Охрид

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Само батката изгледа заборави дека во езерото имат вода а не ПИВО.[DOUBLEPOST=1494416506][/DOUBLEPOST]

Дали е вистина дека ЏАЧКАНА бил во собрание и удирал?
Да да ако е тој истион Џачка инспектор шо е.. Следниот ден шетам чаршија и го слушам на телефон кај шо прајт муабет нешо викаше: "лелеле абе по сиве портали ме пишит'' :ROFLMAO:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.750
Да да ако е тој истион Џачка инспектор шо е.. Следниот ден шетам чаршија и го слушам на телефон кај шо прајт муабет нешо викаше: "лелеле абе по сиве портали ме пишит'' :ROFLMAO:
Да инспектор е, со осмо оделение вечрно во дефекноно две за една.
Хаха значи и тој ке го кркат.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Џачкана јас лично имам присуствувано кај шо изнудвит пари со закани...ептен зеде замав со вмровциве, редно беше да им се оддолжит некако.
Битанга невидена, се надевам ќе се најдит некој паметен некој ден да му ги учукат две три да не можит да се соберит.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.750
Џачкана јас лично имам присуствувано кај шо изнудвит пари со закани...ептен зеде замав со вмровциве, редно беше да им се оддолжит некако.
Битанга невидена, се надевам ќе се најдит некој паметен некој ден да му ги учукат две три да не можит да се соберит.
Tој е еден КОПУК невиден,немаше ништо,молеше за четврт леб ,кренал неколку тегчиња и почна божем избацивач по дискотеки да висит со негова багра Дпмнеовска,па го обезбедуваше Бошко -Ремис ,и после го пикнаја инспектор за дрога ....:facepalm:
Кога работел во Ремис имал и секретарка и му рекла Џачка ти дојде ФАКС од Германија а тој и рекол нека влегвит в канцеларија одма,кој од кого се Небањаните.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Мислим да поминуваме во хотел Горица 5* за 4 ноки. Дали лесно се оди од таму до Охрид центр без кола?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Колко минути се оди од Горица до Охрид? Има ли автобус во близина?
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Колко минути се оди од Горица до Охрид? Има ли автобус во близина?
Imas okolu 10-15 min so kola do centar a avtobus imas na glavnata ulica zastanuva kaj hotelite ke vidis avtobuska postojka ima.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Се ова убо за настанов Охрид Трчат, ама вакви работи се најавувет со време. Ова излеат ко да се воодушевил некој од маратонов Скопје и рекол ај да организираме Охрид. Не мојш за 3 недели да речиш е ај трчајте 10км сеа.
Некој знајт како ќе се патеките ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Imas okolu 10-15 min so kola do centar a avtobus imas na glavnata ulica zastanuva kaj hotelite ke vidis avtobuska postojka ima.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Одмор со кола за мене не е одмор. Надевам се дека хотел Горица реално одговара на 5*. Не сум одила во Охрид и се надевам дека некои поминувал там ке ми пишува како е. Дали трошоците са по-големи од во Бугариjа или не?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.750
Одмор со кола за мене не е одмор. Надевам се дека хотел Горица реално одговара на 5*. Не сум одила во Охрид и се надевам дека некои поминувал там ке ми пишува како е. Дали трошоците са по-големи од во Бугариjа или не?
Од Хотелот до центар-чаршија оди пешки а на враќање фати или автобус или такси.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Од Хотелот до центар-чаршија оди пешки а на враќање фати или автобус или такси.
Колко минути се оди пешки? Во гуглето пишува кон 45мин- 1 саат, кое ми се види пре много. Кон 4 километри. Дека спират автобусите и дали некои ке ми пишува саит со разписание? За такси не сум сигурна да не ме излажат. Има ли интересно во близина до хотел Горица? Ресторанти, магазини и т.н.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Колко минути се оди пешки? Во гуглето пишува кон 45мин- 1 саат, кое ми се види пре много. Кон 4 километри. Дека спират автобусите и дали некои ке ми пишува саит со разписание? За такси не сум сигурна да не ме излажат. Има ли интересно во близина до хотел Горица? Ресторанти, магазини и т.н.
Okolu hotelot nemat nisto, predaleku e za da se odu peski, i komplicirab e prevozot do tamu.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.128
Одмор со кола за мене не е одмор. Надевам се дека хотел Горица реално одговара на 5*. Не сум одила во Охрид и се надевам дека некои поминувал там ке ми пишува како е. Дали трошоците са по-големи од во Бугариjа или не?
Горица е далеку од 5 звезди... Подобра опција е некој хотел во центар на градот.

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Горица е далеку од 5 звезди... Подобра опција е некој хотел во центар на градот.

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
Со агенциja ке бидеме и вариантите са Метропол - Белву, Турист и Горица. Белву и Турист са по-далеко. За тоа прашам за Горица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom