Охрид

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
METALECOT напиша:
еееј од таму значи биле, јас пред една недела гледав, нешо светеше од таму, ама појма немав од кај е и шо е, и на заебанција на другариве им викам ево ви НЛО. :)
A ти си тој ради кој шо по весници цел град го пишеа, а? :pos2:


Него, ај и јас инсајдерски информации да споделам...

Обезбедување . . . . . 50-60 луѓе
Конобарици . . . . . . . .од србија ( допрва доаѓаат украинките)
Околу 500 м2 ВИП дел, со плесачици пред сепареа
Околу 600 м2 стандард дел, со дркаџии кои гледаат во плесачиците :)
Влез...........................300 денари
Скопско......................150 денари

Задоволството да бидеш во дискотеката од милион долари.... Па си има цена... али ај после отварање ќе делиме впечатоци :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Страшни сте значи.
К@terin@, Кои ти се најсигурни извори?
Народов сега навистина нема друга работа и шири информации, сто различни верзии слушнав.
Аман стрпете се.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Fortune напиша:
Страшни сте значи. Кои ти се најсигурни извори?
Народов сега навистина нема друга работа и шири информации, сто различни верзии слушнав.
Аман стрпете се.
Луѓе сме, нека си прозбориме :)
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
e ok,sea taka mi kazaa i mislam taka deka ke e......ako ne e taka togas castam,a ako e taka ti castis.mozit?
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Е сеа тоа е. Здравје -> в лето ќе го посетам ак можам.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И беше некој во новата дискотека? Успеа да влезе?
Слушнав дека премногу имало гужва, не пуштале на врата и редиците биле долги пред сите влезови.

Читав на еден друг сајт за „Taboo”, имаше и слики, ама некој ако бил на самото место може да постира тука, да видиме дел од атмосферата.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
ohrid si e ohrid, najubav grad vo makedonija, pa so da recam, izgleda imam sreka sto sum roden tamu i tamu sto ziveam, a za znamenitostite na gradot podobro da ne zborvam zs ke mi trebet 10 sati
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Aleee напиша:
ohrid si e ohrid, najubav grad vo makedonija, pa so da recam, izgleda imam sreka sto sum roden tamu i tamu sto ziveam, a za znamenitostite na gradot podobro da ne zborvam zs ke mi trebet 10 sati
Видовте сите? Кратко и јасно :)

Иначе јас бев во Табу. На кратко...

Организационо.... хмм 6-ка.
Долг ред на скали, манипулирање со влегувањето (Држеа луѓе уредно поканети надвор пред врата и по саат и пол). Обезбедување на ниво, накурчени конобарици со геријатриски манири.

Архитектонски глеано во смисол на поделба на просторот.... 8-ца
Не е лошо, али можело и подобро.

Ентериерно уредување.....2-ка
Главен проблем на дискотекава покрај ретардираниот обид на архитектите да направат спој на 16-ти и 21-ви век, е малата спратна висина. Со самото тоа, можностите за спектакл се намалуваат. Јеби га... Светилките внатре освен оние на подиумот не би ги чувал ни во подрум, а дури сум кај нив мора да споменам дека за во ВИП делот 100% украле топки од канделабрите во Охрид.

Подиум (лајто шоу, пена, балончиња, чад).... сосема солидно.

Звук.........најчиста 10-ка. Фантастично уживање за уши.

Програма..... 7-ца.
Најмногу ради Бабура, иако не измисли топла вода чоекот, си беше стандарден. Забелешки за две работи- прво, не е во ред на отворањето на дискотеката никој од надлежните да не земе микрофон во рака на 24 секунди и да каже јас сум тој и тој, ова е Табу, ова е за Вас... изволте. Наместо тоа, Викса (?!) имаше задача на парти мејкер али и неговата харизматична луцидност вечерта беше на ниско ниво. Второ... танчерките делуваа многу кратко, поточно се додека луѓето кои беа во диското не ја провалија фората дека на подиумот треба да се игра, а не да се стои околу него. Тогаш за да се спасат од шакалите и хиените, заминаа...Нормално, бидејќи немаат сепариран простор за себе(читај погоре-мноогу малаааа висинаааа).

-------- Глобална оценка ----------------

Солидна.

Луѓето сакаат циркузи.

Сепак Охрид немал вакво нешто. Како ќе функционира и понатака, незнам. Не сум оптимист. Посебно откако чув дека Фани ќе гостува наредниот викенд.

А за она - дискотека од милион долари?

Ај ќе кажам вака.... Не перете на рака. "Gorenje" машини за перење. Ја вршат работата за вас.:helou:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Fortune напиша:
И беше некој во новата дискотека? Успеа да влезе?
Слушнав дека премногу имало гужва, не пуштале на врата и редиците биле долги пред сите влезови.

Читав на еден друг сајт за „Taboo”, имаше и слики, ама некој ако бил на самото место може да постира тука, да видиме дел од атмосферата.

Кажуваат дека не е како што се очекувало,имало премногу гужва се чекало по пола сат пијачка.На вип картите пишуваше бесплатна пијачка но тоа го немало.
А за гужви било преполно и стварно не пуштале без карта
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Serpico напиша:
Обезбедување на ниво, накурчени конобарици со геријатриски манири.
Претрес?
А за келнерките... Ретко каде има ненакурчени, да ти се одмили кога ќе порачуваш, кога ќе ја добиеш пијачката и кога плаќаш.
Serpico напиша:
Сепак Охрид немал вакво нешто. Како ќе функционира и понатака, незнам. Не сум оптимист. Посебно откако чув дека Фани ќе гостува наредниот викенд.
Фани???:nesvest:
Добри се за почеток:pos:

Сепак може да функционира, луѓево секогаш сакаат промена и бидејќи сакаат да бидат видени не би ме чудело да се заберат до таму.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Joey напиша:
На вип картите пишуваше бесплатна пијачка но тоа го немало.
На сите карти пишуваше гратис пијачка, а на ВИП гратис многу пијачки :)

Ама даваа гратис само сокче, и тоа на шанковите кои не беа во ВИП дел.

Ете. :)


p.s. Форчн... Фани?! :poss:

Not even funny...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Fortune напиша:
И беше некој во новата дискотека? Успеа да влезе?
Слушнав дека премногу имало гужва, не пуштале на врата и редиците биле долги пред сите влезови.

Читав на еден друг сајт за „Taboo”, имаше и слики, ама некој ако бил на самото место може да постира тука, да видиме дел од атмосферата.
Секаде пишува дека е нешто невидено до сега,но не успеав да најдам слики од отварањето на ниедна страна,кој се бил таму да се види:smir:
Ако знае некој страна со фотки од атмосферата нека остави линкче,па да ја пофалиме вака од страна:smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
eve nekolku sliki od otvaranjeto









 

Kajgana Shop

На врв Bottom