Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Ги имаш на Јутјуб сите етапи, дури и во ХД некои се, особено види го овој https://www.youtube.com/user/1060ignacio, гледам има доста трки, погледни во плејлистите, ги има собрано скоро сите етапи.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Од денес има Рам точаци во работилница. Кој сака добро точаче со одлични делови и пристапни цени нека разгледаат :D
Бев пред 5-6 дена.Стварно врв продавница,во стил на продавниците по Словенија,Грција,Италија итн.Незнам зашто ама чуството ми е баш такво.


Баш сум среќен ако некој повторно почне да носи Рам.Бугариве ептен ги направија лудило точациве.Уште да има прилагодени цени и ќе биде супер понуда.Ќе мора да ги посетам Пак Работилница ако навистина донеле Рам точаци
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ги имаш на Јутјуб сите етапи, дури и во ХД некои се, особено види го овој https://www.youtube.com/user/1060ignacio, гледам има доста трки, погледни во плејлистите, ги има собрано скоро сите етапи.
Ги нема целосно фалат 2-7 етапа
барав и кај други ама има последни 30 км и сл
на замунда ѕирнав симнувам 400 мб беше и последни 10 км и така на 2 етапи што можев да разбуричкам ретко да има се од почеток до крај дали ради авторски права па им ги бришат видета
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Неможев веќе да чекам а почнаа и убави денови да доаѓаат. Еве го. :)

На старо е земен, кај нас е возен, 2014 декември месец. Има мали гребнатинки но не ми смета. Генерално е сочуван.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.261
Неможев веќе да чекам а почнаа и убави денови да доаѓаат. Еве го. :)
На старо е земен, кај нас е возен, 2014 декември месец. Има мали гребнатинки но не ми смета. Генерално е сочуван.
предобро изгледа :) cube <3
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Неможев веќе да чекам а почнаа и убави денови да доаѓаат. Еве го. :)

На старо е земен, кај нас е возен, 2014 декември месец. Има мали гребнатинки но не ми смета. Генерално е сочуван.
колку го плати
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Бев пред 5-6 дена.Стварно врв продавница,во стил на продавниците по Словенија,Грција,Италија итн.Незнам зашто ама чуството ми е баш такво.


Баш сум среќен ако некој повторно почне да носи Рам.Бугариве ептен ги направија лудило точациве.Уште да има прилагодени цени и ќе биде супер понуда.Ќе мора да ги посетам Пак Работилница ако навистина донеле Рам точаци
Кај се дешава Работилницава? :)

Неможев веќе да чекам а почнаа и убави денови да доаѓаат. Еве го. :)

На старо е земен, кај нас е возен, 2014 декември месец. Има мали гребнатинки но не ми смета. Генерално е сочуван.
Охридскиот Cube што ми беше точен до милиметар а немав доволно пари да го земам. Те молам кажи ми за која цена ти го остави, да идам да се пукам во нога. :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Кај се дешава Работилницава? :)



Охридскиот Cube што ми беше точен до милиметар а немав доволно пари да го земам. Те молам кажи ми за која цена ти го остави, да идам да се пукам во нога. :)
На водњанска :)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Член од
25 јули 2014
Мислења
28
Поени од реакции
8
Дечки, ги листам огласиве и не можев да не забележам дека премногу CUBE велосипеди се продаваат. Знае некој што е работава?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Значи бизнисот на Лаки-probike.mk му оди одлично :) продал доста бајкови и ги има во убава бројка на пазарот, иначе супер си е Cube, ако си во можност земи си, јас за нереден bike со сигурност зимам Cube
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Бев пред 5-6 дена.Стварно врв продавница,во стил на продавниците по Словенија,Грција,Италија итн.Незнам зашто ама чуството ми е баш такво.


Баш сум среќен ако некој повторно почне да носи Рам.Бугариве ептен ги направија лудило точациве.Уште да има прилагодени цени и ќе биде супер понуда.Ќе мора да ги посетам Пак Работилница ако навистина донеле Рам точаци
Не да се лудило и што е најдоброто немаат ни еден дел што не е марка на нив од главини до жици волан, стем се им е бренд. Башка рамките им се дигнати на повисоко ниво подобри геометрии полесни. Ја возам рам ама не е ни блиску до новиве ке го мењам у брзо време ке легне еден AM TWO :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Дечки, ги листам огласиве и не можев да не забележам дека премногу CUBE велосипеди се продаваат. Знае некој што е работава?
Не да се лудило и што е најдоброто немаат ни еден дел што не е марка на нив од главини до жици волан, стем се им е бренд. Башка рамките им се дигнати на повисоко ниво подобри геометрии полесни. Ја возам рам ама не е ни блиску до новиве ке го мењам у брзо време ке легне еден AM TWO :D
Деновиве ќе зеам да го провозам на другарче AM TWO вчера го склопи, и јас возам РАМ ама постар модел и сум презадоволен. За жал поради недостиг на време да возам на тури и планини ако веќе го сменам ќе биди исклучиво за некој градски велосипед.
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Ми го замативте паметот со RAM точациве. Во четврток тргам за Србија во поход по велосипед, а во понеделник одам во Работилница да видам како е со цени. Ако цените се барем слични на бугарските, ова ќе биде дооооолга недела полна со лупање глава од ѕид. :tapp:
 
Член од
1 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
16
Пред некој ден си земав нов точак Capriolo Passion за 9600 денари. Би сакал да чујам некое мислење за него. Дали вреди за тие пари или не. Точакот е со следнава опрема следнава опрема:
Рам
Hi-ten
Вилушка/амортизер
Steel rigid fork
Шољица на вилушка
FP-H515 - 8 pcs, thread: 22.2/30/27mm, W/key washer
Влошки на среден погон
THUN - GOAL - 122.5 mm, shell: BSA 68mm
Среден погон
LASCO - 42/34/24 170mm, PVC coated, W/ chainguard
Преден менувач
SHIMANO - TOURNEY FD-TZ30 band type, down-route, 28.6mm, for 44T
Заден менувач
SHIMANO - TOURNEY RD-TY21 6-speed, not rapid-rise, direct attachment type
Рачка на менувач
SHIMANO - SL-TX30 micro index front / 6 speed rear
Погонски запчаници
SHIMANO - multiple freewheel sprocket, TZ MF-TZ20 6-speed 14-16-18-21-24-28T brown
Кочници
LOGAN - JY-946AE - alloy die casting brakes, 70 mm shoe, silver
Рачки на кочници
LOGAN - JY-332PAE - die casting alloy lever with plastic clamp, 2.5 finger, for V-brakes
Ланец
KMC - Z-33 - 1/2”x3/32” (114 links) (6 speed)
Ракавци
QUANDO - KT-122F front black / KT-122R rear black
Тркала
KRIPTON - KRYPTON-X 559-19, 36H , EYELETING: NO, RDA: NO, GBS: YES
Димензии на тркалото
26''
Гуми
RUBENA - 52-559 V36 RAPID (26 X 1.95)
Лула на управувач
KRIPTON X - GW-HS14 - steel, ext.: 100mm, rise: +25, dia.: 22.2mm, bar bore: 25.4mm
Управувач
KRIPTON X - GWHB-02, ATB - steel, W=600mm, angle 15 deg., 22.2X25.4mm
Столб на седло
KRIPTON X - GWSPSTEEL25.4 - steel seat post 25.4x300mm long, W/O clamp
 

Kajgana Shop

На врв Bottom