Охрид

Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
abe najubo da se dogovorime nekoja nedela na primer i to na kafe primer :) da se vidime koi sme so sme i kolku sme. primer vo
Baron kaficon, (poeftino e go znam coeceto tamu ) objektiv ili kaj ce recete vie pa da se druzime
inace sabotite mi se rezervirani za izleguvanje po likvid duck i havana :)
Za ova nedela tesko ce bide posto site ce sme koj vamu koj tamu ipak praznici se ali bar idnata nedela mojme da se vidime bar za tie sto se ovdeka vo ohrid ne se skopje na fakultet.
Јас гласам за петок или сабота пошо сите ќе се дојдени од скопје... а во недела ручеци, глупости, не вервам сите да можат :)
А ти ако сакаш да идаш, мојш ваљда да одвојш саат-два од ликвид или дак :) секако денот имат 12 саати, мислам дека ако добро се организираш сегде ќе стигниш
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.775
Јас гласам за петок или сабота пошо сите ќе се дојдени од скопје... а во недела ручеци, глупости, не вервам сите да можат :)
А ти ако сакаш да идаш, мојш ваљда да одвојш саат-два од ликвид или дак :) секако денот имат 12 саати, мислам дека ако добро се организираш сегде ќе стигниш
за студенти и школарци имат 12 сати денот, за родители денот имат 25 сати :D

петок одговарат, неработен ден е
 
S

Shellshock nam67

Гостин
aj cetvrtok ako ima nekoj neka mi pise po pp :),
ako ne Petok eve neka e nakaj 19 00 satot vreme odbravme sega mesto ce se cekame kaj kliment spomenikot pa od tamu ce resime kaj da odime biva vaka :)
oti ako se cekame edno so drugi nema da se dogovorime nikogas ;), kolku sme tolku sme samo da se vidime koj sme :P
--- надополнето: 10 април 2012 во 16:29 ---
aj cetvrtok ako ima nekoj neka mi pise po pp :),
ako ne Petok eve neka e nakaj 19 00 satot vreme odbravme sega mesto ce se cekame kaj kliment spomenikot pa od tamu ce resime kaj da odime biva vaka :)
oti ako se cekame edno so drugi nema da se dogovorime nikogas ;), kolku sme tolku sme samo da se vidime koj sme :P
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.853
Поени од реакции
12.350
Охриѓани љубоморни, 365 цркви, а чудото пак во Скопје. :D
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
И јас сум од Окрид:D
Се гледаме впеток сатот е во 7 навечер , местото се подразбират.
Не си Охриѓанец, ак не се имаш чекано кај банкана.:icon_lol:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.551
И јас сум од Окрид:D
Се гледаме впеток сатот е во 7 навечер , местото се подразбират.
Не си Охриѓанец, ак не се имаш чекано кај банкана.:icon_lol:
Е сеа кај банкана, ние шо не сме од тие краишта за џабе не ќе кружиме....Дајте кај споменикон :D
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Е сеа кај банкана, ние шо не сме од тие краишта за џабе не ќе кружиме....Дајте кај споменикон :D
Плавата крф одамна се измеша , не ќе ви се потрошат нозете ако дојте до кај банкана.:D
Каде и да одлучите не е проблем за мене- ич не сум мрзлив, јас то го напишав улафазон:pos:
 
S

Shellshock nam67

Гостин
значи и да врнит и да грмит со чадори, петок :) сите кај споменикот во 19 00 сатот.
после следната собиранка ќе ги викаме и скопјанчиштана :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom