Општи дискусии за игри

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Знам дека новава ПЕС, т.н. eFootball е веќе free-to-play, но реално ја посраа играта...а како е ситуацијата со FIFA? Гледам последно кракната што се најдува е FIFA 20. Дали од 21 веќе и таа се игра само онлајн и не може да се кракне?
Последна ПЕС која ја купив беше 2021 а активно ја играв 2020. Фифа купувам од 2020 наваму па и Фифа 23 ја имам на ПС5. Маестрална е 23ката :)

Ако тие за ПС ќе и а добра цена сега за католички вечигден сигурно ако е за пц на G2A, CDkeys итн ќе најдиш дпбта зделка.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
Што е работава што последна пиратизирана Фифа е 18 или сменето е нешто у името па не знам да ги пребарам новиве ?
5 години не е можно ниедна да не е пиратизирана.
 
Ф

Флеш

Гостин
Што е работава што последна пиратизирана Фифа е 18 или сменето е нешто у името па не знам да ги пребарам новиве ?
5 години не е можно ниедна да не е пиратизирана.
Види чичин тука ?!




Иначе тешка е да ја кракнат .
Друго,мислам EA престанаа до 23 да е последна и че одат под друго име .

Ако имаш пари види да сајтовите за игри ако можеш од постариве верзии да начекаш за поефтино дигитална верзија . Последна ја плесав 19ката и ми се смачи од досада .
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
Види чичин тука ?!




Иначе тешка е да ја кракнат .
Друго,мислам EA престанаа до 23 да е последна и че одат под друго име .

Ако имаш пари види да сајтовите за игри ако можеш од постариве верзии да начекаш за поефтино дигитална верзија . Последна ја плесав 19ката и ми се смачи од досада .
Автоматски споено мислење:

Јас ја имам 18ка пиратска и тоа снимена уште тогаш кинезите после 2 месеца од оргиналот кога ја пуштија. Муабетот ми беше 5 фифи уназад не можат да ги кракнат ?
Бтњ за купување на фифа не размислувам зошто освен менаџер мод ништо друго не играм од играта а башака и 80-100 евра е премногу за било која игра.
До кај 25-30 се испалти.
Сега на пример АОЕ 3 ДЕ планирам да си ја купам оргинал зошто е 19.99 евра башка и тука ти следува се во таа цена и плус индите пачови, експанзии не ги доплаќаш и нема потреба ништо да се купува во играта освен козметики и скинови.
На фифа како што читав ако сакаш виртуелните лиги со картичките да ги играш требало 1000е годишно да даваш ако сакаш све да ти се оклучи и конкурентен 85+ тим да направиш.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ја има некој пробано?

Jas ovaa ja kupiv nazalost.
Ubav stil no mlak gameplay, brzo zdosaduva. Ja igrav 20 casovi, ne ja zavrsiv.

Ke igrame novata na from soft?

Za nekoj den izlaga nova from soft igra i ne e ekskluziva a ne e ni full price… sega poglednav kako izgleda i gameplay… meraci

Se hajpnav!!!

Kaj e dark souls ekipata, sto ve nema, nejkete mechs?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Ко фан на двете франшизи што вреди за PC да се купи прво Assassin's Creed Mirage или Horizon Forbidden West?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Дечки зашто не ме слушаат кој зборим на CS:GO 2 ?
Mикрофонот си работа супер на све други игре и апликације, само на новиот кантер не ме слушаат
 
Ф

Флеш

Гостин
Дечки зашто не ме слушаат кој зборим на CS:GO 2 ?
Mикрофонот си работа супер на све други игре и апликације, само на новиот кантер не ме слушаат
Оди сетингс,ама отвори додека ти е пуштена играта,сетингс па војс и тест микрофон .Ова за Стимот,не играта .

Исто и кај мене беше
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Оди сетингс,ама отвори додека ти е пуштена играта,сетингс па војс и тест микрофон .Ова за Стимот,не играта .

Исто и кај мене беше
пробав исто е, кој стискам V на екранот излага тоа дека зборим ама не ме слушаат ништо, и само на оваја игра е, брат ми игра на истиот компјутер преку неговиот стим све е океј :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom