Општи дискусии за ТВ серии

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326
^
Мене конкретно ме интересира за третата сезона пошто се започна измешано и затоа ја откажав па ме интересира дали ги средија работите.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
ќе има ли 7ма сезона од NCIS LOS ANGELES?

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Ја гледаме "Person of interest"
Глумата не е добра, многу се предвидливи, ама некако ми замилеа. А и домаќинот вели дека од третата сезона се многу подобри :)

 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Ајде некој поупатен да ми каже како да гледам серија на моб? Сакам Тру детектив новата сезона да си ја гледам :гик:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Ајде некој поупатен да ми каже како да гледам серија на моб? Сакам Тру детектив новата сезона да си ја гледам :гик:
Ништо тешко. Наједноставно е да си ја симнеш преку торент на компјутерот и со усб кабел да си ја префрлиш на моб. Доколку имаш ептен јак телефон можеш и 720р верзија да пробаш инаку hdtv е сосема ок за помал екран.

Можеш да си симнеш vlc player за мобилен а мислам и дека нема потреба бидејќи повеќето телефони имаат вградени видео плеери
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Ајде некој поупатен да ми каже како да гледам серија на моб? Сакам Тру детектив новата сезона да си ја гледам :гик:
Ќе си симнеш Popcorn Time, и преку картица ќе си платиш за ВПН пошто е пиратерија, и ќе гледаш што сакаш. Тоа ВПН ти е да неможат да те фатат дека користиш пиратерија, со адреса и све ќе се маваат по Хаваи и некои острови :D
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Ништо тешко. Наједноставно е да си ја симнеш преку торент на компјутерот и со усб кабел да си ја префрлиш на моб. Доколку имаш ептен јак телефон можеш и 720р верзија да пробаш инаку hdtv е сосема ок за помал екран.
Финтата е што неам никаков ком за од таму да симнам торент. :(

Ќе пробам со попкорнов :)
Фала ви :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326
Симни BitTorent и инсталирај BS Player. Јас едно време гледав на овој начин мада нешто бавно се симнуваа торентите.
 
H

HoT IcE

Гостин
Финтата е што неам никаков ком за од таму да симнам торент. :(

Ќе пробам со попкорнов :)
Фала ви :D
Со попкорнот ќе спасисш мачење со торенти симнување и чекање да симнеш филм, плус на телефон си. Тоа ти е најдобро решение, ама обавезно си плати за ВПН, не е многу ама сепак ако си во странство обавезно имај :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Финтата е што неам никаков ком за од таму да симнам торент. :(

Ќе пробам со попкорнов :)
Фала ви :D
Имаш апликации utorrent и kickasstorrents за андроид па можеш и директно на моб да симнуваш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom