Охрид

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Секоја година сум редовен посетител на градот и баш ми е супер таму.Ми одговара средината некако, али најубаво е при крајот на Август кога се расчистуваат туристите па се одмараш од народ и уживаш во мир покрај езеро и добри прошетки.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
охрид е најбоље град во македонија преку лето секој да си помине лудо и незаборавно.... ноќниот живот во таму преку лето нема споредба со скопскиот во кој нема живо пиле за летните одмори,освен некој ако не сака да искача со својата сенка хе хе хе
Да, ама дој ти в Охрид во пролет, есен, зима, па ни со сенката не ќе си на улица.Никој ич не мрдат.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Да, ама дој ти в Охрид во пролет, есен, зима, па ни со сенката не ќе си на улица.Никој ич не мрдат.
Убо е и бо зима шо му фалит! Викенд, среда, четврток имат забави! Е сеа зависит каде ама сепак не толку лошо! А за на улица, шо ќе ти е:vozbud:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Убо е и бо зима шо му фалит! Викенд, среда, четврток имат забави! Е сеа зависит каде ама сепак не толку лошо! А за на улица, шо ќе ти е:vozbud:
Под улица се подразбираше надвор кј и да е, а мене не ми е толку убо сеа шо да прам.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Па сеа зависит друштво ова она, иначе и денска шема не е лошо, колку толку имат луѓе!
Добро, извини не ме карај (иронична сум да појаснам).Имат да, по тројца на плоштадон.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Се слагам со Пчелка.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Eпа сеа ак сејте на клупа и да глеате шо луге врвет, то е!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Денес имаше мала гужва на плоштад.Премиерот ни беше во посета.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Ко Зона на Самракот е море преку зима,не се лажите :pos:
Двајца без тројца на плоштад,живо пиле не мрдат
ne znam zosto ama mene ohrid pojke mi se svigat za vreme na zima, ednostavno coek moze da go slusne srceto, povikot na prirodata. Dusata mi se polni so spokoj, mir. vo magicen grad ziveeme ohrigani :)
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
44
Поени од реакции
2
Јас сум од охрид и многу е убаво покрај езерото:baeh:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Да затоплит малце времево и ќе имат појќе гужва јас мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom