Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Грдиот Пртко напиша:
Се шушка у Битола,демек, прилепчанец решавал IQ и резултатот бил негативен...
А вас уште ве лажа дека ако ти е во минус IQ-to се зема апсолутната вредност???:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
"Се шушка у Битола,демек, прилепчанец решавал IQ и резултатот бил негативен..."
MU reche na Bileto
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Море пивофесто кога почнува?Некој има информација?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Хехе, нема врска бе за 2-3 чаши.Не стварно знај некој кога почнува?Некој вика од 15 јули, некој во август, да не знај чоек на кој да му верува:smir:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Вакааа.... Јас иако сум од Ск, голем дел од времето го имам поминато во ПП....таму има се и сешто. Имам многу добри другарчинња, одлични се. Но, општо за прилепчани би рекла дека имаат некои затуцани селски адети, како и ситации од типот: "Од која фамилија е девојка ти, кој и е татко....леле, онаа и е мајка....ауууу тие се никакви, никако со нејзе". Луѓе Хелоооууу 21 век, кого го интересираат какви се мајката и таткото, доста лепите етикети....кога двајца ке се спогодат, никој нема право да ја крши нивната срека, каква мајка каков татко...што ви е проблемот
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Вакааа.... Јас иако сум од Ск, голем дел од времето го имам поминато во ПП....таму има се и сешто. Имам многу добри другарчинња, одлични се. Но, општо за прилепчани би рекла дека имаат некои затуцани селски адети, како и ситации од типот: "Од која фамилија е девојка ти, кој и е татко....леле, онаа и е мајка....ауууу тие се никакви, никако со нејзе". Луѓе Хелоооууу 21 век, кого го интересираат какви се мајката и таткото, доста лепите етикети....кога двајца ке се спогодат, никој нема право да ја крши нивната срека, каква мајка каков татко...што ви е проблемот
Сите тие адети имаат и позитивна страна. (не зборувам за материјални работи, богата фамилија итн...) Пред се Прилеп е град каде малтене сите се познаваме (ова не мора да значи директно). Значи адетите се пред се од здравствена и морална природа. Ме читаш или да продолжам?
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Фалбаџии сите од мало до големо и многу лажат,мислам дека сите се влезени у еден многу лош филм
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Insomniac.........баш тоа ми е муабетот, сите се познаваат во градот директно или индиректно и не си ја гледаат својата работа, туку дали му умрела козата на комшијата. А за адетите....мене дел од нив ми се допаѓаат, но понекогаш се претерува
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
abe eve eden od pp da vi kazi neso poucno : majmuni sne za toa ,za majtapcii sne i toa ne e da se falime toa ama bas ic .gradot ne ni e kiznaj so ama ne i za frlanje kako i: narodot tamu ima sekakvi luge ali vo globala nema razor,ljubomora,dvolicnost i pedrski raboti kazano na prilepski - megu nas tolku od mene:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
abe eve eden od pp da vi kazi neso poucno : majmuni sne za toa ,za majtapcii sne i toa ne e da se falime toa ama bas ic .gradot ne ni e kiznaj so ama ne i za frlanje kako i: narodot tamu ima sekakvi luge ali vo globala nema razor,ljubomora,dvolicnost i drmoserski raboti kazano na prilepski - megu nas tolku od mene:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
55
Поени од реакции
1
Зборам за Фаст фуд мајсторе, во цел град една сендвичара немате. А за скара да не дојдеа од Скопје газдите на Македонска куќа и тоа ќе го немавте. За чорби и такви работи свака час, а за ширденот го немам пробано во Прилеп а многу го фалат. И не ме убедувај кога сум се уверил 3 пати.
ama bavarec greska da ne otvorea vo sk makedonska kujka kje nemavte kaj d jadete ubava skara a da ne ti e vo misla mak kujka ima od ored 10 god vo pp a sk 4 god taka da greska si
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
па не сум била никад ..ама по муабети вака со другарки што биле слушам интереснио работи ....ај ја коа ке идам а планирам за пиво фест па ке пишам ..хехе:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom