Општи дискусии за ТВ серии

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
PSA: Space Force is out today bishes
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Читам 5 страни толку ја дигате у воздух лост што е чудо.
Заборавате дека на светско ниво Брејкинг Бед направи поголема фама и од Лост и од ГоТ. (Гот последноте 2-3 сезони само беа изхајпани).
Лост никогаш не ми се свиѓала како серија. Нели, ствар на вкус е тоа. Само и реално е дека не била револуционерна. И пред неа а и после неа имало далеку подобри серии. И по квалитетни и ПО КУЛТНИ серии.
А да кажеш свесно дека лост била по култна од Бб или ГоТ или Сопрано е мех....

Бтњ, за хајп и остало, па Каса де папел има огромен хајп за шпанска серија. А е и можеби нај хајпаната серија моментално. Како што лост била во нејзино време. Само сега имаме преку 1000 серии на 1 клик а тогаш изборот бил лимитиран.
Автоматски споено мислење:

Арна е Блеклист за тепање време бе, има некои интересни забеготини блеклистери.
Блеклист е серија што или ќе ја засакаш или ќе ја замразиш. Ретко кај нас некој да ја гледа.
ФЕНОМЕНАЛНО напишана, снимена, намонтирана серија. Премногу е заплеткана. Полна со тон нелогичности и "објаанувања" за нив. Се надевам дека следната сезона ќе и биде последна и ќе ја завршат како што и доликува...
 
Последно уредено:

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
Блеклист е серија што или ќе ја засакаш или ќе ја замразиш. Ретко кај нас некој да ја гледа.
ФЕНОМЕНАЛНО напишана, снимена, намонтирана серија. Премногу е заплеткана. Полна со тон нелогичности и "објаанувања" за нив. Се надевам дека следната сезона ќе и биде последна и ќе ја завршат како што и доликува...
Ја гу гледам јоште Блеклист и јоште ми га држи внимание како и од 1 сезону .Иначе мислу дека јоште една сезона и ке заврши
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Ја гу гледам јоште Блеклист и јоште ми га држи внимание како и од 1 сезону .Иначе мислу дека јоште една сезона и ке заврши
И јас исто... јас мислев дека и оваа сезона ќе заврши ама ете,следната мора да биде бомба завршница...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Читам 5 страни толку ја дигате у воздух лост што е чудо.
Заборавате дека на светско ниво Брејкинг Бед направи поголема фама и од Лост и од ГоТ. (Гот последноте 2-3 сезони само беа изхајпани).
Лост никогаш не ми се свиѓала како серија. Нели, ствар на вкус е тоа. Само и реално е дека не била револуционерна. И пред неа а и после неа имало далеку подобри серии. И по квалитетни и ПО КУЛТНИ серии.
А да кажеш свесно дека лост била по култна од Бб или ГоТ или Сопрано е мех....

Бтњ, за хајп и остало, па Каса де папел има огромен хајп за шпанска серија. А е и можеби нај хајпаната серија моментално. Како што лост била во нејзино време. Само сега имаме преку 1000 серии на 1 клик а тогаш изборот бил лимитиран.
Автоматски споено мислење:


Блеклист е серија што или ќе ја засакаш или ќе ја замразиш. Ретко кај нас некој да ја гледа.
ФЕНОМЕНАЛНО напишана, снимена, намонтирана серија. Премногу е заплеткана. Полна со тон нелогичности и "објаанувања" за нив. Се надевам дека следната сезона ќе и биде последна и ќе ја завршат како што и доликува...
Мене ми е интересна, многу добро се осмислени блеклистерите. Сега ако очекуваш паѓање на газ глума, нормално дека ќе си разочаран ама серијата си нуди забава и за парите што се вели си е супер.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Брејкинг Бед е единствената серија која ја имам гледано со постојан квалитет од прва до последна епизода, без никаков пад, без форсирање на нешто или дејство, се си има своја цел. Не познавам ниту една таква серија.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Брејкинг Бед е единствената серија која ја имам гледано со постојан квалитет од прва до последна епизода, без никаков пад, без форсирање на нешто или дејство, се си има своја цел. Не познавам ниту една таква серија.
Ни јас не познавам. Генијална серија

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.742
Поени од реакции
33.446
Секогаш имам проблем со било кој актер препознатлив по една голема улога - не сака подоцна да излезе од неа. Лео ди Каприо - синдром, го викам тоа. Единствен со кој немам таков проблем, за чудо, е Даниел Ретклиф. Еве го и Џим Парсонс - глуми, растура, а јас цело време го чекам да викне: БАЗИНГА!

Screenshot_9.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Просечен е Парсонс у се друго освен Биг бенг. И пред и измеѓу Биг бенг.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.742
Поени од реакции
33.446
Просечен е Парсонс у се друго освен Биг бенг. И пред и по Биг бенг.
Во срањево што го гледав (немој на крај памет да ви паднало да ја пуштите Hollywood!) си одглуми поштено. Со емоции, со сѐ. Ама сепак бе, не може да не личи на Шелдон. Н-е м-о-ж-е!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ја изгледав Defending Jacob, солидна серија. Мислам дека заврши различно од книгата, со „среќен“ крај и простор за дополнителна сезона.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Ја изгледав Defending Jacob, солидна серија. Мислам дека заврши различно од книгата, со „среќен“ крај и простор за дополнителна сезона.
А как завршва книгата ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Spojleri samo zapazete
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Ќе може ли некој да препорача некоја добра Крими серија?
Да има добра прича и да не е само она клише со „добри момци вс лоши момци“.
Може и нешто во стилот на блеклист, некоја со теории на заговор, заплети и остали спинови...

Ви благодарам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom