Охрид

Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Абе шо сакате зборете за Охрид....ама град со по романтични места у Македонија не постои и точка.

:salut:[/quДА
ВО ПРАВО СИ, АМА ПОСЛЕ СТРУГА
Тука си во право за една работа....Стружанки појако се ебет.....:vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Снајпер, на ебАње (акцент на А) Струга ојш ко ќе ти се присакат?:)
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Снајпер, на ебАње (акцент на А) Струга ојш ко ќе ти се присакат?:)
Абе дип сум далеку...Скопје се преселив уше 1999....и не можам секогаш ко ќе ми се присакат Струга.....:vozbud:


Ама на лето и преку викенди ко идам.... тогаш паѓат ебАње

ИГЛЕРИИИИИИИ!!!! :wink:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако наминвиш Охрид, да ми се јавиш да се видиме, ќе ојме кај Костурон биљард да те решам. :)
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
Топе го фаќат трет пат, бе. Нуркач е, шо не ќе го фатит. Ко се глупи овие шо скокет, дечиштава. Уште пред да почнит да пејт попон влегоја во вода и чекет пола сат дур да дозборвит типов (и се смрзвет, а дур сум на муабетов не ни смејт да се пред бродов туку на јасно одредена граница). Овие поискусниве и малце со акал на глата на третото крајно повторвење од попов си влегоја и си испливаја. Крстот се фрли и му се одби на некој од рака, не приметив на кого, и падна во вода. Во сите бркотници сто посто се имат в песок зариено, и дур се смрзвеа едниве, топе си нурна и го најде. А за старите охриѓани, нормално дек сме поувежбани во пливање и такви работи, то ни е во крв, и уште непроодени не учеле да пливаме. А не дек немало местејнци до сега, само овај пат вистина такво нешо, не беше. (иако ништо чудно да било планирано за некој друг, ама типот да не успеал да го додржит крстот:))


Ako e taka ko so kazvis alal da mu e, amo ko ke gi razgledas site okolnosti malce e cudno, okolu nego imase 100 luge so znaci 200 noxe so pretaat pod voda, tamo aj i da nezborvime kolku e dlaboko, ama na seta treva i ressa so ja imat dolu, trebit ne gnjurec da si , sam da te odtaet tamo krst zelezen, potonat na naogas, plus ladna voda, a i trebit operiran od mozok da si da gnjurnis zs se znait deka dobivas edno 10 ina gloci po mucka od tie okolu tebe.A li mozno e eve go fati, pa velit regularno e ama to e ne natprevar pa da imat sudii.................
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Д Џо, прво, крстот е дрвен со метална база, напраен ни да тонит ни на пловит горе. Второ, батето можда го фати крстот и пред да го извајт, ама паметен е, се оддалечи од гужвата да не јајт клоци и боксој и го крена. Годинава си беше регуларно.
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Абе и јас имам скокано.....
Како би можело да бидит нерегуларно?
Да се договорет со попон да им го дајт в раце?
Иначе дека го фаќет варошани го фаќет......Ама то не е ради намештаљка.....туку едноставно многу добро се организирани и пред се морално спремни....си го имет врзано в крпче дека крстот ојт кај нив.....а самоувереноста често е најбитниот фактор за успех.....
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Снајпер, ево ти кажи им, мене не ме слушет. Едно е шо се организирани појќе Варошки тајфи, а другиве скокет по 2-3ца во тајфа :tapp:.
Попон не го фрлат в раце кај никој. Годинава крстот го удри Џачкана по рака и падна во вода, значи не е за Варошани местен. Само требит убо организирање и јака тајфа. Рачунај ако се нурниш, ај шо ќе те изгазет и шо ќе требит нова лична карта да ваѓаш, ќе те истурет од клоци по слабини и свиткан ќе си ојш. Зато ако го фатиш, тури го под маица, тргни се тро настрана па крени го. Пошо ако те видет со крстот долу, ќе те поништет ко два и два четири. А шом го крениш горе високо, никој со прст не смејт да те чепнит.
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Снајпер, ево ти кажи им, мене не ме слушет. Едно е шо се организирани појќе Варошки тајфи, а другиве скокет по 2-3ца во тајфа :tapp:.
Попон не го фрлат в раце кај никој. Годинава крстот го удри Џачкана по рака и падна во вода, значи не е за Варошани местен. Само требит убо организирање и јака тајфа. Рачунај ако се нурниш, ај шо ќе те изгазет и шо ќе требит нова лична карта да ваѓаш, ќе те истурет од клоци по слабини и свиткан ќе си ојш. Зато ако го фатиш, тури го под маица, тргни се тро настрана па крени го. Пошо ако те видет со крстот долу, ќе те поништет ко два и два четири. А шом го крениш горе високо, никој со прст не смејт да те чепнит.

Е многу ми криво шо не бев годинава да гледам......
Викаш Џачкана по рака го удрил???:pos2:

Како се имат нервирано после......:pos2:

Топе со Талецон и Беџено беше во тајфа?
Или со овај одозгора, како се викаше......другар му со витканана коса...накај Канео шо имат продавниче.....?
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
Ohrid e definitivno najubaviot i naj romanticniotgrad vo Makedonija i posiroko. Samo so nie Ohriganite ne znajme da gi cenime negovite ubavini, a vie skopjanite samo se zalite za ohrid, ohrid vaka ohrid onaka (skoro sve vo negativna smisla) i naleto pak poke skopjani vo ohrid imat otkolku vo Skopje.
Добро градот е убав,но ова што го влиш за скопјаните не е баш така.Ако велат тие така немаше ниту еден скопјан да оди во Охрид.
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Сега видов....
Топе со Бабаче бил во истата тајфа....и после речи дека не се организирани
Бабаче ми се чинит трипати го фати крстот, еве и го Топе исто....
Си имет систем луѓето.....дури двајца тројца одет по крстон...другиве им прает штит.....
Петар Рупе не е во истата тајфа со нив?
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Kај се можело со Варошани, тие на шкрги дишат. :icon_cool
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ќе пиеме ли на КиМ летово? Само да не дојдат алфи да не претресуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom