Озборување

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
RealGirL напиша:
колку никогаш не сум оговарала од завист...тука заради тепање на време...тоа е точно дека сите оговараат и тоа според мене не е мешање во приватноста...не сум одоварала која со колку идела или со кои спиела не се замарам со тоа бе...оговарањето најчесто е за изгледот на некој/а ,понашањето или сл.
Доти4ната ви ги наведе видовите на оговарање си знае она,стара школа!!Ај срцка те чекам на кафе да пооговараме малку:pos:

taka de,si se razbirame nie :pipi:
koga sakas na kafe,da razmenime dva-tri zbora:icon_lol: :icon_lol:
ama stvarno koj vika deka ne ogovara laze ili stvarno ne e svesen deka go praktikuva ogovaranjeto za tepanje vreme :bip: :kez: :kez:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
EEE glavna shema u Sk u kaficite e ogovaranje...Bez toa ne se moze . Da tepas vreme e toa se slagam so Doti4nata...:kez:
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
ооо од мене поголем оговарувач нема...додуша оговарам на тие што стварно ми сметаат и ме нервираат или зборат лошо за мене е тогаш и мене ми е редот да оговарам.Иначе си седам настрана и не оговарам често али се наога некогаш и да претерам
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Vo dusata na sekoj covek e da ogovara. Ne mora sekogas so losa namera, no sepak barem po malku site ogovarame.
Vo vrska so toa koj poveke, mazite ili zenite, znaeme deka zenite se poveke skloni na toa no sepak ne se iskluceni ni mazite. Tie ponekogas znaat da bidat i pogolemi ogovaraci i od zenskite.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Не викам не, напати ќе се пушти некој интересен трач па ќе фрлам збор-два, али обично не се замарам со вакви глупости, а и претежно ме мрзи да коментирам......
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ау оговарање!Лично мразам да коментирам некого,како што мразам и мене некој да ме коментира.Не велам не,ептен некоја ако се најде во спаваќа или завиткани крпи на улица па да ја искоментирам:tapp:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ma site ogovaraat...mazi,zeni..sve...ama ako se napravi edna anketa za toa koj poveke ..mazi ili zeni...bi glasala za mazite.Mislam deka mazite poveke ogovaraat od zenite.Barem od moe dosegasno iskustvo...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Оговарање ? - Па секој човек оговара некој, било тоа да се работи за машко или жеско, некогаш се случува да зборуваме нешто за нечиј грб, а сепак пооговарачки се жените, кога ќе седнат заедно, брбрбрбрбрббрбрбрбррб само такво нешто зборуваат со кафето. :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.458
Поени од реакции
47.316
Абе остај ти жените викаш дека се поголеми оти мене не ме знаеш:bilokojzbor: Оговарање е многу јака работа и многу радо ја практикувам секојневно ,кога ке падне збор за некои ликови мајка Јана не може да им преќути па јас. Не можам појако е од мене
некои луѓе си го барааат
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Razorblade Kiss напиша:
Ау оговарање!Лично мразам да коментирам некого,како што мразам и мене некој да ме коментира.Не велам не,ептен некоја ако се најде во спаваќа или завиткани крпи на улица па да ја искоментирам:tapp:
Ни за тепање време?!:nesum:
А зашто баш таа да ја оговараш,кога веќе не коментираш?
Нели секој со својот стил!?:smir:
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Mnogu retko ogovaram,i mislam deka ogovaranjeto e tepanje vreme...ako nemash so da praish aj ke ogovarame:toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
love_comes_again напиша:
Mnogu retko ogovaram,i mislam deka ogovaranjeto e tepanje vreme...ako nemash so da praish aj ke ogovarame:toe:
се согласувам... а и некои кога немаат време оговараат, всушност кога немаат нешто поважно да разговараат. :)
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
RealGirL напиша:
Ни за тепање време?!:nesum:
А зашто баш таа да ја оговараш,кога веќе не коментираш?
Нели секој со својот стил!?:smir:
Абе посочив пример онака:)Некои едноставно не можат да поминат незабележани,и си го бараат и намерно го прават тоа,само сега гледам да го одбегнувам тоа загледување оти прераснува во лоша навика.Нормално секој со својот стил.:smir:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Абе ја оговарањето го сфаќам ко животен стил...Ти треба вештина, уметност за оговарање...:pos:

Не озбилно, признавам дека оговарам и тоа многу често. Но не од злоба, или со намера да раширам некој трач. Коментирам од заебанција, од досада, или едноставно од што ми е интересно.:)

Плус, замислете ситуација: си седите на кафе со најдобрата другарка, зборите, зборите за се и сешто, и оп! Ви снемува муабет. И тука аутоматски се префрлате на оговарање.:)
Значи-оговарањето е како резерва при моментално снемување интересни теми за разговор.:)
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Нормална ствар. Како и обичниот муабет. Само не чини кога прераснува во омраза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom