Општи дискусии за ТВ серии

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Колку е без врска комедија без laugh track... :(
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Колку е без врска комедија без laugh track... :(
Мене па ептен ми е глупо со laugh track, неможам да гледам ниедна таква, се осеќам ко идиот.
Гледај ја New Girl или нешто слично, прејака sitcom без laugh track, ќе се смееш ко будала. :D
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Па, еве Curb your enthusiasm ја почнав и празно ми е некако.
Curb e главно импровизација. Тоа ја прави смешна и поради тоа нема laugh track. Tапа е improv серија да содржи laugh track.
Aли партали е серијата, такви цинични забелешки само Лери може да достави :D
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Curb e главно импровизација. Тоа ја прави смешна и поради тоа нема laugh track. Tапа е improv серија да содржи laugh track.
Aли партали е серијата, такви цинични забелешки само Лери може да достави :D
Сепак, изгледа не е до laugh track-от, серијата едноставно не е смешна. Има супер дијалози и цело време си викаш „и јас би го кажал истото“, ама еве после 7 епизоди ниеднаш ни најмалце не се насмеав.

Еве и статија има за истово: http://www.theguardian.com/culture/tvandradioblog/2008/nov/03/curb-your-enthusiasm
 
G

grande-juve

Гостин
Curb e главно импровизација. Тоа ја прави смешна и поради тоа нема laugh track. Tапа е improv серија да содржи laugh track.
Aли партали е серијата, такви цинични забелешки само Лери може да достави :D
0:56
[DOUBLEPOST=1435801260][/DOUBLEPOST]
Сепак, изгледа не е до laugh track-от, серијата едноставно не е смешна. Има супер дијалози и цело време си викаш „и јас би го кажал истото“, ама еве после 7 епизоди ниеднаш ни најмалце не се насмеав.

Еве и статија има за истово: http://www.theguardian.com/culture/tvandradioblog/2008/nov/03/curb-your-enthusiasm
На некои им е, на некои не им е смешна, а ова со статијава, и ја можам 10 да најдам колку е пресмешна серијава :)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.293
Поени од реакции
40.074
прашање на вкус е тоа, исто како големиот лебовски, на некои им е тапа како пример мене а на некои јак, или пак гет хард @wot го обожава, а јас пак мислам дека е глуп филмот
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
I say this as someone who very much likes the programme and respects what it's trying to do.The characters are fabulous. The philosophy is commendable. The improvisation is most impressive, but you could go several minutes without actually laughing at it. There just aren't that many ball-bouncingly funny moments or killer jokes.

Значи, супер дијалози, цинизмот и се‘ тоа, ама многу нормално ми делува, нема некои „шлакнати“ моменти да те натераат да се исцедиш од смеење. Според мене тоа е комедија, да гледам нешто и да се смеам без многу размислување и причина.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.301
И Nurse Jackie ја завршија. И тоа без среќен крај. :(
Who's next?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Wayward седма кога излегува?

Моментално на Фокс премиера, пред онаа во ЈуЕс оф Еј. Со Македонски превод.
Четврток 22:00.

Мислев се покасно со епизодите, ама сеа глеам дека тука сe неколку саати „понапред“ од Америка.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
327
И јас ја изгледав на Фокс и можам да кажам дека малку напнаа со тоа ЕПП-то на секој 10 мин. али океј е. Добро е чувството да гледаш американска серија на ТВ, и тоа пред премиерата во САД и плус со македонски превод. У-Ж-И-В-А-Н-Ц-И-Ј-А!!!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.750
Поени од реакции
6.695
Ууу да колку е добра Mr. Robot! Ако и вторава е еп е толку добра како и првата, мислам дека имаме нова голема серија на повидок. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom