Охрид

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Имало движење рече низ Охрид Битушко?
Викенд брачко, живо пиле не пејт ноќе, за разлика од пред 4-5 год. сменето за 360 степени.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Имало движење рече низ Охрид Битушко?
Викенд брачко, живо пиле не пејт ноќе, за разлика од пред 4-5 год. сменето за 360 степени.
Не ги гледаш колине? Еее ко беше ацо на власт немаше онака места за паркирање
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Не ги гледаш колине? Еее ко беше ацо на власт немаше онака места за паркирање
Остај то, ова плус значит дек имат камен во народов.Сите со коли излезени и директно в кафани.Ете колку напред е ојден животов во Охрид.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Офф море и вие, не слушнавте дека по 600 души вработвеле секој ден?
На работа се сите, работет, немет време да се шетет по кејов.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.313
Поени од реакции
8.851
Cela tema nemalo luge, pa izlezete be, sednale pred PC I terame seir (tipicno ohridski) , pa izlezete , razdvizete go gradot.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Јер крај езеро кафичине се летни кафичи тоес никој немат рецимо објектив или даблин или госип бивши сред зима да седит така? Единствен кафич шо си фурат лете зиме ти е планб и то за старо и за младо. Ако земиш факт дека ликвид сред бел ден иако е празен ти барет лична карта и резервација на врата, кадмо и аквариус веќе се отпишани останват уште 4 кафичи шо се погодни за излегвање денски онака кафешема а то се конект, мохито, хевн и кај таксистине ла тераса. Ла тераса и мохито скоро никој не ојт освен неколку деца собрани за време на лш или дерби фудбалско зш не нашле слободно место во друг кафич. Хевн не памтам кога некој последен пат ми рекол дек ќе ојт таму стварно...

Ноќна шема

Почвиме пак од крај езеро. Госип цело лето нешо журчиња праеја ама за малолетници 98%. Мр.И и Ликвид ти се според мене најдебилни места за излегвење не дека нешо ми сметет ама шо пробвет елита да привлечат со квази резервации и лични карти па боли глава да му ебиш сфе. Кадмо незнам дал имат уште студентски таму, ако ги имет прекинато нека се преименувет во lounge bar слободно со оние староградскине чуда. Хемингвеј, Харем и остали средношколски "клубови" - Журката трајт до 12 сатот и толку. Едино јоце панов пејт до кај 2. После 2 журката се префрлат во двата најелитни дискотеки на балканот! Чика Пајо со неговите неверојатни 30 гости и Хавана кај шо ако влезат појќе од 50 немат место да се разминиш.

Не се умрени младиве од Охрид. Едно таков е менталитетот демек ладно е кај ќе ојме, друго немат кај да ојме.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Јер крај езеро кафичине се летни кафичи тоес никој немат рецимо објектив или даблин или госип бивши сред зима да седит така? Единствен кафич шо си фурат лете зиме ти е планб и то за старо и за младо. Ако земиш факт дека ликвид сред бел ден иако е празен ти барет лична карта и резервација на врата, кадмо и аквариус веќе се отпишани останват уште 4 кафичи шо се погодни за излегвање денски онака кафешема а то се конект, мохито, хевн и кај таксистине ла тераса. Ла тераса и мохито скоро никој не ојт освен неколку деца собрани за време на лш или дерби фудбалско зш не нашле слободно место во друг кафич. Хевн не памтам кога некој последен пат ми рекол дек ќе ојт таму стварно...

Ноќна шема

Почвиме пак од крај езеро. Госип цело лето нешо журчиња праеја ама за малолетници 98%. Мр.И и Ликвид ти се според мене најдебилни места за излегвење не дека нешо ми сметет ама шо пробвет елита да привлечат со квази резервации и лични карти па боли глава да му ебиш сфе. Кадмо незнам дал имат уште студентски таму, ако ги имет прекинато нека се преименувет во lounge bar слободно со оние староградскине чуда. Хемингвеј, Харем и остали средношколски "клубови" - Журката трајт до 12 сатот и толку. Едино јоце панов пејт до кај 2. После 2 журката се префрлат во двата најелитни дискотеки на балканот! Чика Пајо со неговите неверојатни 30 гости и Хавана кај шо ако влезат појќе од 50 немат место да се разминиш.

Не се умрени младиве од Охрид. Едно таков е менталитетот демек ладно е кај ќе ојме, друго немат кај да ојме.
Ова е мое мислење за локалите во Охрид:

Ликвид е полн дење ноќе. Таму е “шемата“. Денски лични карти не барет ама ноќе барет иако менаџерката им е малолетна. Ак немат место ликвид (шо многу често немат денски за кафе да се пиет) луѓево одет ноа, ак немат таму место одет аквариус и ак немат ни таму место одет кадмо. Ак не се одлучет за овие кафичи одет објектив. Овие 5 кафичи се најпопуларни.

Кафичине на плоштад младиве ги нареквет “пензионерски“ и ретко да се видит помлад чоек од 35 години седнат таму освен ак имат гужва во погоре спомнатите кафичи или седвет да чашитвет кој поминвит на плоштад (охридска работа:)). Во ова категорија спаѓат до негде и ла тераса иако многу пати е полно заради една причина шо немат да ја кажам на форумов.

За навечер лабаво убо место за лица над 25-6 години кај шо ретко имат малолетни мислам дека е куба.

План б е познат како место кај шо се збирет таксистине иако во последно време слушам се праеле убај забави и не пуштале секој некој.

Во кадмо не се прает појќе студентски туку во шила секоја среда. Појќе средношколци од студенти кои се броет на прсти.

Госип (не сум сигурен 100%) и хемингвеј (100%) се затворени.

Локали отворени после 2 кај шо се продолжвит забавата се паткана, хавана и еспана:):).

Можда имам нешо забораено. Ак ми текнит ќе допишам.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Госип (не сум сигурен 100%) и хемингвеј (100%) се затворени.
Госип е затворено, на местото од Госип ќе се префрљит Даблин, мислам дек Март ќе бидит. А на местоно од Даблин незнам шо ќе имат.
Биден е некој бе во новион ресторан Опера?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не ги гледаш колине? Еее ко беше ацо на власт немаше онака места за паркирање

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Абе шо пацери и со овај паркингов се, преку викенд имат до тино онаму шо наплаќет :facepalm:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Кабиљ да се до Горица 2 ќе се наместет за наплаќање.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Во нашата ни метропола умре ноќниот живот вие за Охрид расправате.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.168
Госип е затворено, на местото од Госип ќе се префрљит Даблин, мислам дек Март ќе бидит. А на местоно од Даблин незнам шо ќе имат.
Биден е некој бе во новион ресторан Опера?
Kolku sto razbrav Tino go zel delot Dablin kaj sto e sega, so ke praet neznam

Abe Jazz nikoj ne go klade vo muabetive? :(
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Kolku sto razbrav Tino go zel delot Dablin kaj sto e sega, so ke praet neznam

Abe Jazz nikoj ne go klade vo muabetive? :(
Џез ин не сум биден 5-6 години ама според другиве е место кај шо одет, цитирам „несфатенине“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom