Односите на бугарското општество кон Република Македониjа

Член од
7 април 2008
Мислења
328
Поени од реакции
7
Ич да не ти е гајле тебе!Разбра?Единствените лопови сте ВИЕ, бугарите..Цанков читни го...
Кандидат членка на НАТО прави антикампанија на членка на алиансата. Говори за обединуване на територии от две земи членки на алиансата. И сака да стане член, Гејлада, татари.
1. Една земја от НАТО ако не е согласна со членството на нова држава, таа не се приема.
2. Ако некој посегне на држава от НАТО, тоа значи што е посегнал на сите држави.
Ако Албанија влезе во НАТО вие ке зависите от Елада, Б'лгарија и Албанија. Един сбор НЕ от една от тие држави значи вие сте у задниот двор на Европа. И мразите единствените дека са по-блиско до вас и имат пријателска нагласа кум вас. Ама и она нема да е вечна доколку им крадете историјата. Не мже да мразиш некој и он вечно да те сака. Не не сакате, тогаш само икономски интереси. Тоа не сакам да го пишувам оти обичните македонци не са како форумците. 80 000 не мислат така. Овој е 1:25, а ако оставим албанците е по-мало.
 
Член од
7 април 2008
Мислења
328
Поени од реакции
7
Престанете бе,това jaзиците не ви ли заболеха?Македонците били такви,па бугарите онакви,па грците други,па србите трети,па албанците хептен други.
Само си чешем jaзиците и ништо не правиме.Губим време,което е ценно за цел балкан.
ФМИ, аз им викам да заебем историјата и да сме си полезни и помагаме, ама 60 години са много. Кој иска, иска. С моите рода си правим бизнес, ходим си на гости, п'туват и те по света, и не ни пука за политика. К*Р за политиците. На тјах ги интерисува само парата.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
ФМИ, аз им викам да заебем историјата и да сме си полезни и помагаме, ама 60 години са много. Кој иска, иска. С моите рода си правим бизнес, ходим си на гости, п'туват и те по света, и не ни пука за политика. К*Р за политиците. На тјах ги интерисува само парата.
Е ајде да речеме дека ја забораваме историјата. Би ја прекрстиле ли вие вашата земја на пример еве во Република Македонија само за да влезете во НАТО доколку така ви налага ситуацијата а и две од соседните земји?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Никогаш!Велил сум и ке велам-треба да се борите за името си!
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Парадокс бе че не ви приеха в НАТО заради кражба на чужда историја.
Парадокс ќе беше ако не примеа во разбојничката банда.

Buntaru напиша:
Ако некој посегне на држава от НАТО, тоа значи што е посегнал на сите држави
.. а магарето си мисли, го поканиле на свадба зошто хуја му е долг.
 
Член од
7 април 2008
Мислења
328
Поени од реакции
7
Е ајде да речеме дека ја забораваме историјата. Би ја прекрстиле ли вие вашата земја на пример еве во Република Македонија само за да влезете во НАТО доколку така ви налага ситуацијата а и две од соседните земји?
Никогаш. Требе да се борите. Ама не со антикампании а с преговори. Лошото е че сега идат избори кај вас. Всека партија ке користи името. И кој ке е тоја политик дека ке се согласе. Ке биде жив одран на центарот на Скопие. Така мислам ја. А и Грците нема да отстапат.
 
Член од
7 април 2008
Мислења
328
Поени од реакции
7
в. "Струма": Зам. минист'р'т на в'ншните работи Лјубомир Кјучуков: Скоро македонците ште п'туват безвизово в 50-километровата гранична зона на Благоевград и Кјустендил
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Е ова е добра вест. Вакви гестови заслужуваат поздрав. Али прво да видиме.
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
А бугарите скоро ќе патуваат безвизово и без пари, до неколку совнархоза во Сибирија...Со гарантирано доживотно вработување...
Кај што им е местото уште од 1944, од великија Септември, нели Атило, грешко на природата, гнидо татаролика?
Па таму ќе дискутирате што биле македонците ут дјаду и прадјаду...
 
Член од
7 април 2008
Мислења
328
Поени од реакции
7
Е ова е добра вест. Вакви гестови заслужуваат поздрав. Али прво да видиме.
С такова решение ке се заобиколјат изискванијата на ЕУ за визи. Никој не може да измери додека са 50 км от границата
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
А бугарите скоро ќе патуваат безвизово и без пари, до неколку совнархоза во Сибирија...Со гарантирано доживотно вработување...
Кај што им е местото уште од 1944, од великија Септември, нели Атило, грешко на природата, гнидо татаролика?
Па таму ќе дискутирате што биле македонците ут дјаду и прадјаду...
Както видиш местото ни е на Балкан веке много години,намери веке татарскан на мапата на Европа?Да ти помогнам малце и да ти кажам да ja трсиш во Азиja :helou:
 

BC

Член од
24 декември 2007
Мислења
94
Поени од реакции
2
Както видиш местото ни е на Балкан веке много години,намери веке татарскан на мапата на Европа?Да ти помогнам малце и да ти кажам да ja трсиш во Азиja :helou:
В интерес на истината Република Татарстан се намира в Европа, на границата на Европа и Азија, но все пак в Европа, ако приемем, че границата са Уралските планини.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Кандидат членка на НАТО прави антикампанија на членка на алиансата. Говори за обединуване на територии от две земи членки на алиансата. И сака да стане член, Гејлада, татари.
1. Една земја от НАТО ако не е согласна со членството на нова држава, таа не се приема.
2. Ако некој посегне на држава от НАТО, тоа значи што е посегнал на сите држави.
Ако Албанија влезе во НАТО вие ке зависите от Елада, Б'лгарија и Албанија. Един сбор НЕ от една от тие држави значи вие сте у задниот двор на Европа. И мразите единствените дека са по-блиско до вас и имат пријателска нагласа кум вас. Ама и она нема да е вечна доколку им крадете историјата. Не мже да мразиш некој и он вечно да те сака. Не не сакате, тогаш само икономски интереси. Тоа не сакам да го пишувам оти обичните македонци не са како форумците. 80 000 не мислат така. Овој е 1:25, а ако оставим албанците е по-мало.
Kако прво да ти се заблагодарам за часовите за НАТО, ова не го знаев:vozbud::vozbud:Македонија никому не украла историја, напротив, Грција ни ја краде античката историја, вие бугарите поновата историја, и тоа го правите во меѓусебен договор уште од Првата Балканска Војна па се до денес..Од друга страна, ниту пак јас сакам да влезам во сојуз со гејлада и Бугарија..Зошто да влегувам во сојуз со некој кој не ме признава, и вака Македонија ќе биде под закрила на САД,нешто слично како Израел, така да ќе си имам сигурна територија..Вака ќе имаме воена гаранција дека никој нема да не напаѓа, ќе има странски инвестиции, и нема да зависам од „пријателските“ соседи Бугарија и гејлада!Подобро ЗДРАВЈЕ!:salut:

п.с.ПО глава ќе ви се удрат сите нарцисоидни ставови, сите фалсификати, сите грозоморни работи што ги имате правено вие бугарите,грците и србите на територијава на Мајка Македонија...Ќе се роди нов АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ!Можи ова ќе ви звучи смешно, но историјата ќе се повтори..Раката на Господ можеби е бавна, но казнува секој според заслугите...
 
Член од
7 април 2008
Мислења
328
Поени од реакции
7
Kако прво да ти се заблагодарам за часовите за НАТО, ова не го знаев:vozbud::vozbud:Македонија никому не украла историја, напротив, Грција ни ја краде античката историја, вие бугарите поновата историја, и тоа го правите во меѓусебен договор уште од Првата Балканска Војна па се до денес..Од друга страна, ниту пак јас сакам да влезам во сојуз со гејлада и Бугарија..Зошто да влегувам во сојуз со некој кој не ме признава, и вака Македонија ќе биде под закрила на САД,нешто слично како Израел, така да ќе си имам сигурна територија..Вака ќе имаме воена гаранција дека никој нема да не напаѓа, ќе има странски инвестиции, и нема да зависам од „пријателските“ соседи Бугарија и гејлада!Подобро ЗДРАВЈЕ!:salut:

п.с.ПО глава ќе ви се удрат сите нарцисоидни ставови, сите фалсификати, сите грозоморни работи што ги имате правено вие бугарите,грците и србите на територијава на Мајка Македонија...Ќе се роди нов АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ!Можи ова ќе ви звучи смешно, но историјата ќе се повтори..Раката на Господ можеби е бавна, но казнува секој според заслугите...
Kико, ајде на ПМ. Кога некој пише крајни мненија и јаз пишам такива. Не сакам да ми бришат постовите кога три пати прашам нешто и никој не отговара. Ама не се пени. јаз се нервеирам кога некој ми вика татар без да знае кога татарите са дошли на Балканот. Истиот има словенско име, говори словенски како мене, пише на кирилица како мене и ми вика татар, а он наследник на Александар. Молам?!?!?! Сигурно татарите и наследниците на АМ са говорили и имали словенски имена.
Сега ке ми изтриат посто, ама за това ти викам да спорим по ПМ или телефон. Кажете ми 3-4 македонцки цареви. На независна македонска држава.
А аз с'м кажал. Мислете дека сте македонци - такива да сте. Аз ви признавам. Но крадете со мерка. Како млада држава ви требва историја, херои и врагове. Ама со мерка бе.
Со здраве.
П.С. Арно ке е некога форумов да се собере. Сигурен сум дека нема да говориме за политика и историја. Во Благоевград, Кочани, Делчево се тоа. Аз сметам дека ке е убаво и ке пееме македонски песни. От нашиот крај и вашиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom