Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Смрт ми е кога треба да одам во Прилеп. Како прво најнесреден град, Второ нема сендвичара да јаде чоек не може, и ај едвај најдов у тоа чаршијата една пицерија, и ко излегов и ко го видов тој Џумерко со едни излижани фармерки, поминува покрај мене и ко ждригна ми се повраќаше еј. Никогаш нема да дојдам таму, да трпам за јадење.
А бре машко, ти свесен си што си напишал? Во Прилеп си траел за јадење и во Прилеп немало убава храна нити кај да јадеш? А?:majmun7: .....чекај да смислам соодветен термин како да ти споредам...... Тоа ти е исто брат како: од цела соба пички ти за курот да се фатиш и после на форум да напишиш дека една добра пичка немало во собата! ЕБАГО!
За да не ти се смеат луѓево, немој следен пат вакви глупости да пишуваш. Јас по живот се кладам дека Прилеп има најдобра скара во цела Македонија!:majmun11:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
ауу лош впечаток ми имат оставено.. пошо една кодина ко бев на екскурзија за прилеп таму едни не нападнаа и тепачка стана и гледавме шо поскоро у автобус да влеземе..
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Прилеп...шо знам шо да кажам..не знам многу за прилеп ама многу губат од струмичани на одбојка :wink:
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
ауу лош впечаток ми имат оставено.. пошо една кодина ко бев на екскурзија за прилеп таму едни не нападнаа и тепачка стана и гледавме шо поскоро у автобус да влеземе..
Епа во Прилеп мајмун не игра како шо викат. Или во превод не може да се прајте курнази како во вашиот град
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
ауу лош впечаток ми имат оставено.. пошо една кодина ко бев на екскурзија за прилеп таму едни не нападнаа и тепачка стана и гледавме шо поскоро у автобус да влеземе..
Па јави се и дојди да ти го оправиме впечатокот! Еве ти ветувам лично ќе се погрижам да го засакаш најмногу од сите други, толку многу ќе го засакаш што ти гарантирам дека наредната цела година кога ќе си гледате на кафе со другарките тебе жлебата ќе ти биде:
ДА ДОЈДЕШ ПАК ВО ПРИЛЕП! или да се ОМАЖИШ ТАМУ!
На пример де:smir: :majmun:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
А бре машко, ти свесен си што си напишал? Во Прилеп си траел за јадење и во Прилеп немало убава храна нити кај да јадеш? А?:majmun7: .....чекај да смислам соодветен термин како да ти споредам...... Тоа ти е исто брат како: од цела соба пички ти за курот да се фатиш и после на форум да напишиш дека една добра пичка немало во собата! ЕБАГО!
За да не ти се смеат луѓево, немој следен пат вакви глупости да пишуваш. Јас по живот се кладам дека Прилеп има најдобра скара во цела Македонија!:majmun11:
Зборам за Фаст фуд мајсторе, во цел град една сендвичара немате. А за скара да не дојдеа од Скопје газдите на Македонска куќа и тоа ќе го немавте. За чорби и такви работи свака час, а за ширденот го немам пробано во Прилеп а многу го фалат. И не ме убедувај кога сум се уверил 3 пати.
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Зборам за Фаст фуд мајсторе, во цел град една сендвичара немате. А за скара да не дојдеа од Скопје газдите на Македонска куќа и тоа ќе го немавте. За чорби и такви работи свака час, а за ширденот го немам пробано во Прилеп а многу го фалат. И не ме убедувај кога сум се уверил 3 пати.
Абе дечко грешка си. Македонска куќа е од прилепски газди. Исто таа што е отворена во Скопје е од истиот газда па дури има работници од Прилеп шо се дојдени бидејќи во Скопје нема добри мајстори на скара. Во Прилеп е отворена уште пред десетина години додека во Скопје пред 2-3 години. Инаку најдобрата скара во Прилеп е во помалите кафанчина шо не можиш дури ни да ги приметиш. А фаст фудот има добар али ќе мора да платиш повеќе од останатите сендвичари
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
1229053 напиша:
Абе дечко грешка си. Македонска куќа е од прилепски газди. Исто таа што е отворена во Скопје е од истиот газда па дури има работници од Прилеп шо се дојдени бидејќи во Скопје нема добри мајстори на скара. Во Прилеп е отворена уште пред десетина години додека во Скопје пред 2-3 години. Инаку најдобрата скара во Прилеп е во помалите кафанчина шо не можиш дури ни да ги приметиш. А фаст фудот има добар али ќе мора да платиш повеќе од останатите сендвичари
Hahahahahaaa...E ova bese VRV.Em Kambero gi opismeni skopjani za skara,em skopjanec go napraja sosila...Hiihihiii....Jas vaka ce prasam:kazete mesto kaj so NEMA kvalitetna hrana vo PP? Na vremeto imase edna sendvicara od Jane Zija bese (mu ja turnaja ko go praea Alexandrija plostado),tamu sendvicite bea GNOJ ama i ko ce se nemase od kade posle 1 sato site od tamu jadea :)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
denes bev u Krusevo i zastanav u Prilep malce i ne vidov nikade kafici,samo eden image imase i tolku. Luge imate li kafici ili jas ne sum gi videl ?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Некако сум 50-50 има некои лиѓе од Прилеп со кои добро си живеам од, ама има некои аууу на живци да ти накапат.
 

mz.LoVeLy

patience...
Член од
16 февруари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
5
denes bev u Krusevo i zastanav u Prilep malce i ne vidov nikade kafici,samo eden image imase i tolku. Luge imate li kafici ili jas ne sum gi videl ?


Само "Image"???? :pos2:
Еј да знаиш колку ме изнасмеа:pos:
А пред да стигниш до "Image" т.е. речиси наспроти, не ги забележа "Virus" и "DiCaprio"?
И сигурна сум дека си поминал по булевар па се прашувам како не ги забележа "Cavalli", "Leone", "La Strada"...(има уште 3-4 тука ама не знам како се викаат)......еј за малку буц ќе ти направеле:pos2: а другите да не ги спомнувам оти ти овие што ти биле пред очи не си ги забележал а пак нив... :toe:
Е па следниот пат кога ќе дојдиш Прилеп гледај повнимателно:)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.816
Ди Каприо hihi аман беее hihi
Иначе дека сум по потекло од натака т.е 40% од фамилија ми е од таму мора да ги фалам мада не сум бил одамна многу а кога сум идел сум видел скотови со лопата да ринеш.....али во Ди Каприо гарант е супер hihi hihi hihi и стварно бе немој да грешите душа со Македонска Куќа од Прилеп е газадата и пола персонал е од Прилеп дури............
 

Kajgana Shop

На врв Bottom