"Огласи" за работа

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Шо мислите за овај оглас?
http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/saudi-arabia---inzheneri/2121
--- надополнето: 30 септември 2012 во 23:50 ---
До кога ќе седат дома и плата ќе земат ?

НОВИ 118 ВРАБОТУВАЊА ВО АДМИНИСТРАЦИЈАТА ПО РАМКОВЕН






Нови 118 службеници ќе се вработат во Секретаријатот за спроведување на Рамковниот договор. Како што претходно пишуваше „Капитал“, дека се подготвува оглас за околу 200 нови вработувања, во петокот доцна попладнето, на интернет-страницата на Агенцијата за администрација е објавен оглас за нови 118 вработувања по Рамковен. Ваквиот оглас е дел од Стратегијата на Секретаријатот за вработување на службеници со кои ќе се исполни утврдената квота од 25% вработени во администрација по етничка основа.
Притоа, ваквата одлука доаѓа во услови кога македонската економија и официјално влезе во рецесија. И додека државите од регионот со рецесијата се спревуваат преку отпуштање службеници од администрацијата, (конкретно Хрватска најави отпуштање на 10.000 вработени, претходно тоа го најавија и Србија и Словенија), министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски, е дециден:„Не планираме отпуштања во администрацијата“, кратко одговори министерот Ивановски одговорајќи на прашањето на „Капитал“ дали и земјава размислува за намалување на администрацијата како мерка за справување со кризата.

http://prijava.aa.mk/application.aspx

Се додека ние седиме овде на форум и само си ги кажуваме маките...200 вработувања по мин 20 000 плата, то ти се 4 мил. денари нов товар за плата, кој ќе падне на мојот, на твојот грб, на акцизите и даноците за горивата...на платата на татко ти, пензијата на дедо ти итн...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
aj mala pomos se raboti za rabota. dali nekoj rabotel ili znae nekoj so raboti vo teranova ili caliope (ist e gazdata na dvata brenda) kako se dvizat platite i dali e se vored so isplakanjeto na platite
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Катастрофа жива, преку 150 CV-а имам пратено за 5 месеци и ништо.:( Некој може да помогне нешто за во Македонија или Црна Гора?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Катастрофа жива, преку 150 CV-а имам пратено за 5 месеци и ништо.:( Некој може да помогне нешто за во Македонија или Црна Гора?
Абе баш вчера збореа дека се намалила невработеноста. Лично од оној директорот на УЈП. Не знам тебе како те промашиле. Сигурно си им избегал од списокот или таман да те вработат им се мрднал лењирот што им држи репер, или им почнувала пауза. Нема друго да е.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Абе баш вчера збореа дека се намалила невработеноста. Лично од оној директорот на УЈП. Не знам тебе како те промашиле. Сигурно си им избегал од списокот или таман да те вработат им се мрднал лењирот што им држи репер, или им почнувала пауза. Нема друго да е.
Тој што ти кажал така да дојде кај мене да го акнам со неколку лопати по глава, па да видам што ќе кажува после..
Ми се смачи од тоа да викаат има работа, ако има каде е, зошто бегаат сите од овде? Ете не може да се најде лесно..
Сите огласи ги чешлам, нема! :|
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Тој што ти кажал така да дојде кај мене да го акнам со неколку лопати по глава, па да видам што ќе кажува после..
Ми се смачи од тоа да викаат има работа, ако има каде е, зошто бегаат сите од овде? Ете не може да се најде лесно..
Сите огласи ги чешлам, нема! :|
шо работа бараш?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Тој што ти кажал така да дојде кај мене да го акнам со неколку лопати по глава, па да видам што ќе кажува после..
Ми се смачи од тоа да викаат има работа, ако има каде е, зошто бегаат сите од овде? Ете не може да се најде лесно..
Сите огласи ги чешлам, нема! :|
Сарказам е ова, грешно свати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom