Општи дискусии за ТВ серии

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
You should find yourself some Polish girl. I mean does communists are crazy. The only thing they haven't waited in lines for is sex. :pos:

Берта од Two and a half men.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Ja izgleda li novata, 4ta epizoda? :vozbud:

Ova mi e mene Game of Thrones kvalitet do sega.

Pustajte site za da ima so koj da komentirame. Link do temata.
Денес, конечно! Серијава е дефинитивно врв, ама некако пребрзо ми се одвива се, не можам да фатам тек. Не дека не ми е јасно, ама во овие 4 епизоди видов материјал за минимум 2 сезони. А тек сега почнува.
Автоматски споено мислење:

Ако ве нанесе патот на Bridgerton, заобиколете го тоа срање! Очобол добив!
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
'Alice in Borderland'
Тројца другари еден ден прават некоја глупост, се кријат во тоалет, снемува струја излегуваат од тоалетот и гледаат нема никој надвор, само тие се во празен град. Забележуваат едно осветлено место, одат таму и откриваат дека на секои три-четири дена треба да играат игри и да победат во нив, доколку сакаат да преживеат.

Ја изгледав првата епизода претходната недела и не ми беше нешто уау. Ми беа симнати и втора и трета, па вчера викам ај да и дадам втора шанса.

Крајот од втората епизода ме заинтригира да видам што ќе се деси понатаму и веќе од четврта епизода станува доста интересна.

Слична содржина има со Squid Game, само што овде дел од игриве ми беа по хардкор, за разлика од детските игри во Скуид. Оцена 8/10
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Foundation изгледани сите достапни епизоди. Маестрална серија!
You, изгледани првите 4 епизоди од 3тата сезона и засега не ме разочарува, екстра е.

Прашањето ми е, која серија од поновиве (2010+) го држи квалитетот низ сите сезони? Единствена што ми задржала внимание во сите сезони е Mr.Robot, од почеток до крај без утка, дури и финалето беше совршено. Стварно не ми текнува на ниедна серија, препорачајте некоја таква ако постои.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Foundation изгледани сите достапни епизоди. Маестрална серија!
You, изгледани првите 4 епизоди од 3тата сезона и засега не ме разочарува, екстра е.

Прашањето ми е, која серија од поновиве (2010+) го држи квалитетот низ сите сезони? Единствена што ми задржала внимание во сите сезони е Mr.Robot, од почеток до крај без утка, дури и финалето беше совршено. Стварно не ми текнува на ниедна серија, препорачајте некоја таква ако постои.
The Leftovers
Succession
Ozark
Dark
Downton Abbey

Толку се, од тие што сум ги гледал.

BTW, You мене не ми е ништо особено, дури накај лоша оди.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
The Leftovers
Succession
Ozark
Dark
Downton Abbey

Толку се, од тие што сум ги гледал.

BTW, You мене не ми е ништо особено, дури накај лоша оди.
Само Озарк и Дарк ми се гледани од овие, ама Озарк не би ја ставил у листава. Втора сезона ми беше досадна на моменти. Ќе ги ѕирнам другиве.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Само Озарк и Дарк ми се гледани од овие, ама Озарк не би ја ставил у листава. Втора сезона ми беше досадна на моменти. Ќе ги ѕирнам другиве.
Legion
Barry
Good Omens (минисерија)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.270
Foundation изгледани сите достапни епизоди. Маестрална серија!
You, изгледани првите 4 епизоди од 3тата сезона и засега не ме разочарува, екстра е.

Прашањето ми е, која серија од поновиве (2010+) го држи квалитетот низ сите сезони? Единствена што ми задржала внимание во сите сезони е Mr.Robot, од почеток до крај без утка, дури и финалето беше совршено. Стварно не ми текнува на ниедна серија, препорачајте некоја таква ако постои.
Глеј The Shield ако ја немаш глеано, мада ја имаш ваљда. Од прва до последна епизода е јака, брза акција.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Foundation изгледани сите достапни епизоди. Маестрална серија!
You, изгледани првите 4 епизоди од 3тата сезона и засега не ме разочарува, екстра е.

Прашањето ми е, која серија од поновиве (2010+) го држи квалитетот низ сите сезони? Единствена што ми задржала внимание во сите сезони е Mr.Robot, од почеток до крај без утка, дури и финалето беше совршено. Стварно не ми текнува на ниедна серија, препорачајте некоја таква ако постои.

од јабуката имаш гледано друга освен Фондатион?

 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890

од јабуката имаш гледано друга освен Фондатион?

Пола од серииве тука не ни знаев дека се на јабуката :D Очигледно многу имам изгледнао од нив, најново што гледав се Foundation и See.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.953
You типична Netflix серија, со многу наивни моменти и нелогичности, ама сепак не можеш да престанеш да ја гледаш... Иако, морам да признаам последната епизода на 3-тата сезона беше одлична.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
You ќе имала и четврта сезона, да си знаете. :D

Јас ја прекинав после 4-5 епизоди уште кога излезе, типката не знаеше да глуми, а тој психото не е ич убав за да може да се шлепа на лепота као жените ме гледаат лепотан, па тоа што сум пореметен нема везе.
Во глобала, ми немаше шмек серијата во старт. :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
You ќе имала и четврта сезона, да си знаете. :D

Јас ја прекинав после 4-5 епизоди уште кога излезе, типката не знаеше да глуми, а тој психото не е ич убав за да може да се шлепа на лепота као жените ме гледаат лепотан, па тоа што сум пореметен нема везе.
Во глобала, ми немаше шмек серијата во старт. :D
Јас ја прекинав после 20 минути, таква очајна глума ретко се гледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom