Омилен ресторан со највкусна храна? Каде одите?

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Јас пошо сум од Охрид, најмногу одам со друство во ресторан "Чврга". Малку глупо име имат ресторанов, ама имаат многу добар квалитет
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Јас пошо сум од Охрид, најмногу одам со друство во ресторан "Чврга". Малку глупо име имат ресторанов, ама имаат многу добар квалитет
Iako ne sum od ohrid go znam restoranov stvarno e super koga bev na odmor bev smesena odma do cvrga i celo vreme tamu jadev....
A vo skopje....vo skopje odam vo Dal Fufo...zaradi picite:wink:ili vo Dzino zaradi drugite specijaliteti...
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
Пред два дена бев во Македонска куќа позади Цветен пазар.Не бев првпат, сум била неколку пати и можам да кажам дека се ми ОК таму, почнувајќи од амбиентот (баш права стара македонска куќа), квалитетот на храната, па се до услугата. Браво:bravo:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ако сакате да СЕ НАЈАДЕТЕ - идете до Куманово у малото и скромно кафанче КОБРА. Ако има примедби за скарата слободно пишете :party1:

А за скопските места (не станува збор за елитните) - пробајте пилешки прсти у Ганза у Дебармаало па ќе праиме муабет :party1:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Хмм па јас најчесто одам во пицерија Балила праат ептен добра пица..
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Ај ако може некој да ми каже каде се наоѓа ресторанот Мирко 919 и како се стигнува до него. Итно ми е за на свадба.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Лира-многу фино местенце ,мислам на комплетноста во ресторантчето,а морам да кажам и питата во Ореов лад,ама :wink:само питата.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Во Охрид пицерија Леонардо,ресторани Папу и Европа.:helou:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Vo Bitola odam vo Kus Kus,GRNE,LOVEC , a vo Skopje sum bila vo STARA MAKEDONSKA KUKA(bas me bendisa,violina na masa mi svirese:vozbud:) i NOSTALGIJA.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Па на добра Пица во Амати, може некогаш Џино, Воденичка е убаво али те боли глава од цените имаат еден прекрасен десерт уффф ми се јаде, потоа може Тото карши сељачката амбасада (грчка)
и моја препорака има преубав рибник во К.Паланка во Гиновци леле ептен ми е убаво и одам често таму ептен е добро се има и скара и риба и евтини цени џабе е и плус природа вештачко езеро мераци... а и од Скопје за 45 минути си таму (ова личи на бесплатна реклама
:))
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Во Ресен Кај Тошето, каква скара има не е можно. А може да скокнам и до К.Паланка да го посетам рибникот ако е навистина толку ефтино. Поздрав до Росоњерката.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Порано со татко ми и мајка ми одевме во Панини,Нико...
Сега,они одат понекогаш,ради традиција,а ја си продолжив на Туберкулозно и у Младински....и така.:toe:
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
во скопје Галија - Фуфо, Фуфо во центар и енрико во К3
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Vo Bitola odam vo Kus Kus,GRNE,LOVEC , a vo Skopje sum bila vo STARA MAKEDONSKA KUKA(bas me bendisa,violina na masa mi svirese:vozbud:) i NOSTALGIJA.
Во Битола не сум седел во многу ресторани, ама пред извесен период на два пати бев во едно ресторанче близу Епинал, на сам Широк сокак... се вика Хамбург. Каква храна... мх мх мх... а палачинка каква имаат... аууууу. И сликата на таван, морам да ја дадам во прилог...
[img=http://img341.imageshack.us/img341/8105/soncejc1.th.jpg]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom