Озборување

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Oд тоа оговарањето поодвратно пензионерско хоби не постои и нема да постои :icon_lol:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Мажите се поголеми оговарачи од жените тоа е факт, а велешките мажи не само шо се оговарачи туку сакаат ништо да не работат и по цел ден сеир да гледаат и тоа е факт. Јас искрено не сум по оговарањето ама понекогаш ме интересира некоја пикантерија :).

П.С. Велеки израз за оговарач е "Коло Богдан" :).
 
Член од
2 април 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Mrazam ogovaranja!!!!!!!!!!!!!Me vadat od takt.Do nekade i gi opravduvam,mozebi zaso i ja znam ponekogas da ogovaram!:))))))))))))
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Мразам кога ќе ме оговараат позади грб веќе ако им пречи нешто во мене нек ми го кажат во лице...Колку мразам оговарањеееееееее
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Ретко некој свртен муабет да не е без оговарање .... 90% од муабетите што ги вртите додека пиете кафенце во некој кафич ви е оговарање ....
 
С

Сатори

Гостин
Оговарачка , не баш!

Сигурна сум во тоа дека и мажите и жените оговараат , е сега кој колку тоа зависи од персоната.Инаку јас лично не сакам да седам и да оговарам некој , иако уз муабет понекогаш ми се случува , ама си се лутам на сама себе после , ама и тоа брзо ми поминува!:blabla:
 
N

NeMiRnA

Гостин
50:50 ogovaranje mazi i zeni,ogovaraat so ist intenzitet na razlicen nacin.Nego jas so znam ogovaram ama i ne ogovaram,poveke pukam seir,ne gi doteruvam rabotite za da bidat po pikantni i interesni,samo cista vistina,a i cisto da se najdam u muabet,a posle toa zasto vazam za direktna licnost i go kazuvam na licnosta u faca kazanoto,poloso e od drug da doznae neli?!A i ogovaranjeto ne go sfakjam bas zdravo za gotovo,cista zabava i pukanje seir no ne i dusevna hrana.Tolku od mene!Blagodaram!:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Оговарам, ама не за тоа кој со која, што како или информ биро, туку за глупавоста на некои луѓе, табиети и нивни постапки.
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
iskreno kazano, ogovaram kaj stasam, so koj stasam. :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Никогаш не почнувам оговарање. Ако се најдам во друштво во кое се оговара цело време си молчам и ги слушам, ако ме прашаат нешто почнувам и јас да оговарам со нив.:kez:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
И принцип не љубам да оговарам, али некад кога ке тргне , тргнато е, а според темава испадна машките у квалитет , а женските у квантитет трачараат.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
абе бабите и комшиите највише оговараат , али ако сум машко морамда си признаам и ние парче (ве) правиме
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Абе некад едноставно нема за што друго да се прави муабет...
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Сите оговараат бе, дојдете у Струмица да видите, ехеее парче... :pos:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Marata напиша:
Абе некад едноставно нема за што друго да се прави муабет...
секогаш има што да се прави муабет а оговарањето е најлош муабет за мене
ама го користам многу хихихихихи :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom