Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
424
Еве на кој начин е постигната брзина од 180км на час.Вака секој може да развие волкава брзина и преку 500км во еден ден
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
190
Поени од реакции
193
Може ли кај нас со точак во воз?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Nekoj skoro da kupuval od bike24.de ? Sakam da poracam gumi pa me interesira preku kakov dhl prakaat, ne mi e problem ako me carinat i ako platam ddv, me interesira dali imam davacki kon dhl kaj nas..? Pozdrav
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
zdravo sakam poloven velosiped da kupam kaj moze da se najdat dobri polovni velosipedi
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
424
Nekoj skoro da kupuval od bike24.de ? Sakam da poracam gumi pa me interesira preku kakov dhl prakaat, ne mi e problem ako me carinat i ako platam ddv, me interesira dali imam davacki kon dhl kaj nas..? Pozdrav
Не е тој DHL од кој сите се жалат туку нивна стандардна поштарина и за Македонија чини околу 20 евра.Од старт при самото купување ти го одбиваат ддв то исто како bikediscount.А дали ќе платиш нешто кај нас тоа зависи од вредноста на робата и расположението на цариниците.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
7.125
Nekoj skoro da kupuval od bike24.de ? Sakam da poracam gumi pa me interesira preku kakov dhl prakaat, ne mi e problem ako me carinat i ako platam ddv, me interesira dali imam davacki kon dhl kaj nas..? Pozdrav
Преку DHL (обична германска пошта) праќаат и кај нас стига во пошта. Не е DHL Express така да нема да ти иде преку брза пошта, без гајле.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
Како идеше она со царина на увоз на точак во Македонија купен во странство?
 
Член од
30 ноември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
2
6.jpg 1.jpg
Може некој да ми каже за кој модел на скот се работи и која година ?? Задениот механизам е Acera.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
3
scott 960 2016, so toa sto volanot i sedisteto se smeneti,barem taka mislam

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
424
Прегледај го приврзокот 213058Прегледај го приврзокот 213059
Може некој да ми каже за кој модел на скот се работи и која година ?? Задениот механизам е Acera.
Scott Aspect 950 од 2013 година:
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
411
Поени од реакции
209
дали некој знае град скопје за колку време ги пушта субвенциите за точак?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
424
дали некој знае град скопје за колку време ги пушта субвенциите за точак?
Во глобала ги пуштаат пред избори без разлика дали се парламентарни или локални.Јас кога зимав во јуни 2016 пари добив во ноември на само еден месец пред парламентарните.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
411
Поени од реакции
209
Во глобала ги пуштаат пред избори без разлика дали се парламентарни или локални.Јас кога зимав во јуни 2016 пари добив во ноември на само еден месец пред парламентарните.
маму им ебам преварантска и сдсм и дпмне педери
 
На врв Bottom