Општи дискусии за ТВ серии

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Prison Break ја симна чера 1ва сезона и веќе стаса до 18 епизода

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
"24" вреди да се гледа? Забегуваат со приказната или се јаки до крај?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
"24" вреди да се гледа? Забегуваат со приказната или се јаки до крај?
За тоа време беше добра. Сега ако ти се гледа серија од тој тип подобро пробај си со Homeland или The Americans
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.237
Поени од реакции
39.988
препорачајте некоја серија, да не биде досадна а и да нема суперхеројчиња, по можност хорор, мистерија нешто као ханибал, вудворд пајнс
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
препорачајте некоја серија, да не биде досадна а и да нема суперхеројчиња, по можност хорор, мистерија нешто као ханибал, вудворд пајнс
Penny Dreadful е ок :D
Twin Peaks (ако не ти е гледана)
Carnivale е ок, само е прекината по 2 сезони.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.300
препорачајте некоја серија, да не биде досадна а и да нема суперхеројчиња, по можност хорор, мистерија нешто као ханибал, вудворд пајнс
Grimm
American Horror Story
The Walking Dead
Supernatural
Penny Dreadful
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
"24" вреди да се гледа? Забегуваат со приказната или се јаки до крај?
Можда не е многу добра драма, ама уникатното развивање на настаните саат по саат е дефинитивно интересно за гледање. Очекувај нешто измеѓу првата сезона на Homeland, со шпиунирање и заговори, и сцени шо се повеќе акциони како во четвртата. Не би рекол дека е таква шпиунска драма како The Americans.

Гледај ја ако имаш време, само знај дека има 200 епизоди плус филм. Ама дефинитивно вреди.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Wayward седма кога излегува?
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
545
Поени од реакции
259
Ги изгледав, сега барам некоја слична на нив.. :D
American Odyssey

http://www.imdb.com/title/tt3551796/?ref_=nv_sr_1

За жал укината само една сезона очигледно американците не сакаат да гледаат серии
кога нив ги сметаат за финансирачи на Алкаеда.
Пс само англиски преводи имаш на субтитлесеекер ако знаеш англиски нема да ти преставува проблем.

Иначе вчера и завчера ја изгледав Gomorra воу само тоа одлична серија
и добро е што СкајАтлантик одлучил да ја продолжи за втора сезона но за жал
2016 инаку во серијава се работи за два клана Салваторе и Севастано.
Нивните матни бизниси, изнудувања и убиства слично работена е според книгата
на (го заборавив авторот) има и филм 2008 година е испаднат
инаку филмот е гола вода во споредба со серијата каде што не знаеш
дали утре ќе се разбудиш жив.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Официјално сезонава поради немање време и трпение за толку многу наслови и епизоди, престанав да гледам глупави серии како Supernatural која трае веќе предолго и се исто се случува, Arrow која има претерано лоша глума но убави глумици и претежно затоа ја гледав. The Flash едвај успеав да издржам три епизоди. Има уште неколку ама не се вредни за спомнување. Останувам на Game of Thrones, The Americans, Homeland, Vikings, Тhe Walking Dead, Mr. Robot која со пилот епизодата ми остави одличен впечаток и планирам да ја гледам. Сега ќе почнам да ги гледам True Detective и House of Cards и се што е под 7 или 8 оценка на IMDB не ни помислувам да почнам да гледам.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Здраво, јас одамна немам пишано во форумов, само сакав да навратам да кажам дека Mr.Robot
http://www.imdb.com/title/tt4158110/?ref_=fn_al_tt_1

е мрднато добар серијал! Прочитав рецензија на Кајгана (сајтот) толку добар, што помислив дека им платиле да го напишат. Што ме заинтересира и отворив на ИМДБ. Си викам неможеле да им платат на сите да напишат до толку добри критики.

Што ме заинтересира и го изгледав пилотот. Пилотот беше толку измрдано добар (сценарио, актери, глума, сценографија, музика... у курац.) што (повторно) ме заинтересира да дознаам нешто повеке и ете.... Продуцентот бил истиот од True Detective, што конечно направи некоја логика :)

Втората епизода е на 1 Јули и едвај чекам.

И така.
Поздрав.

п.с. Пилотот го изгледав двапати и сакам пак да го гледам.

Бонус:


 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom