Откажана посетата на Сејдиу на Македонија

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Интересно, граганин на мега државата македонија зборува за "државички ко Бугариа" :pos2:
А свесен ли си ти дипломатите од ЕУ за што ја сметаат Бугарија...

Е јас ќе ти кажам....за безгласна буква...и за место каде што се испраќа радиоактивниот отпад од западно европските земји...

епа сеа ти ако сакаш Бугарија нека биде и колку Русија....важно дипломатската улога ви е на ниво на чергари...па сеа ти нарекувај се и лидер во ЕУ ако сакаш!:pos2:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
А свесен ли си ти дипломатите од ЕУ за што ја сметаат Бугарија...

Е јас ќе ти кажам....за безгласна буква...и за место каде што се испраќа радиоактивниот отпад од западно европските земји...

епа сеа ти ако сакаш Бугарија нека биде и колку Русија....важно дипломатската улога ви е на ниво на чергари...па сеа ти нарекувај се и лидер во ЕУ ако сакаш!:pos2:
Разбираш ли колко смешно и жалко звучиш.Да ми го каже тоо американез,германец или французин ок разбирам ама ти граганин на европското гето македониа:pos2:Самозабравихте се бре :)ја кажи малко за вашата дипломатска улога.Обама консултира ли се днес со тебе што да прави во блискиот исток :smir:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Разбираш ли колко смешно и жалко звучиш.Да ми го каже тоо американез,германец или французин ок разбирам ама ти граганин на европското гето македониа:pos2:Самозабравихте се бре :)ја кажи малко за вашата дипломатска улога.Обама консултира ли се днес со тебе што да прави во блискиот исток :smir:
Брат абе оти стално од грешните апчиња пиеш пред да идеш на форум???
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Разбираш ли колко смешно и жалко звучиш.Да ми го каже тоо американез,германец или французин ок разбирам ама ти граганин на европското гето македониа:pos2:Самозабравихте се бре :)ја кажи малко за вашата дипломатска улога.Обама консултира ли се днес со тебе што да прави во блискиот исток :smir:
Факти ти кажува човекот бе Топорчо,факти од кој не можете да избегате,и доколку земат некој Бугарин и прв го пратат на Марс како тест за “преживување“,Бугарија ќе си остане само “тоалет“ на ЕУ.:

 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу не е повикан на самитот на земјите од Југоисточна Европа што утре ќе биде одржан во Цетиње, пишува приштинскиот весник „Експрес“.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=109497

Никој неќе да се дружи со Сејдиу.
Веста ја има во приштински “Експрес’’, меѓу другите, и само упатува на заклучокот дека Македонските власти ги почитувале дипломатските правила за инаугурацијата на Иванов.

Груевски многу убаво рече дека не треба да се ловат политички поени дома на сметка на добрососетски односи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom