Охрид

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Охрид си е закон бе! Мајка ми е од таму и стално си одам. И за Нова Година бев, закон забава имаше! И народот си е закон! Поздрав до моите роднини и пријатели од Охрид:helou:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Супер град е Охрид. Секој ден сум таму (таму учам) и народот е баш супер.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
да и ЛАМБЕ што ги ограби
и ВЕНКО ШАПКАР и т.н се СУПЕР
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ај ако сакаш ој си од темава да не те глеам, пред да му го цуцниш и ти на Сеприко.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ти си од оние со "сина крв" од Варош????:pos2:
Не живеам Варош, ама и татко ми и мајка ми се од таму. А зш? Таквите се нешо привилегирани? Те молам, поштеди ме од нискоквалитетен сарказам.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ето од кј ти била жичката Варошка па све шо знајш. :)
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ohrid zakon mesto, od Skopje se preseliv vo Ohrid i ziveev dobri dve godini, i nikogas nema da go zaboravam, i vecno ke zalam sto morav da se vratam vo Skopje.Najubavite raboti mi se slucija tamu.Pozdrav do Ohrigani.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Дали јас сум ненормален, или надвор снегче мршулит? :blaa:
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
zosto koga ke simnam od avtous vo ohrid mi se pustate kako muvi na gomno . za 200 denari me molite da vi dojdam doma i site ste fini na pocetokot a posle me gledate kako da sum vi ubil nekoj od familija...sve ste TATARI da vi presusi ezeroto!!!
Еј...случајно да го дознаам кое е ова лајно.....Ќе завршит со бетонски чизми во сини вирои...па ќо “ќе пресушит“ езероно можда и ќе го најдет....
РЕТАРДИРАН НИЕДЕН....Како не ти е срам....ПУ
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе шо сакате зборете за Охрид....ама град со по романтични места у Македонија не постои и точка.

:salut:
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
За Охрид да кажам само дека е многу убав град.Имам одено 10 пати.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Ohrid e definitivno najubaviot i naj romanticniotgrad vo Makedonija i posiroko. Samo so nie Ohriganite ne znajme da gi cenime negovite ubavini, a vie skopjanite samo se zalite za ohrid, ohrid vaka ohrid onaka (skoro sve vo negativna smisla) i naleto pak poke skopjani vo ohrid imat otkolku vo Skopje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom