Општи дискусии за ТВ серии

Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.134
Поени од реакции
14.595
Член од
5 април 2012
Мислења
7.156
Поени од реакции
7.809
Излезе на торенти и нетфликс Unbelievable, се работи за драма инспирирана од вистинска приказна за девојче кое што обвинува дека е силувано. Има позитивни критики и по една изгледана епизода серијата ми се чини солидна.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.156
Поени од реакции
7.809
Излезе на торенти и нетфликс Unbelievable, се работи за драма инспирирана од вистинска приказна за девојче кое што обвинува дека е силувано. Има позитивни критики и по една изгледана епизода серијата ми се чини солидна.
Одлична!
 
Член од
21 април 2006
Мислења
6.905
Поени од реакции
2.176
Кој го препорачал "The Leftovers" у темава,му посакувам првите 3 минути од пилотот на рипит да му се вртат.

Полоша и ужасно замарачка пилот епизода у секој поглед - неам начекано до сеа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.468
Поени од реакции
15.484
Кој го препорачал "The Leftovers" у темава,му посакувам првите 3 минути од пилотот на рипит да му се вртат.

Полоша и ужасно замарачка пилот епизода у секој поглед - неам начекано до сеа.
Оди бричи се.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.149
Поени од реакции
164.814
Кој го препорачал "The Leftovers" у темава,му посакувам првите 3 минути од пилотот на рипит да му се вртат.

Полоша и ужасно замарачка пилот епизода у секој поглед - неам начекано до сеа.
Серијата е маестрална ама ако сакаш шематски серии не е за тебе.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
6.905
Поени од реакции
2.176
Оди бричи се.
Најди ми зелено џамче.
Автоматски споено мислење:

Серијата е маестрална ама ако сакаш шематски серии не е за тебе.
Можеби е маестрална во текот на тие 3 сезони,но пилот епизодата е хаотично едитирано со досаден дијалог.
Незнам кои се шематски серии,но и тие шо сум ги баталил после некое време имале добар пилот.За почетна епизода е постот,не за цела серија.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.134
Поени од реакции
14.595
Убеден бев дека имаше тема, ама ете не можам да ја најдам, па затоа тука. Многу е јако да ја изгледаш трета сезона од 13 Reasons Why (знам, тешко е, ама некако да стиснеш заби и да собереш сила, се завршува) и одма после неа, втора сезона од Elite. Практично истата серија е, само во друг сетинг и на различен јазик, ама чувството е ко да си излегол од Југо и да си влегол во најнов Мерцедес. Толку!

Иии, btw, I'm in love again! :love: :love: :love:
ajlgv6gkm6031.jpg

large.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
2.913
Поени од реакции
2.942
Имаш вкус не викам не. Естерче. :love:
Не гледам 13 reasons why, ама втората сезона на Elite ја смачкав за два дена. Добра беше и оваа сезона, едино последната сцена ме разочара.
Штом така заврши втората, трета сезона гарант ќе ја усерат.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.134
Поени од реакции
14.595
Имаш вкус не викам не. Естерче. :love:
Не гледам 13 reasons why, ама втората сезона на Elite ја смачкав за два дена. Добра беше и оваа сезона, едино последната сцена ме разочара.
Штом така заврши втората, трета сезона гарант ќе ја усерат.
Третата, прогнозирам: who killed Polo. И на крај - сите виновни. :pos:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
6.576
Убеден бев дека имаше тема, ама ете не можам да ја најдам, па затоа тука. Многу е јако да ја изгледаш трета сезона од 13 Reasons Why (знам, тешко е, ама некако да стиснеш заби и да собереш сила, се завршува) и одма после неа, втора сезона од Elite. Практично истата серија е, само во друг сетинг и на различен јазик, ама чувството е ко да си излегол од Југо и да си влегол во најнов Мерцедес. Толку!

Иии, btw, I'm in love again! :love: :love: :love:
Прегледај го приврзокот 217487

Прегледај го приврзокот 217488
 
На врв Bottom