Одбојка на ОИ Рио 2016

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Koj k.. финале пред другите мечеви ....
Иначе ви врска со мечов кои кокошки се жениве како ќе играат и после 5 сервиса не можат да фатат :D

Многу се појаки србинкиве мислам ама ако играат како против Русија и САД иначе можат да си направат проблеми сами на себе само
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.770
Поени од реакции
13.434
Ama se raduvaat Kinezinkite... :D Zasega toa mi ostavi najgolem vpecatok... :)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Многу глупи поени какви им се овие приеми ...[DOUBLEPOST=1471746271][/DOUBLEPOST]Која анемична игра како у 4 сет пртив САД, од друга страна кинескиве заслужуваат злато како играат и се борат свака част![DOUBLEPOST=1471748561][/DOUBLEPOST]Позаслужено амин одиграа катастрофално според мене вака да играа претходно никад нема да дојдат до тука србинкиве
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Гревче оваа Огњенович еј, ептен криво ми падна. Ја претепаа со топки матер и ебаа и пак не освоија :(
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.770
Поени од реакции
13.434
Kakva borbenost, sto se spasija, bravo za Kinezinkite. Zasluzeno... Odlicno stojat mentalno, verojatno e zasluzna i babata selektor, odlicno gi vodese.


Ne ocekuvav Srbinkite da vlezat vo finale, taka da mislam deka i so ovoj uspeh treba da se zadovolni.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Топ си изиграја србинките, плус Бошковиќ е само 19 години така да има иднина оваа екипа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Каква одбојка се изигра на овие Олимписки а-у! :oleee::oleee::oleee::oleee::oleee::bravobe::bravobe::bravobe::свиркам::свиркам:

За крај,шлагот на тортата ќе биде финалето помеѓу Бразил и Италија.Би сакал Бразил да победат,стари кучиња се.Против русите сакав да губат,ама сега ваква шанса не смеат да пропуштат.Сержињо се пензионира,а ништо чудно и уште некој да се пензионира после "златото".

Инаку бронзениот медал го лапнаа американците после неверојатен пресврт и страшно добра одбојка.На крај во петтиот сет имаа 14-11,стигат русите на минус еден и имаа напад,ама се одбранија американците и за крај Андерсон со силен смеч го реши натпреварот.

Вилиам Приди е старо куче,играчиште!Тој е играч на натпреварот,влезе после првите два сета и ги растури русите.

:oleee:

А потег на натпреварот беше блокот на Дејвид Ли над Волков во петтиот сет на резултат 3-5.Ако го земеа тој поен русите,тие ја земаа бронзата 100%.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Каков поен еј, иди па процени дали имаше или немаше допир...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Мислaм декa јa дoпре Брaзилецoт, му се мрднa средниoт прст.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Според мене немаше.Правеа притисок италијаните,што е и нормално ама немаше допир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom