Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Смрт ми е кога треба да одам во Прилеп. Како прво најнесреден град, Второ нема сендвичара да јаде чоек не може, и ај едвај најдов у тоа чаршијата една пицерија, и ко излегов и ко го видов тој Џумерко со едни излижани фармерки, поминува покрај мене и ко ждригна ми се повраќаше еј. Никогаш нема да дојдам таму, да трпам за јадење.
Море Баварец како прво Прилеп е најгурмански град со најдобрата скара и најдобрите специјалитети (барем за прилепскиот ширден и скара сите чуле) не само во Македонија туку и посироко а тоа што ти во Прилеп не си се снашол не значи дека таму нема кај да се јади. Ти си некое загулено чоече и неможиш да се снајдиш. Луѓе од цела Македонија идат во ПП за да јадат а ти гладен остана:pos: :pos: :pos:
BTW За Прилеп и на телевизија кажаја дека има најуредено централно градско подрачје. Ако не веруваш провери на интернет си велам овај пат ке се снајдиш( интернетот денес пружи секакви можности :pos: :pos: )
Па ко ЧЕ идиш накај Прилеп нареден пат јави се да те наранам:baeh: :baeh: :baeh:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Vo red konstatiravme deka sme seljecana sto se odnesuva na nitelife ama ti sega mi kazuvas deka dee jay-te ni se prva liga ama silum-prilika morale da "evoluciraat" vo selski konobari,a prirodno si pratat tokovi na club music sta ti ja znam.

Ne bre brate tie se pogolemi seljanduri od rajata(licno ziveeam so dvajcata posebno so sokolot )e sega zosto ne se zemam jas za primer primer ne sakam da mi pustat punk ili rock koga narodot fura srpsko ne kukam jas oti ne ja pustile don't pay the police tax tuka neka smenat nesto od Bora corba neka pustat nesto drugo osven ostani dzubre do kraja i ja sam bio mlad(ova bukvalno ti go kazuvam zosto vo dvete kafulina odi paralelno ista muzika so vika eden prijatel 12 i 25 e ja pustija pusti pusti modu od colic samo sto vikas celta gi opravduva sredstvata ama toa ne opravduvanje za DJ-te sto se tolku indiferentni
Sto kazuvas za predzabavata na tipot(nekoj 9 meseci sum out) znam deka nema nikoj pisav za Mizar 100 dusi(vo Slovenija ima po 5000) za Foltin 50 dusi ama za Coki bratko nad 3000 .

Ne sakam da mu smenam mentalitet na narod ama nekogas frustacija izleguva na povrsina ama pak ke kazam mojava e opravdana ja zapustija mladinava .

Posto sme slicni vo stavovi nema muabet:):wink:
Sho e taka taka e! Ama pa kaj kur da ojme, tolku se, eve sum skoro dve nedeli vo prilep ako sam ne organiziram nesto novo, drugo ne se deshava, nekni odam vo di end, Alen Islamovic imal koncert, ajde neshto novo ke ima neshto razlichno i pak gungula narod, ako sobira 100 ima 1000 vantre za da naplatat vleznica od site, ama ko ke se stavish pa vo nivna pozicija i vo pravo se, sekako narodov e siromashen i nemaat site pari da pijat i se pijanchat po kafichi, pa i tie mora od neshto da ziveat. Ne ti treba teretana istereten si vnatre vkraj, koj kur i masa rezervirana i se, dzabe ti e. Ali leto idi ke zivni malce ke se smeni nema tolku guzvi vo leto po meanive, ima pojche ne za drugo!
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Абе ти мора да си од некое прилепско , а не од прилеп штом олку многу незнаеш!!!!! Тресиш глупости ко да немаш цапнато приближно до прилеп а не во прилеп. Прво и прво не се сложувам со тебе затоа што Прилеп има најдобри кафичи и места за излегување во овај дел од МК. Второ викас дека луѓево се демоде а после велис дека се е наменето за комерцијалата, па "БРАТУ" комерцијалата се одликува со нова мода :tapp: :tapp: :tapp:
По ова од досега прочитаново сватив дека ти немаш поминато ни 40 километри надвор од Прилеп.
P.S. Многу гледаш MTV music i Fashion TV:vozbud: :vozbud: :vozbud:
Без разлика од кај е, дали од Прилепско или од понатаму, ептен е завлезен, помогнете му.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Vo red konstatiravme deka sme seljecana sto se odnesuva na nitelife ama ti sega mi kazuvas deka dee jay-te ni se prva liga ama silum-prilika morale da "evoluciraat" vo selski konobari,a prirodno si pratat tokovi na club music sta ti ja znam.

Ne bre brate tie se pogolemi seljanduri od rajata(licno ziveeam so dvajcata posebno so sokolot )e sega zosto ne se zemam jas za primer primer ne sakam da mi pustat punk ili rock koga narodot fura srpsko ne kukam jas oti ne ja pustile don't pay the police tax tuka neka smenat nesto od Bora corba neka pustat nesto drugo osven ostani dzubre do kraja i ja sam bio mlad(ova bukvalno ti go kazuvam zosto vo dvete kafulina odi paralelno ista muzika so vika eden prijatel 12 i 25 e ja pustija pusti pusti modu od colic samo sto vikas celta gi opravduva sredstvata ama toa ne opravduvanje za DJ-te sto se tolku indiferentni
Sto kazuvas za predzabavata na tipot(nekoj 9 meseci sum out) znam deka nema nikoj pisav za Mizar 100 dusi(vo Slovenija ima po 5000) za Foltin 50 dusi ama za Coki bratko nad 3000 .

Ne sakam da mu smenam mentalitet na narod ama nekogas frustacija izleguva na povrsina ama pak ke kazam mojava e opravdana ja zapustija mladinava .

Posto sme slicni vo stavovi nema muabet:):wink:
Sakas da kazis deka jas seljak pogolem sum od site,i deka i po doma si slusam takva muzika...eeeeee be dete dete ako imas godini prilicno kako dete razmisluvas...i jas se filmav batka pred pet godini house pustam drugo nisto,a sega bratce neka mi nabro 2000 den, za vecer a be so mu qro saka ce mu pustam,ne mislam jas cel grad da go opravam mene pari mi treba,a ako mislis deka nemam muzika,clubska,kazi mi koja sakas pesna ja dobivas odma....oti ako ne pustam jas za 2000 se i sesto ce se nafati nekoj za 300 denari da pusta se i sesto...to e se rodija dj pojce od kelneri...srednoskolci so za 300 denari ce ti pusta promo turbofolk...bidi sreken so se nafajkame nie da pustame,i so odbirame pak da ne bidi tolku ropacki,oti ako ne nema nas veruvaj uste POKATASTROFA ce ni bidi gradof!!!!!!!
pozzzzz
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Sakas da kazis deka jas seljak pogolem sum od site,i deka i po doma si slusam takva muzika...eeeeee be dete dete ako imas godini prilicno kako dete razmisluvas...i jas se filmav batka pred pet godini house pustam drugo nisto,a sega bratce neka mi nabro 2000 den, za vecer a be so mu qro saka ce mu pustam,ne mislam jas cel grad da go opravam mene pari mi treba,a ako mislis deka nemam muzika,clubska,kazi mi koja sakas pesna ja dobivas odma....oti ako ne pustam jas za 2000 se i sesto ce se nafati nekoj za 300 denari da pusta se i sesto...to e se rodija dj pojce od kelneri...srednoskolci so za 300 denari ce ti pusta promo turbofolk...bidi sreken so se nafajkame nie da pustame,i so odbirame pak da ne bidi tolku ropacki,oti ako ne nema nas veruvaj uste POKATASTROFA ce ni bidi gradof!!!!!!!
pozzzzz
Ne be pocituvan DJ ,mi e jasno deka e za pari ajde ke povtoram pak repertoarov e ocaen (Valjda Lolo ili Zare ne vi dava CD pa ti samo da stegnes na play (ako ima dj playback Milli Vannili treba voda da mu poturaat)deneska pusti ja Lipe Cvatu ,utre pustija Hajdemo u planine pa posle pojavi se duga posle duge kise pa posle Srce e Moje Violina pa onda Sasa Matic pa Svrti na Ceca pa posle odi nesto od Tose i na krajoj za fajront Moj Dilbere ne bre sekoj eban den isto ....................................
Dobro be ti licam na majmun imam crvena traka na celo na ova vreme mi vikas
odberi pesna jas ke ti ja dadam(Ova mi zalicuva vo 90 tite aj be peder daj da ja presnimam od Dead`Kennedys ti ja dal malio tebe)ima edna strana se vika google odis na nea pisuvas John Doe free download i voala

Srecen sum sto ne sum tuka

Pokatastrofa od ova policiski cas
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Зошто ПРИЛЕП Нема Море ? :(
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Грдиот Пртко напиша:
Се шушка у Битола,демек, прилепчанец решавал IQ и резултатот бил негативен...
Ако ова ти беше заебанција тогаш имаш лоша смисла за хумор т.е. ист си како сите твои сограѓани :baeh:
Остајте го Прилеп и пробајте да не се замарате со него исто како и нас шо не не боли патлакот за вас .

ПОЗДРАВ ДО ХОМО БИТОЛА ОД ХЕРОЈСКИОТ ПРИЛЕП
:tapp::tapp::tapp:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Еј ди-џеј еве ти еден прилепски колега појма немам кој е типов ама е дал да плачам ил да се смејам,ако се простудира малку потенцијален криминалец ми заличува
парт 1


парт 2


од која кафана е овај жити младост да ми кажиш ди-џеј де-ка Пато гомна да јади де-ка мај персонал хиро

најмногу ме насмеја на парт 2 Денис Црнокрак манекен ,а во позадина низа пиперка онака суви за во гравче ,а бе цареви па и спелот му е царски ууу Фелини ти си маде лево за момциве .

Птоломеј че ти пишам пп
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
ПРИЗНАВАМ!!!!!!:)Oва се веќе професионалци,што да речам...спотчина ова,она,сериозно си ја имаат сватено работата:)jас ти сум гола вода за овие,а и кај можам онака да ја измиксам Ida Corr - Let me think about that како него (на 4 минути),то е брат младинава оди напред:):):)
п.с Од местава само сендвичара Меџик ја познав:):)
П.П.С Еј и Диме од Фетбој го познав,а и уштеден микс имало не го слушнав прееска,е ова е то јас што се стремам,ама пусти слух не ми дава вака да миксам колку и да се трудам:)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
136
Поени од реакции
3
pa u pp ne sum bila :) ali starcite na drugarkami vodat poteklo od tamu pa cesto idat pripep4ani i moram da se "izgazam" od smeenje sekoj pat ko ke gi cujam kako zboruvaat :)))
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Грдиот Пртко напиша:
Се шушка у Битола,демек, прилепчанец решавал IQ и резултатот бил негативен...
Добро, дали стварно најде со Прилепчани мајтап да прајш? :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom