Охрид

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од slasa, 18 февруари 2005.

 1. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.364
  Допаѓања:
  4.564
  Се ова убо за настанов Охрид Трчат, ама вакви работи се најавувет со време. Ова излеат ко да се воодушевил некој од маратонов Скопје и рекол ај да организираме Охрид. Не мојш за 3 недели да речиш е ај трчајте 10км сеа.
  Некој знајт како ќе се патеките ?
   
 2. Obi4am_Bulgaria

  Obi4am_Bulgaria

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  654
  Допаѓања:
  153
  Одмор со кола за мене не е одмор. Надевам се дека хотел Горица реално одговара на 5*. Не сум одила во Охрид и се надевам дека некои поминувал там ке ми пишува како е. Дали трошоците са по-големи од во Бугариjа или не?
   
 3. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  811
  Допаѓања:
  396
  Од Хотелот до центар-чаршија оди пешки а на враќање фати или автобус или такси.
   
  На Obi4am_Bulgaria му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Obi4am_Bulgaria

  Obi4am_Bulgaria

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  654
  Допаѓања:
  153
  Колко минути се оди пешки? Во гуглето пишува кон 45мин- 1 саат, кое ми се види пре много. Кон 4 километри. Дека спират автобусите и дали некои ке ми пишува саит со разписание? За такси не сум сигурна да не ме излажат. Има ли интересно во близина до хотел Горица? Ресторанти, магазини и т.н.
   
 5. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  7.813
  Okolu hotelot nemat nisto, predaleku e za da se odu peski, i komplicirab e prevozot do tamu.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На Obi4am_Bulgaria му/ѝ се допаѓа ова.
 6. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  1.939
  Допаѓања:
  1.051
  Горица е далеку од 5 звезди... Подобра опција е некој хотел во центар на градот.

  Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
   
  На Obi4am_Bulgaria и Krstev им се допаѓа ова.
 7. Obi4am_Bulgaria

  Obi4am_Bulgaria

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  654
  Допаѓања:
  153
  Со агенциja ке бидеме и вариантите са Метропол - Белву, Турист и Горица. Белву и Турист са по-далеко. За тоа прашам за Горица.
   
 8. DRACARYS

  DRACARYS

  Член од:
  20 ноември 2008
  Мислења:
  5.913
  Допаѓања:
  2.376
  Белви ти е на плус 2 километри од Горица, и ако земиш во предвид дека е до самиот пат и имаш автобуска станица и за 20-30 денари имаш превоз до Охрид со автобус и таксисти шо возет по автобуска, плус продавници и 2 кафани во близина, ќе сватиш дека ќе ти е поисплатливо.. Иначе местополжбата на Горица е предобра, многу мирно место, и до Охрид се стигат со 25м пешачење махх, види и размислиси подобро.
   
  На Obi4am_Bulgaria и Krstev им се допаѓа ова.
 9. sorenoat

  sorenoat

  Член од:
  6 август 2011
  Мислења:
  856
  Допаѓања:
  234
  Нали си тр'гнала на активна почивка ,а разходката и ходененто пеша е част от това. Хем е пријатно ,хем здравословно .Охрид е красив ,в'здуха е чист и половин час ходене пеша е просто удоволствие. Аз на твое мјасто бих си взел хотел на по-спокојно мјасто ,настрана от туристическија поток.
   
  На Beric Dondarrion и Obi4am_Bulgaria им се допаѓа ова.
 10. Obi4am_Bulgaria

  Obi4am_Bulgaria

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  654
  Допаѓања:
  153
  Повеке се интересирам за вракане вечер како е превоза. За тоа ми е да има автобус во близина до хотела.

  А нок како ке си одиме до хотел? За тоа ми е прашуването.
   
  Последно уредено: 20 мај 2017
 11. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  8.564
  Допаѓања:
  4.451
  Автобус во близина до Горица немаш ама имаш такси до таму ... од центар до таму оклу 200 денари .. т.е 3.5 евра..
   
  На Obi4am_Bulgaria му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  811
  Допаѓања:
  396
  Надобро е да сте сместени во Метропол ,,,имат нон стоп автобуси за Пештани и Св,Наум и многу ефтино е,ама ако одите 4 со такси немат да е скапо,таксистите се поштени не е како во Блгарија да лажат.
   
  На Obi4am_Bulgaria му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Obi4am_Bulgaria

  Obi4am_Bulgaria

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  654
  Допаѓања:
  153
  А до Охрид има ли?
   
 14. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  811
  Допаѓања:
  396
  да тие одат напред -назад -охрид-пештани-охрид....
   
  На Obi4am_Bulgaria му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Obi4am_Bulgaria

  Obi4am_Bulgaria

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  654
  Допаѓања:
  153
  ОК. Благодарим на сите ви за помошта.
   

Сподели преку: