Охрид

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Vo Tabana najjaka mi e babickata so cerevoto so voda koja prska i vika po gostite , superbabicka vo grado mora da e taa .
Леле ќути еј со нејзе секое лето се расправамеее колку ме нервират еј, комшивка од пеколот е та :kajg: :pishtoldz
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
MSV(support) напиша:
Охрид...ти ја ебав колата, те запамтив.

хааааааа ова ми е познато:je: како да си имал мака од некој џандар:je:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Токму и да е најникаквиот град на планетава, секогаш ке ми буди оган во градите кога ке го чујам името негово, зашто таму поминав најмалку 15-тина прекрасни лета, прекрасно се дружев, научив да пливам како клинец, го уловив првото рипче(и водно и сувоземно)....а таму живее и една личност која навистина многу ми значи.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Е тоа ти е мал град, претходната вечер се случува нешто, денес дознаваш уште сабајлечки.
Излегол северински порнич со некоја охриѓанка шо работела во еден кафич тука (ај да не претерам, не кажувам кој). Кутро девојче, го снимале.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Која бе? Како незнам јас? Очекувам ПП, за да неморат да се распрашвам по луѓево :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не ми текнува која е, само име и знам и името на кафичот. Не е кај тебе Маринче, не се потресувај:))))
Очекувам едно детенце (кое ми кажа за ова) да дојде и да каже точно кај може да се најде клипот.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Mandrak напиша:
Ова според Паско Кузман е?
Не сум сигурна, мислам дека да. Одамна текстот го имам, па не се сеќавам баш од кого е. Ако не заборавам, можам да проверам ако толку те интересира:)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
FortunE напиша:
Е тоа ти е мал град, претходната вечер се случува нешто, денес дознаваш уште сабајлечки.
Излегол северински порнич со некоја охриѓанка шо работела во еден кафич тука (ај да не претерам, не кажувам кој). Кутро девојче, го снимале.
Дан е некоја што ја знаеме?.... Или тотален странец? :icon_lol:
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Охрид го преферирам заради следните две точки:

1. Езерото - не се чувствувам пријатно (понекогаш и ми делува застрашувачки) кога се движам знаејќи дека од лева или десна страна немам водено пространство, и
2. Неделното кафе - недела е ден за кафенце во чаршија и охриѓ(џ)ани го практикуваат тоа, посебно ако е сончево.

:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Eko1 напиша:
Дан е некоја што ја знаеме?.... Или тотален странец? :icon_lol:
Па јас лично не се знам со нејзе, ама мислам дека Весна се знае:icon_lol: :icon_lol:

Ninja напиша:
2. Неделното кафе - недела е ден за кафенце во чаршија и охриѓ(џ)ани го практикуваат тоа, посебно ако е сончево.
Аквариус а?:icon_lol: Или Галерија за поголема чашитлама, нема шанси да пропуштиш да не видиш некој што ќе помине:icon_lol:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
FortunE напиша:
Па јас лично не се знам со нејзе, ама мислам дека Весна се знае:icon_lol: :icon_lol:
А ти стигна филмчето тебе?.... Ке ни го проектираш при следното кафе?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Тоа детенцето не дојде вчера. Ама кај ќе оди? Ќе дојде некогаш! Ако не, ќе најдеме од други шо му се секираш?
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Еко дан сакаш да ти договорам средба со дотичната персона .. за автограм де:kez:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom