Охрид

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Kaj e бре ова Бифе Дрвара? :pos:

Понеделник, 02 Април 2012 11:53
Сподели
4
Споделете ја веста со Вашите пријатели
Во текот на вчерашниот ден во Охрид се случиле две тепачки каде што се повредени неколку лица.



Имено во ноќниот клуб „Хавана“, по претходна вербална расправија, настанала тепачка помеѓу лицата, Т.З.(1978) и М.Е.(1972) од Охрид. Откако и двете лица предходно се довеле под дејство на алкохол, настанала меѓусебна расправија и во еден момент Т.З. со пивско шише го удрил М.Е. во пределот на главата, а тој му возвратил со удар со тупаница во пределот на лицето.

Во тепачката М.Е. се здобил со видливи повреди во вид на расекотина во пределот на главата, а со огреботини во пределот на стомакот и подлив на десната страна од лицето се здобил Т.З., за што и на двајцата им е укажана лекарска помош во Медицинскиот центар Охрид.
Со лицата е обавен разговор во Охридската полиција и по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.
Другиот инцидент се случил на улица „Гоце Делчев“ во Бифе Дрвара, меѓу лицата Ш.Р.(1978) од Охрид и Ш.А.(1984) од Охрид, од една страна и 5 непознати лица од друга страна.
Во тепачката лицата си размениле удари со тупаници и клоци во пределот на главите и телата, при што двајцата се здобиле со видливи повреди во вид на расекотини на главите и повреди на носот за што им е укажана лекарска помош.
СВР Охрид превзема мерки за пронаоѓање на непознатите лица и целосно расчистување на случајот.

+
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173

The Legend is back again. Stronger.
And this time it's personal.
Фала тенќју веќе претенќју!Пред некој ден ја барав не можев да ја најдам.ХИТ!:vozbud:
Најјак момент 1:58
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Таткото на Столе Стоилов во автобус на Галеб, на пат за Шведска.Интересно, се викал КЛИМЕ :D
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Фала тенќју веќе претенќју!Пред некој ден ја барав не можев да ја најдам.ХИТ!:vozbud:
Најјак момент 1:58
minatava nedela go vidov na tomovce ko odev na rabota :))
--- надополнето: 7 април 2012 во 16:12 ---
decki aj da se prebrojme kolku sme od ohrid :)
i nie da si organizrame mini sobiranka sto velite a :) ??
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
minatava nedela go vidov na tomovce ko odev na rabota :))
--- надополнето: 7 април 2012 во 16:12 ---
decki aj da se prebrojme kolku sme od ohrid :)
i nie da si organizrame mini sobiranka sto velite a :) ??
Е ај :)
тие шо знам дек се од Охрид: Јас, TheMayor, Galeb, Faca, Somnitelno lice (не сум сигурна)... енибади елс?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
minatava nedela go vidov na tomovce ko odev na rabota :))
--- надополнето: 7 април 2012 во 16:12 ---
decki aj da se prebrojme kolku sme od ohrid :)
i nie da si organizrame mini sobiranka sto velite a :) ??
Е ај :)
тие шо знам дек се од Охрид: Јас, TheMayor, Galeb, Faca, Somnitelno lice (не сум сигурна)... енибади елс?
Jas сум малце пијан ак сакате мојме и одма собиранка да прајме ама нема да ве памтам :) и то
а не е лош идеја.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
ajde da vidime koj sme od Ohrid pa za pocetok ce se druzime nie, a mojme vo grupava ako izlasame ;), da ni se pridruzat i Struzani so vikate na idejava :)
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
еј каде без мене :)
--- надополнето: 8 април 2012 во 08:25 ---
ajde da vidime koj sme od Ohrid pa za pocetok ce se druzime nie, a mojme vo grupava ako izlasame ;), da ni se pridruzat i Struzani so vikate na idejava :)
подобра идеја е Струзанките да ни се придружат :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom