Охрид

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајде кој е вечер за табу да видиме,мора да ме видите 2 метра човек сум :vozbud:
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Martin$ напиша:
Е вака беше 20 Март Охрид СКЕРИИИИИ:ija: http://www.ohrid.gov.mk/novosti/slika.asp
:so: Ова не е страшно бе ова е убајни да си седниш во онај кафичон пред киноно до говорницине едно каве :my6:и едно цигарче:duvac:и да си гледаш убајни бранчиња мхмхмххх:my2:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Незнам дали знаете ама кон крајо на Јуни или Јули Охрид ќе биде центар на светот :):):) хехе хееееее
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Утре идам..се надевам добро ке ме пречекате
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
1.2.3.4.5 maj ке го поминам во охрид сакам да се одморам малце да го сменам скопјево и да си поминам убаво :helou:
па се гледаме охриѓани
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
ohrid e naj,naj,naj ubaviot grad vo nasata ubava mala tatkovina.posebno sea koa puka sonce,kako uzivame pokraj ezerono(wow).aj dojte i ke vidite so e ubajna.ako nemate kaj da prestojuvate kazete,ke vidam neso vamte tamte,ke se najde.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Ohrid , ohrid , orid , da ne se pravime na toso , se znae sto e problemot , Ohriganite normalno . Ne znam zasto tolku strav stram i rezerviranost so isklucok ne nekoj clenovi . Ohriganite se malogragani - opsto poznato . Zasto ne gi podnesuvaat skopjani i ostanatite turisti . Mora tie da se prvi . Ocigledno slabo im e ugostitelskoto skolo koe veli musterijata e sekogas e vo pravo. Kaj niv vazi : musterijata e kabadai , ima pari , vrti zeni koi vo ohrid gi nema , pija viski, redbul , pusi marlboro , aj da im go zagorcime denot zasto toa ne go mozime . Malograganskat psihologija e toa dragi moi , emancipiranost nikade , zatoa ohrid sekogas go gledam kao seljacki grad a nikad kao kulturno gnezdo , zaradi narodot sto zivee . Sekade ima isklucoci , dobri i losi luge , ama eve povek luge velat ohrigani ne cinat , znaci ima nesto , ne izmisluvame so sila aj sea ke gi mrazime origani . Zasto ne velam taka za prespa , za dojran , za mavrovo , za sapka . Ohrid dokolku ne se korigira vo odnosot so turisti ke zavrsi kao Krusevo . A krusevo najmnogu propadna od domakinite idioti . Pozdrav do ohrigani da se korigiraat i da bidat kako sto treba , da ne` placat za turisti kao sto placat godini unazad koga preteruvaa pa coek ne im stapna .
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Тие шо се за Охрид за празнициве, ако пројавет желба да се опулиме, может слободно на мсн или на пп да ме исконтактирет. Се глеаме, сите ве сакам.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Абе луѓе, мислите келнерите со нас поубо се понашет? Бев пред некој ден во кафич, сејме сат време, милион пијачки, значит им прајме промет. Имат таму една лева келнерка, се дерит цело време, туркат фотељи, нервозна, пцујат, прајт, луда бе. И сега идат да ги земит празните чаши, и јас ко шо бев на крај, демек за да не мачит кутрава да се истегнит до кај мене, и ја подавам празнава чаша и таја хистерично ми рече: САМА МОЖАМ ДА СИ ЈА ЗЕМАМ!!! И јас o_O. Да не живеев во Охрид ќе ја ошамарев, ама ги знам какви се повеќето, и само и рекоф да си очеквит да останит без работа наскоро. Само ме виде попреку, ме позна дека неколку пати се имам поздравено со газдата (шо врска неам како се викаше, ама ај, сите во Охрид се поздравјет), и не рече ништо.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
K@TeRiN@ напиша:
ohrid e naj,naj,naj ubaviot grad vo nasata ubava mala tatkovina.posebno sea koa puka sonce,kako uzivame pokraj ezerono(wow).aj dojte i ke vidite so e ubajna.ako nemate kaj da prestojuvate kazete,ke vidam neso vamte tamte,ke se najde.
Кате ма зборви на нашки немој така :icon_razz А иначе сега Охрид полн ќе ни еееееее јее :) И Маре каде ма то?

едит

Сите сте добредојдени :) Ама ништо МАЛАГА и КОРЗО се затворени од Управа за јавни приходи хехехе
 
Член од
14 април 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
eeee DAj da se zberame nekade vo nekoe kompjuterstudio da ga napravame kanter4e so ke kazete?????
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
rodik напиша:
eeee DAj da se zberame nekade vo nekoe kompjuterstudio da ga napravame kanter4e so ke kazete?????
Ние бате не играме кантер4е, ние се капиме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom