Односите на бугарското општество кон Република Македониjа

Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Ti kolega, makedonec si?

Ne si me sfatil dobro pa aj ke ponovam: vecinata od bugarite (posebno nadvor od internet) ne se uopste zainteresirani za Makedonija.

Malkute bugarski korisnici na forumov moze sozdavaat razlicen dojam kaj vas makedoncite i taka vie da mislite deka sme opsednati so vas so ne e tocno.
Да, Македонец сум, а инаку воопшто не ме интересира за тоа колку твојата vecina бугари се интересираат за Македонија...Инаку јас не да не контактирам со Бугари, напротив од тие контакти и ги влечам заклучоците. Се интересираат и тоа живо, затоа што толку години сте им продавале евтини Живкови приказни за нас, како за непријатели, па очекуваат да личиме на некои марсовци зомби и сл.
А сте ги убедувале со извртување на фактите и криење на вистината, сте им продавале демагогија во вид на квази историја, господине Bulgarus.:toe:
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Првиот полицаец на Бугарија ги обвини македонските медиуми дека шират анти-бугарска кампања

На денешната средба со новинарите министерот за внатрешни работи на Бугарија, Румен Петков ги обвини македонските медиуми дека шират анти-бугарска кампања во Македонија.
Запрашан дали знае дека и во Бугарија се води анти-македонска кампања од страна на бугарските медиуми, Петков дипломатски одговори дека имало некои мали исклучоци, додавајќи дека со заеднички сили и двете земји мора да работат за подобрување на добрососедските односи.



eh tatarce tatarce
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Немам братство со Грција и циганите , а со братучедите од Скопjе и Битола! Не сум рекол никогаш "фиром", а само Македониjа!
Jас сум бугарин, но сум за тотална подкрепа кон независна Македониjа
Е, што ке праиме сега, ште ме пцуеш или ке си сбориме по соседски ?
Немам зошто да те пцујам. Напротив, мислам дека сте многу близок народ и дека треба многу поинаку да работиме со вас.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ама добро сега ај да не се лажеме еве во моја комуникација со Бугари на втор контакт значи после “здраво јас сум тој и тој’’ее на вториот веќе соговорникот станува нагло историчар и почнува“Кирил и Методиј са Блгари,Гоце Делчев е Блгар ти си сшто като нив Блгар’’ значи ова ми се има случено со некои 60%од моите познанства со Бугари и репликава може да ти ја потврди секој овде на форумов што видел Бугар..
Иначе убав би бил нашиот соживот кога вие не би биле толку напорни ама тоа си ваш избор
Eh, steta sto toa ti bile vecinata od kontakti. Ne sum istoricar nitu sum nesto posebno zainteresiran za istorija. So istorijski prasanja neka se bavat ona istoricarite (profesionalci).

Moze radi toa nikad ne sum imal neki problemi vo komunikacija so makedonci.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ti kolega, makedonec si?

vecinata od bugarite (posebno nadvor od internet) ne se uopste zainteresirani za Makedonija.

Malkute bugarski korisnici na forumov moze sozdavaat razlicen dojam kaj vas makedoncite i taka vie da mislite deka sme opsednati so vas so ne e tocno.
Мислам дека фактите говорат нешто сосема друго. На пример поголемиот дел од народните песни кои ги нарекувате бугарски се чисто македонски песни. Да не правиме муабет за револуционерите. Нешто заборави на негаторската политика на твојата земја и идиотската пропаганда што може да се побие во секој момент дека не создал тито и слични на неа. Тој што има украдено нешто туѓо неможе мирно да спие и затоа се сите овие циркуси денес што ни се случуваат.
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Eh, steta sto toa ti bile vecinata od kontakti. Ne sum istoricar nitu sum nesto posebno zainteresiran za istorija. So istorijski prasanja neka se bavat ona istoricarite (profesionalci).

Moze radi toa nikad ne sum imal neki problemi vo komunikacija so makedonci.
Ич не ми се верува дека си од Ихтиман, и згора на се Бугарин. Кај има бугарин што вика: вечина, никад, ради....
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ич не ми се верува дека си од Ихтиман, и згора на се Бугарин. Кај има бугарин што вика: вечина, никад, ради....
Aбе остај сега Пирин,па нема на сите фронтови да се бориме истовремено.:toe:
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Aбе остај сега Пирин,па нема на сите фронтови да се бориме истовремено.:toe:
И тоа што викаш. Мене ми беше симптоматично неговото учество во целиот разговор и неговото претставување како „бугарин“ што очигледно не е, и веројатно си има некоја друга цел тука (кој знае каква).

Во секој случај, да повторам: БАШ МЕ БОЛАТ МАДИЊАТА ШТО МИСЛИ бугарското ОПШТЕСТВО ЗА Р.МАКЕДОНИЈА! :vozbud:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ич не ми се верува дека си од Ихтиман, и згора на се Бугарин. Кај има бугарин што вика: вечина, никад, ради....
Bugarin sum samo sto se trudam da zboram makedonski so e uslov za koristenje toj forum.

Ako obache za vas e ok, to moga da vi pisha i na bylgarski - ne e nikakyv problem.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мамарчев, ќе се сретнеме.

Поздрав од Фиром, на недела дена.
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Опаа, ја да видиме кој не си пие хапченцата сега :kesa:
Ајде ајде, так`в б`лгарически терикат!
Тие ВМРО-БНД дубари, татароглу, овде не палат..
Апчиња земај ти...сеуште не си свесен колку изгуби со тоа што татарстан отиде во ЕУ и Нато, и колку кратко ќче се радуваш на `напредокот`...
Ама, ти си татар-циган, тебе дотаму не ти текнува...
:pos2:
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Оценете поне това, че б'лгарите изпитват само добри чувства к'м вас. Все оште подкрепјаме БјуРМ по п'тја к'м евроатлантическата интеграција, в'преки непрестанните обиди и негативни коментари в купените скопски медии.
К'м Христо Пиринец: Безродник, ште се срештнем ли на Рожен?
Секако дека ќе се сретнеме на Рожен, на гробот на големиот македонски национален јунак ЈАНЕ САНДАНСКИ.

Ако ти си Македонец, т.е. од Пирин или од друг крај на Македонија доселен во Бугарија, „вјарвај че ти си безродника“:vozbud: :vozbud:

Ќе се сретнеме, ќе се сретнеме
 
Член од
24 август 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Един език имаме, но езика на бугарите от Македонија 79 години (от 1913 до 1992 г е бил под србско влијание.
што се срамите да се наречете бугари, еј братја !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom