Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
30 ноември 2015
Мислења
32
Поени од реакции
3
Дали е некој запознаен со овој модел, дали знаете дали може тубелес гума да се монтира на него ? 20190817_111720.jpg
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
21
Поени од реакции
5
Поздрав Бајкери

Сакам да земам задно светло,препорачајте до 2000ден.
Ја вакво си зедов у Probike, околу 800 денари беше: https://www.cube.eu/en/equipment/parts/road-lights/product/rfr-led-light-diamond-hqp-red-black/

У Outdoor имаше Sigma задни светла ама изгледот на ова од Cube ми се свиѓаше повеќе. Има опција да трепка и да свети постојано. Не знам зашто три функции вели дека има на сајтот.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.785
Поени од реакции
2.317
Член од
4 јуни 2014
Мислења
68
Поени од реакции
13
Decki sakam da so kupam tocak. Najmnogu mi treba za niz grad, ama znam deka ke sakam nekolku pati da odqm do Markov manastir ili Vodno. Problemot e shto sakam city bike (epten mi se cute). Neznam dali so tocak so 6 brzini bi mozela da se kacam do Vodno?! Iskustvo I preporaki? Inaku budzetot mi e do 300 evra.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
37
Поени од реакции
11
Ја вакво си зедов у Probike, околу 800 денари беше: https://www.cube.eu/en/equipment/parts/road-lights/product/rfr-led-light-diamond-hqp-red-black/

У Outdoor имаше Sigma задни светла ама изгледот на ова од Cube ми се свиѓаше повеќе. Има опција да трепка и да свети постојано. Не знам зашто три функции вели дека има на сајтот.
Алиекспрес земав не сум задоволен го платив 10 евра.Ке појдам да видам.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.344
Поени од реакции
542
Decki sakam da so kupam tocak. Najmnogu mi treba za niz grad, ama znam deka ke sakam nekolku pati da odqm do Markov manastir ili Vodno. Problemot e shto sakam city bike (epten mi se cute). Neznam dali so tocak so 6 brzini bi mozela da se kacam do Vodno?! Iskustvo I preporaki? Inaku budzetot mi e do 300 evra.
По правило со сити не би можела и не би требало да се качуваш на Водно, за во град е предвиден. Мој совет ти е да си купиш MTB, а до 300 евра се наоѓа солиден точак со кој би можела да отидеш и на Водно и offroad ако некогаш сакаш, а и за низ град ќе ти врши работа. Кога ќе помине и летната сезона имаш и убави попусти.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.054
Поени од реакции
432
Decki sakam da so kupam tocak. Najmnogu mi treba za niz grad, ama znam deka ke sakam nekolku pati da odqm do Markov manastir ili Vodno. Problemot e shto sakam city bike (epten mi se cute). Neznam dali so tocak so 6 brzini bi mozela da se kacam do Vodno?! Iskustvo I preporaki? Inaku budzetot mi e do 300 evra.
[/Q
Ок е но треба да се информираш која година е,кој модел е и на интернет да видиш колку чинел нов за да знаеш дали оваа цена од 200 евра е реална за него.По правило за 4 години старост цената паѓа околу 50% на точаците како половни.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.344
Поени од реакции
542
На врв Bottom