Охрид

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
абе го заебавам лет3
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Одамна велам, единствен спас за Охрид е да се исели тамошното население и таму да се населат некои добри поштени работливи луѓе како Битолчани.
Ти си поштен илир потиснат од ордите словенски,каков битолчанец какви бакрачи!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
Ти си поштен илир потиснат од ордите словенски,каков битолчанец какви бакрачи!
Ако случајно е Хрват тогаш е поилир од Албанците.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Охриѓани се арни ,туку потребни ни се туристи шо ке дојдат на одмор и потрошат пари а не само сликање за ФБ, и шо најдват мани тревата била невадена,паркингот бил скап,колата ми ја кренаја со пајак дека сум Скопјанец,патлиџаните на пазар се скапи, a ќе одат на смрденине краци кај јужните цигани и поскапа храна и пијачка , ичккртани рег.таблички,понижени,АМА БЕХ У ГРЧКА.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Охриѓани се арни ,туку потребни ни се туристи шо ке дојдат на одмор и потрошат пари а не само сликање за ФБ, и шо најдват мани тревата била невадена,паркингот бил скап,колата ми ја кренаја со пајак дека сум Скопјанец,патлиџаните на пазар се скапи, a ќе одат на смрденине краци кај јужните цигани и поскапа храна и пијачка , ичккртани рег.таблички,понижени,АМА БЕХ У ГРЧКА.
И сезонава да траеше поќе од 10 дена и сите среќни весели :D:vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Дали некои има инфо за хотели Горица, Белвју и Турист? Интересирам се и од поминуването там.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ако случајно е Хрват тогаш е поилир од Албанците.
Далматинците и Црногорците се Илири со тапија.Северна Хрватска или позната како Славонија, тешко дека се Илири..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
Далматинците и Црногорците се Илири со тапија.Северна Хрватска или позната како Славонија, тешко дека се Илири..
Далматинците се Хрвати.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Далматинците се Хрвати.
И Славонците се Хрвати,така?Од секогаш меѓу Далматинците и Славонците имало нетрпеливост.Мислам дека јадрото на Илирите се Далматинците ,Црногорците и Херцеговците.А иначе конкретно за Лет серија 3 мислам дека сакаше да ни наговестит дека е влавче.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Одамна велам, единствен спас за Охрид е да се исели тамошното население и таму да се населат некои добри поштени работливи луѓе како Битолчани.
Нее сум битолчанец
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дали некои има инфо за хотели Горица, Белвју и Турист? Интересирам се и од поминуването там.
Зависит колку пари сакаш да потрошиш на сместување и шо сакаш да имат. Турист ти е крш хотел и не ти го препорачвам.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Одамна велам, единствен спас за Охрид е да се исели тамошното население и таму да се населат некои добри поштени работливи луѓе како Битолчани.
Пуштајте уште, не можиме сами ние печеснајсе души, не се погодва со овие...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Пуштајте уште, не можиме сами ние печеснајсе души, не се погодва со овие...
Само батката изгледа заборави дека во езерото имат вода а не ПИВО.[DOUBLEPOST=1494416506][/DOUBLEPOST]
Пуштајте уште, не можиме сами ние печеснајсе души, не се погодва со овие...
Дали е вистина дека ЏАЧКАНА бил во собрание и удирал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom