Откажана посетата на Сејдиу на Македонија

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
President of Kosovo says that the relations with Macedonia are normal
June 1 (Kosovo Times0 - President Sejdiu denied media reports that there is a de normalization of relations between Kosovo and Macedonia and that Macedonia might withdraw its recognition of Kosovo’s independence.

“We do not have a de normalization of relations. We might have sequences which could be understood as such however even those sequences have their explanation. It is important that both countries are committed for good relations and we share the common approach in line with European polices of good neighborly relations”, President Sejdiu said during an inauguration ceremony of a new primary school in Kosovo.

http://www.kosovotimes.net/flash-news/354-president-of-kosovo-says-that-the-relations-with-macedonia-are-normal.html


И сега?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
кога тоа не признале .. или само на муабет ... или ја не сум разбрал добро
Не си разбрал добро.

Ништо друго ,фала на информацијата .Сега Иванов може да се :kesa:

Па тоа бе друже. Човечки е да се греши, ама да се признае грешката. Извини дечки, не бевме сериозни кон вас како претседател, крај краева кажи некоја пуфла таму погрешила во протокол, не мора вината ни твоја да биде. И никому ништо.

Ама да не покажеш почит, и уште да се чудиме зашто Сејдиу одби да дојде е смешно. Но нели, патриотизам пред се. Шо к*р, ако нејќе нека не дојде нели? Дека и Адам и Ева биле македонци, ние сме најјаки. Топ.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Па тоа бе друже. Човечки е да се греши, ама да се признае грешката. Извини дечки, не бевме сериозни кон вас како претседател, крај краева кажи некоја пуфла таму погрешила во протокол, не мора вината ни твоја да биде. И никому ништо.

Ама да не покажеш почит, и уште да се чудиме зашто Сејдиу одби да дојде е смешно. Но нели, патриотизам пред се. Шо к*р, ако нејќе нека не дојде нели? Дека и Адам и Ева биле македонци, ние сме најјаки. Топ.
Dobro,rymz,mene ne mi e jasno zosto se krena tolkava galama zaradi Sejdiu?

Sto e toa sto tolku ve maci zaradi otkazuvanjeto na posetata.

Ne ja posetil Makedonija,negova volja,greska i na nasite i cao prijatno.

Interesnoto e kakov interes vie ke imavte ako Sejdiu dojdese?
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Не си разбрал добро.




Па тоа бе друже. Човечки е да се греши, ама да се признае грешката. Извини дечки, не бевме сериозни кон вас како претседател, крај краева кажи некоја пуфла таму погрешила во протокол, не мора вината ни твоја да биде. И никому ништо.

Ама да не покажеш почит, и уште да се чудиме зашто Сејдиу одби да дојде е смешно. Но нели, патриотизам пред се. Шо к*р, ако нејќе нека не дојде нели? Дека и Адам и Ева биле македонци, ние сме најјаки. Топ.

Ако сето тоа со признавањето е вистина ( а не верувам дека би лажел за такви работи) тогаш Иванов или пак тој што бил одговорен за протоколот е крив за тоа што Сејдиу не бил поканет.Но најважно Тадиќ беше поканет ? Иако имаме спор со СПЦ.Иако и напати заради гејското братољубство знаат да не ословат со фиром.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Dobro,rymz,mene ne mi e jasno zosto se krena tolkava galama zaradi Sejdiu?

Sto e toa sto tolku ve maci zaradi otkazuvanjeto na posetata.

Ne ja posetil Makedonija,negova volja,greska i na nasite i cao prijatno.

Interesnoto e kakov interes vie ke imavte ako Sejdiu dojdese?
Ти напишав каков интерес имам. Имам интерес дека со Косово имаме добра економска соработка. На граница никој не ми мрчи зашто пасошот ми е Р. Македонија. Ги признавме, не признаа. Протокол постои, не беше почитуван. Колку уште да ти се објасни дека сето тоа беше непочитување од наша страна??

Ако сето тоа со признавањето е вистина ( а не верувам дека би лажел за такви работи) тогаш Иванов или пак тој што бил одговорен за протоколот е крив за тоа што Сејдиу не бил поканет.Но најважно Тадиќ беше поканет ? Иако имаме спор со СПЦ.Иако и напати заради гејското братољубство знаат да не ословат со фиром.
Читај го Демиан погоре. Па тоа е бе друже момент на патриотизам, си ги одјебал Албанците. Нели ти напишав? Ако сака нека дојде, ако не не ми ни треба..и после кога има контра-реакција, еј...албанците педери..

Него нејсе :)
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Ти напишав каков интерес имам. Имам интерес дека со Косово имаме добра економска соработка. На граница никој не ми мрчи зашто пасошот ми е Р. Македонија. Ги признавме, не признаа. Протокол постои, не беше почитуван. Колку уште да ти се објасни дека сето тоа беше непочитување од наша страна??



Читај го Демиан погоре. Па тоа е бе друже момент на патриотизам, си ги одјебал Албанците. Нели ти напишав? Ако сака нека дојде, ако не не ми ни треба..и после кога има контра-реакција, еј...албанците педери..

Него нејсе :)
Rymz,vidi sea vo kratki crti:Makedonija go prizna Kosovo poradi toa sto i bese nalozeno da go priznae(seto toa e del od scenarioto na USA,da bideme korektni)

So priznavanjeto na Kosovo rizikuvavme da gi zategnime odnosite so Srbija,sto i realno se sluci.

Ako ne go priznaevme pak,rizikuvavme da go nalutime Golemiot Brat(SAD i kompanija)

Rezimeto e:Makedonija sedi na dva stola...Albancite si vlecat kon Kosovo,Srbite se lutat.Koj e pravilniot pat,sega kazi mi ti.:toe:


Zblizuvanje kon Kosovo i zaladuvanje odnosite so Srbija ili podobruvanje odnosite so Srbija i zaladuvanje odnosite so Albancite(koi gi imame i kako nasi soziteli)???
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Rymz,vidi sea vo kratki crti:Makedonija go prizna Kosovo poradi toa sto i bese nalozeno da go priznae(seto toa e del od scenarioto na USA,da bideme korektni)

So priznavanjeto na Kosovo rizikuvavme da gi zategnime odnosite so Srbija,sto i realno se sluci.

Ako ne go priznaevme pak,rizikuvavme da go nalutime Golemiot Brat(SAD i kompanija)

Rezimeto e:Makedonija sedi na dva stola...Albancite si vlecat kon Kosovo,Srbite se lutat.Koj e pravilniot pat,sega kazi mi ti.:toe:


Zblizuvanje kon Kosovo i zaladuvanje odnosite so Srbija ili podobruvanje odnosite so Srbija i zaladuvanje odnosite so Albancite(koi gi imame i kako nasi soziteli)???
Иако мене не ме праша ќе ти кажам јас што мислам:
Гледај кај ти е поголем интересот . Од седење на два стола до ова дереџе дојдовме,ама барем да знавме да седиме и на двата стола ,ние и од двата паѓаме:toe:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Која тоа држава се понижува :toe:?

Косово има уште многу леб да јаде додека не стане држава! Засега се територија непризната во ОН и прашање дали било кога ќе станат членка на ОН.
Ejjjj, vidi sega cudo, Kosova da ne ti bila drzava!!!!!
Za kogo, za srbite?
Kazi mi ti mene dali Kosova za nas bilateralno e drzava? A?

Kosova e drzava za SAD, Britanija, Francija, Germanija, Turcija, Saudija.... ama ustvari taa da ne ti bila drzava... ap ap ap....
inace, po taa tvoja logika i nie ne sme drzava... drzava e nekoja si tamu FYROM, koja sto nie ne ja prifakjame i ne ja sakame.... pa kalkuliraj ti sea..

Полупризната држава се сили на сосед со кој наводно ќе има пријателски односи, многу неумесно (дури и да се во право).
Kaj naseti silenje?!!!!

Да тера инат со соседите или да се потруди да направи што побргу пријателски односи со што повеќе соседи?
Koj tera inat vo situacijava? Nie ili tie? Koj se podjebava?

Велиш не е црвениот тепих туку понижувањто? Кое понижување, па не го викале на ловење риба? Работна посета, ваљда имале агенда за што да разговараат, вака излегува муабетот и не бил битен :toe:.
Da bas taka, ponizuvanjeto.
Koga veke mu prakjas pokana, napraj go toa kako sto nalaga prijatelstvoto, na dostoinstven nacin, i za tebe i za prijatelot.


Да речеме дека владата промашила работа и направила кикс ( не е потврдено). Тоа сепак не ја оправдува реакцијата од Косово која е неумесна и непријателска. Се преправаме ли дека ќе градиме добри односи? Фарса ли е се?
Pak, sto ima neumesno i neprijatelsko vo reakcijata na Kosova?
Da ne sakas da kleknat i eden blowjob da mavnat?

Викам ја Балкан ама ти не ми веруваш :toe:.!
Vikam ja Makedonija so dzole i gvujo tupoto ama ti ne mi veruvas. :toe:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
So priznavanjeto na Kosovo rizikuvavme da gi zategnime odnosite so Srbija,sto i realno se sluci.

Zblizuvanje kon Kosovo i zaladuvanje odnosite so Srbija ili podobruvanje odnosite so Srbija i zaladuvanje odnosite so Albancite(koi gi imame i kako nasi soziteli)???

Прво, која корист имаш од Србија досега? Една барем. Една работа кажи ми?

А тоа дека албанците се сожители, баш поради србија и се заладени, ама ај, ептен офтопик би иделе.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Прво, која корист имаш од Србија досега? Една барем. Една работа кажи ми?
...
Србија е најголемиот надворешен трговски партнер на Македонија после Германија. Исто така е една од ретките земји во која повеќе извезуваме отколку што увезуваме. А од таквата ситуација корист имаат сите граѓани на Македонија.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Прво, која корист имаш од Србија досега? Една барем. Една работа кажи ми?

А тоа дека албанците се сожители, баш поради србија и се заладени, ама ај, ептен офтопик би иделе.
Sto se odnesuva do mene,jas po-rado bi gi izbral Albancite otkolku Srbite...oti se vide srpskata.

No,rabotata e vo toa sto nisto ne zavisi licno od mene.Jas sum samo mala cestica prav vo site ovie slucuvanja.

Za korist od Srbija-nikakva!Osven sto pcujat po Makedoncite pleme masonsko i ne gledaat kako slepo crevo,drugi ,,pozitivnosti,,od srpska strana i nema.
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
Преку К..уманово...ако сејдиу откажал посета во РМ !

Не ни треба зголемување на концетританиот оловен воздух во скоппје...

уствари сејдиу е самопрогласен воџа ...чија орда создала држава која не е призната ни во ОН!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Sto se odnesuva do mene,jas po-rado bi gi izbral Albancite otkolku Srbite...oti se vide srpskata.

No,rabotata e vo toa sto nisto ne zavisi licno od mene.Jas sum samo mala cestica prav vo site ovie slucuvanja.

Za korist od Srbija-nikakva!Osven sto pcujat po Makedoncite pleme masonsko i ne gledaat kako slepo crevo,drugi ,,pozitivnosti,,od srpska strana i nema.
Епа зашто тогаш реагираш? :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ја читам горе изјавата на Сејдиу и многу се корегирал човекот. Очигледно некој паметен му кажал дека не оди со такви изјави така да сега е во ред. Тоа го барав од почеток, ниво на комуникација!

Едно само не ми е јасно, има албанска партија во влада, па што прават тие луѓе цело време, зашто не се ангажирале да ја припремат посетата и да ги средат сите формалности? Не верувам дека ниеден Албанец не учествувал во организацијата?

Ми се чини ко сите да се аматери топтан, и едните и другите :toe:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom