Општи дискусии за ТВ серии

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Unbelievable 9/10.

Не гледајте трејлер и не читајте на нет за приказната пред да ја гледате серијата.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
На Elite мислев. Во темата за 13 Reasons Why си пишав што имав да пишам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Netflix пак ќе ги истурат сите епизоди на Дисенчентед утре, или сега ќе треба да се чека една неделно?
Автоматски споено мислење:

Терор новата добра е?
 
B

Beginner

Гостин

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Нормално е да се снимаат на Нов зеланд, пошто за Второ Доба станува збор. Истиот рељеф е.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Во неделата ги доделија Primetime Emmy наградите за оваа сезона, ама никој ништо не постираше:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
Game of Thrones имаше цели 14 номинации, а му дадоа само 2 ЕМИ-ја. И Netflix потфрлија максимално - од 30 номинации, успеаја да земат само 4 ЕМИ-ја. Amazon Prime испадна поуспешен од нив, со 7 ЕМИ. Мора да се види оваа Fleabag што чудо е. Ама во последно време толку ме мрзи да симнувам серии...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Во неделата ги доделија Primetime Emmy наградите за оваа сезона, ама никој ништо не постираше:

Прегледај го приврзокот 218131Прегледај го приврзокот 218132Прегледај го приврзокот 218133Прегледај го приврзокот 218134Прегледај го приврзокот 218135
Game of Thrones имаше цели 14 номинации, а му дадоа само 2 ЕМИ-ја. И Netflix потфрлија максимално - од 30 номинации, успеаја да земат само 4 ЕМИ-ја. Amazon Prime испадна поуспешен од нив, со 7 ЕМИ. Мора да се види оваа Fleabag што чудо е. Ама во последно време толку ме мрзи да симнувам серии...
Јас го прелистав шоуто вчера, али видов дека немаш ставено статистики, па решив да те почекам. :D
И мене не ми е гледана Fleabag, али изгледа само двете сезони ќе бидат, што е мотивирачки за симнување, зашто не планирам да фаќам нова серија со безброј сезони.
Мило (и неочекувано) ми беше за Џоди. Стварно е посебна во улогата, супер талентирана, не ми бил психопат толку допадлив ко лик досега, што е кринџ само по себе, али ајде.
ГоТ ми е whatever откога заврши, дури и наградата мислам дека им беше дадена ко утеха дека завршија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Имаат тенденција да даваат Еми награди на новаци, и мене не ми е гледана Флибег ама доста ја фалат исто така и оваа Посе и Фосе/Вердон не сум ги гледал.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Имаат тенденција да даваат Еми награди на новаци, и мене не ми е гледана Флибег ама доста ја фалат исто така и оваа Посе и Фосе/Вердон не сум ги гледал.
Pose не би ја пуштил, искрено.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Fleabag е поштена серија пошо главнава актерка поштено и искрено си ги покажува своите slutty capabilities. Освен првата сцена од првата епизода.
По првата сцена си реков „ох не, уште една серија каде што жената ќе биде класична жена“.
Меѓутоа оваа испадна искрена.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Actress Robyn Malcolm Wants a Female Gandalf for Amazon’s Lord of the Rings TV Series

New Zealand actress Robyn Malcolm, who played Morwen in The Lord of the Rings: The Two Towers, called for a female Gandalf in the upcoming Amazon’s Lord of the Rings TV series.

In an interview with Stuff, Malcolm tells them, “Those old legends, those old mystical stories, they’re so based within a patriarchal landscape. Why not look at the magic of a matrilineal world where the magical powerhouses are women?” She adds, “I reckon the idea of Gandalf being a kuia covered in beautiful moko and tattoos would be incredible.” A kuia is a female elder.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Disenchantment ми беше добра вторава сезона, исто ко и првата.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
После изгледани првите 3 епизоди од The Politician, морам да признаам дека Ryan Murphy е гениј, Glee беше супер, Scream Queens доста подобар, но сега се надмина себеси, за сите фанови на ваков тип на серии, голема препорака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom