Општи дискусии за ТВ серии

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
11.492
Пред да почне серијата, немав појма што да очекувам.
Уште еднаш Марвел покажаа дека знаат што прават, додека сее Кевин Фаги и некои други фаци таму, нема зима за нив. :D

На моменти дури и ми личи како да е филм, расцепкан на повеќе делови. И да, после првите 3 епизоди бев малце као „потрошиле 250 милиони долари за 9 епизоди?!“ ама сега гледам каде оделе парите. Којзнае што ќе има во следните 4 епизоди.

И да, мислам дека сите овие серии на Марвел нема да бидат повеќе од една сезона.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Пред да почне серијата, немав појма што да очекувам.
Уште еднаш Марвел покажаа дека знаат што прават, додека сее Кевин Фаги и некои други фаци таму, нема зима за нив. :D

На моменти дури и ми личи како да е филм, расцепкан на повеќе делови. И да, после првите 3 епизоди бев малце као „потрошиле 250 милиони долари за 9 епизоди?!“ ама сега гледам каде оделе парите. Којзнае што ќе има во следните 4 епизоди.

И да, мислам дека сите овие серии на Марвел нема да бидат повеќе од една сезона.
Јас воопшто не планирав да гледам ни ова, а ни другите серии затоа што од првиот трејлер некако ми делуваше како да ќе прават нешто слроз неповрзано или некоја безвезе пародија, ама за среќа решив да пробам со првите две епизоди кога излегоа. Ова е феноменално, мислам им ги надмина очекувањата и на оние на кои им беа високи пред да почне.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Пред да почне серијата, немав појма што да очекувам.
Уште еднаш Марвел покажаа дека знаат што прават, додека сее Кевин Фаги и некои други фаци таму, нема зима за нив. :D

На моменти дури и ми личи како да е филм, расцепкан на повеќе делови. И да, после првите 3 епизоди бев малце као „потрошиле 250 милиони долари за 9 епизоди?!“ ама сега гледам каде оделе парите. Којзнае што ќе има во следните 4 епизоди.

И да, мислам дека сите овие серии на Марвел нема да бидат повеќе од една сезона.
Локи е веќе обновена за втора сезона, пред да се емитува првата...ама најверојатно толку од Том Ходлстон на големиот екран, а ликот е доста популарен, така да ќе го молзат на малите екрани.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.290
Derry Girls, тинејџери во северна ирска во 90тите за време на конфликт.. не е како што звучи, многу смешна е, сите се прејаки ликови, ја има на нетфликс, моментално две сезони по 6 епизоди, препорака
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.671
Ja izgledav Snowpiercer prva sezona, odma pocna vtora a ne znaev deka e iskocena

Glupite od Netflix na slika pred da stisnam play stavile pojavuvanje na znacaen lik i ocekuvav

Inace dobra e ama celo vreme se nerviram od gluposti :D
Filmot so korejcive mi se dopadna mnogu koga iskoci, stripot ne mi e poznat za zal iako mislam deka e bolje i od filmot i od serijata
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.290
Ted Lasso голем лајк за тоа колку е филгуд.. нека не ве одвратува фактот што се врти околу фудбал/спорт(за тие што неќат фудбал/спорт филмови/серии), серијава е повеќе од тоа.. 1 сезона до сега, ќе има уште.

Остајте Харчестер Јунајтед, сеа навиваме за Ричмонд (y)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Ted Lasso голем лајк за тоа колку е филгуд.. нека не ве одвратува фактот што се врти околу фудбал/спорт(за тие што неќат фудбал/спорт филмови/серии), серијава е повеќе од тоа.. 1 сезона до сега, ќе има уште.

Остајте Харчестер Јунајтед, сеа навиваме за Ричмонд (y)
Кај ја гледаш? Сакам нешто филгуд периодов.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Мене your honor ми е добра серија.
Откритие ми е it's always sunny и топ е што има торенти за неа
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.040
Поени од реакции
55.502
Откритие ми е it's always sunny и топ е што има торенти за неа
Јас еве 3та сезона сум негде на средина и се мачам да најдам квалитетен торент, мртви резолуции ама среќа на телефон ја гледам повеќе па не е некој проблем, иако страшно ме нервира мртва слика.

Ај у пп прати ми ако сакаш да видам од кај ја симнуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom