Охрид

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Еее пак да ги оставате лозјата трња да ви растет, ќе пијате вино од некој бочките шо ги миел и водата шо ја собрал :D
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Еее пак да ги оставате лозјата трња да ви растет, ќе пијате вино од некој бочките шо ги миел и водата шо ја собрал :D
Брааад всело јас имав околу 1 хектар под лозје ама им текна на владава раскрсница за струга да прает баш на него и ми го искорнајја...
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Брааад всело јас имав околу 1 хектар под лозје ама им текна на владава раскрсница за струга да прает баш на него и ми го искорнајја...
И мене пола лозје ми го скратија од автопатон шо го прает.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Шо се секирате бе, Велмеј и Лешани ќе ги пресадите, Грујо така најави :vozbud:


Туку ова чудо дали го видовте шо го замислиле? Дубаи вода ќе ни носит еј:brlav:
[DOUBLEPOST=1454097337][/DOUBLEPOST]Шо се секирате бе, Велмеј и Лешани ќе ги пресадите, Грујо така најави :vozbud:


Туку ова чудо дали го видовте шо го замислиле? Дубаи вода ќе ни носит еј:brlav:
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Социјалка брат од пелистерка виноно 2л 89 денари.
Комина!
Еее пак да ги оставате лозјата трња да ви растет, ќе пијате вино од некој бочките шо ги миел и водата шо ја собрал :D
Лозја иаме али таљанка само, само ракија прајме.
:D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Вранец братче, црвено или по нашки катран црно, другиот ден глата со кран да ти ја кревет.
Ај шо ќе ти ја кревет глата со кран, туку вечерта кј шо ќе спијаш имат собата 9 дена да ја луфтираш со ширум пенџери отворени. Имат натре да креват на комиње.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Oхрид пред индустријализацијата 50 тите години бил 10 тина илјади и пак ќе си дојт на старото. А имат и друга варијанта после разрушувањето на Лихнидос бил напуштен. Па после 200 години ко дошле словените празен го нашле. Така да си имат Охрид историја со пустошење.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Плоштадон Охрид денес во 18 часот. Ама паметни се овие од локалнава не се глупи ко струшкине па да ја ваѓет елкава и вгодина ко ќе ја стат ради неуба инсталација да изгорит. Се погоди годинава нека седит посекако никој не ја гледат. Ок можда налето кхоланѓанине ама нека мислет дек туристичка атракција е нешо ау бау.... Мојт и да почниме им наплаќаме сликање со елкава шо...

Се извинувам на сите 5 ментални шо се излезени и шо ги имат на сликава ама мораше пошо менталнион од биш...бишу...битуше рече дека менталитетот бил таков после 6 излегват луѓе летница налето во 8 бил еднаш тој немало место од јапонија пензионери на екскурзија биле дојдени.


П.С. Колку сум глуп...убо си рече битушанец после 6 излегват кај најдов баш тогаш да му речам на другаров да сликат :tapp: Ај следно во 7 ќе сликаме.

 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Ептен стемнато му е и од негојте и од овие сега :LOL:


...И сме учествувале.Кој активно, кој пасивно.Сите сме учествувале!

5:17 :нинџ:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
187
Поени од реакции
238
Ептен стемнато му е и од негојте и од овие сега :LOL:


...И сме учествувале.Кој активно, кој пасивно.Сите сме учествувале!

5:17 :нинџ:
На 03:55 вели „Јас сум атеиста.“

Пред шест години пред мене рече „И јас сум верник!“ И го повтори тоа „И јас сум верник“. Тоа се случи во муабет со граѓани, во општина, во салата помала за состаноци, на 19 ноември 2009.

А тој муабет се случи зашто А.П. градоначалникот НЕ дојде во закажано време, и ПЛУС го прекрши зборот дека ќе дојде малку подоцна.

Мислата ми е ... таму кај шо збор човечки е без вредност, што можеш да очекуваш?!

Да не грешам душа, Чингоски може бил верник па му се случила лична трагедија (?) па престанал да верува (чул некој за такво нешто?).
Суштината е што, општо гледано, кај и да си меѓу луѓе, ќе си лажен и подлажуван.

И затоа бегаме од проблемите големи и заеднички, од кои може да се побегне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom