Општи вело муабети, прашања, совети

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.155
Се возев пред 2 год. активно, сеа поинтересно ми е со моторот.. yee
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Lele ke poludam!Sakam dobar tocaaaaaaaaaak!:)!da ne znaes web-sajt za prodavnicata sport life odma do srednovo josip broz tito!Tamu ima Scott tocaci!Epten dobri!

Адни ме на мсн , ќе пробам да ти помогнам околу таков точак:D
 
Член од
2 септември 2005
Мислења
90
Поени од реакции
12
Годинешниов Ѓиро влегува во последната недела. Ептен е возбудливо и најверојатно победникот ќе се одлучи на последната етапа во Милано која, за големо изненадување, е индивидуален хронометар. Мој фаворит - Ѓилберто Симони.
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
So velosiped ne e interesno :toe: u momento so motorot se vozam :motor:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
So velosiped ne e interesno :toe: u momento so motorot se vozam :motor:
Eпа не е интересно, треба ти да возиш, а не само пали и шибај:)
Јас сум вистински зависник од возење на велосипед. Возам можеби по 6 часа дневно, многу ме опушта тоа. Вистински се издувувам, дури и стазата на кеј ми е мала. Еднаш со точак од Автокоманда до Ѓорче си се вратив, си го враќав точакот. Кога стигнав воопшто не се чувствував уморна, дури ми се возеше уште повеќе.
Само што ланецот ми плаче за подмачкување..:tapp:
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Eпа не е интересно, треба ти да возиш, а не само пали и шибај:)
Јас сум вистински зависник од возење на велосипед. Возам можеби по 6 часа дневно, многу ме опушта тоа. Вистински се издувувам, дури и стазата на кеј ми е мала. Еднаш со точак од Автокоманда до Ѓорче си се вратив, си го враќав точакот. Кога стигнав воопшто не се чувствував уморна, дури ми се возеше уште повеќе.
Само што ланецот ми плаче за подмачкување..:tapp:
Za kogo kako,mislam mene poveke me vozbuduva vozenje so motor :smir:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Za kogo kako,mislam mene poveke me vozbuduva vozenje so motor :smir:

Се повеќе и повеќе поскапува нафтата а со тоа и бензинот преку кој го палиш и возиш твојот мотор. Што правиме тогаш кога бензинот ќе бите 120 ден/литар бе другар:wink::wink::smir:.Со велосипед е поздраво да се возиш, повеќе енергија трошиш, добро е за мускулите на нозете, али како што викаш ти за кого како.... Некој ќе сака мотор, а некој точак..
 
S

SSS-Stolica

Гостин
со ZeroStyle секој 2 ден се возиме од ново лисиче па до крај на патаката покрај Вардар
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Малце го запоставив велосипедот кога пред некоја недела на сред возење ми одлетаа апаратчето, штитникот за ѕвездата, а потоа и 4 спици.Сега уште е на сервис, а инаку ептен сакам да возам велосипед.Кога ми е тука попладне секогаш возам.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Баш се опуштам кога се возам со точак, лани летото секој ден ја возев патеката на кеј и пак назад,сега имам поголема цел, од Кисела Вода шибам до крстот на Водно секој 2 ден и баш ми е јако кога се спуштам, дигам до 80km/h и после успорувам.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Има некој што е заинтересиран за возење велосипед на големи растојанија, да се договориме кога и како ќе одиме...
Заинтересирани?
Od kade si ? aj da se dogovorime odamna neam vozeno na golemi dalecini a zdravo e :)
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Od kade si ? aj da se dogovorime odamna neam vozeno na golemi dalecini a zdravo e :)
Oд Гостивар.
Ти од каде си?
Ако си оддалечен до околу 100 километри од Гостивар, тогаш одиме од Гостивар до твојот град.
Мислам дека ова најубаво би било да го извозиме...кај 4 сабајле...или некој ден кога сонцето нема многу силно да грее...
И не планирам двајца да возиме, најмалку тројца...
Ова е само предлог.
Имаш некој предлог ти?
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Da vozam velosipet, no koga-kako:pipi:
Nekogas vozam za cel mesec, pa posle edna nedela ne sakam ni da poglednam, kako da mi napravil nesto:pos2::pos2::pos2:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Eпа не е интересно, треба ти да возиш, а не само пали и шибај:)
Јас сум вистински зависник од возење на велосипед. Возам можеби по 6 часа дневно, многу ме опушта тоа. Вистински се издувувам, дури и стазата на кеј ми е мала. Еднаш со точак од Автокоманда до Ѓорче си се вратив, си го враќав точакот. Кога стигнав воопшто не се чувствував уморна, дури ми се возеше уште повеќе.
Само што ланецот ми плаче за подмачкување..:tapp:
Исто, Џену, алал вера ... само, јас кога имам проблем, тука е вујко ми, он има сервис за точаци :)

Неможам да замислам да немам точак, колку само ми врши работа, а и рекреативно е, секој ден по најмално 3 часа (на пола од Џену) возам :)

И не планирам двајца да возиме, најмалку тројца...
Оти бе? За да не се погоди топол брат, некоја герила па да те фати во некоја нива? :)








Шала :smir:
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Јас возам велосипед прилично често и МНОООООООГУ сакам да возам на поголеми растојанија ама немам со кого.. не ми се вози сам на автопат.. :( Еве гледам некои заинтересирани за возење.. ако сте за јас сум кандидат.. Само нека биде викенд ден затоа што на работа сум преку недела :wink:. BTW Живеам во Скопје

п.с. Доколку некој знае за вакви маратонски тури што се прават низ земјава ве молам пишете ми за да контактирам со организаторите. Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom