможе се убаво да е
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Да дојш ти на ред кај ѓаолот,ама од позади.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
боли а знам и мени ми беше тешко ко ми кажуваше еден варошанец за ова сами се потапчувате еб..
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Топе го фаќат трет пат, бе. Нуркач е, шо не ќе го фатит. Ко се глупи овие шо скокет, дечиштава. Уште пред да почнит да пејт попон влегоја во вода и чекет пола сат дур да дозборвит типов (и се смрзвет, а дур сум на муабетов не ни смејт да се пред бродов туку на јасно одредена граница). Овие поискусниве и малце со акал на глата на третото крајно повторвење од попов си влегоја и си испливаја. Крстот се фрли и му се одби на некој од рака, не приметив на кого, и падна во вода. Во сите бркотници сто посто се имат в песок зариено, и дур се смрзвеа едниве, топе си нурна и го најде. А за старите охриѓани, нормално дек сме поувежбани во пливање и такви работи, то ни е во крв, и уште непроодени не учеле да пливаме. А не дек немало местејнци до сега, само овај пат вистина такво нешо, не беше. (иако ништо чудно да било планирано за некој друг, ама типот да не успеал да го додржит крстот:))
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ти си од оние со "сина крв" од Варош????:pos2:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
zosto koga ke simnam od avtous vo ohrid mi se pustate kako muvi na gomno . za 200 denari me molite da vi dojdam doma i site ste fini na pocetokot a posle me gledate kako da sum vi ubil nekoj od familija...sve ste TATARI da vi presusi ezeroto!!!
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
немој бе така со охригани,,сега како што одат работиве со грците тешко таму да одиме многу на одмор, а бугарите го дигнаа носот со ова европската унија и таму има сега европски цени, косово прати што се дешава,,така да мора да си ги сакаме охриѓаните и да си седиме на градиште и летово што иде
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
zosto koga ke simnam od avtous vo ohrid mi se pustate kako muvi na gomno . za 200 denari me molite da vi dojdam doma i site ste fini na pocetokot a posle me gledate kako da sum vi ubil nekoj od familija...sve ste TATARI da vi presusi ezeroto!!!
Да ми го лапниш без да го гибниш.

Плус, бан од темава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom