"Огласи" за работа

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.434
Поени од реакции
41.627
Како хигиеничар или во продажба прехрамбено, спортска опрема и ИТ. :)
Само да не биде физички многу тешка дека имам проблем со ногата и р'бетот.
Има агенции што бараат хигиеничари за во и пред зградите барај сигурно има такви и во Скопје.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Како хигиеничар или во продажба прехрамбено, спортска опрема и ИТ. :)
Само да не биде физички многу тешка дека имам проблем со ногата и р'бетот.
http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/higienichar-vo-mobilna-ekipa/2420

Барем за хигиеничари се наоѓаат огласи и не бараат квалификации. Ете оваа е позната фирма.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/higienichar-vo-mobilna-ekipa/2420

Барем за хигиеничари се наоѓаат огласи и не бараат квалификации. Ете оваа е позната фирма.
Во огласите за хигиеничар бараат да имаш возачка дозвола, а и моите не ми рекоа тоа не ти даваме се уште да идеш за тоа за мизерна плата..
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
И моето, те разбрав само си претпоставив како би реагирал да беше вистинито. :)
Друже немој многу да се замараш со овдешниве "газди". Онлајн заработувачката може доста да ти прмени работа. Направи малце истражувања. Еве ти ги трите точки fiverr, ebay, payal. Јас дури размислувам да напуштам работа иако на работа дел од онлајн заработувачката таму ја правам. Често ми излага за 1 месец да имам извадено повеќе пари онлајн него ли од платата.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Друже немој многу да се замараш со овдешниве "газди". Онлајн заработувачката може доста да ти прмени работа. Направи малце истражувања. Еве ти ги трите точки fiverr, ebay, payal. Јас дури размислувам да напуштам работа иако на работа дел од онлајн заработувачката таму ја правам. Често ми излага за 1 месец да имам извадено повеќе пари онлајн него ли од платата.
Ај ако сакаш пиши на кој начин заработуваш онлајн? На која страна и што точно работиш???? И на кој начин ти ги исплаќаат парите? Или тука или лп пиши ми.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Ај ако сакаш пиши на кој начин заработуваш онлајн? На која страна и што точно работиш???? И на кој начин ти ги исплаќаат парите? Или тука или лп пиши ми.
Што работам точно нема да кажам во секој случај, не е илегално само да не ми ја украде некој идејата. Парите ги добивам на кредитна картичка, па ги вадам од банкомат. Работам на fiverr.com и на ebay.com.
 
М

Мартин`

Гостин
Ај ако сакаш пиши на кој начин заработуваш онлајн? На која страна и што точно работиш???? И на кој начин ти ги исплаќаат парите? Или тука или лп пиши ми.
Читај го првиот пост па таа страна натаму добар начин за заработка
http://forum.kajgana.com/threads/Заработка-на-интернет-официјална-тема.1378/page-97#post-5078162

Треба малце повеќе креативност, време и некаква способност.. можеш да заработуваш добро (y)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Што работам точно нема да кажам во секој случај, не е илегално само да не ми ја украде некој идејата. Парите ги добивам на кредитна картичка, па ги вадам од банкомат. Работам на fiverr.com и на ebay.com.
Ок ова фивер ти пишуваш што би работел и вработувачите сами те бираат, а на ebay каков е начинот на работа? Што може да се работи? Има дадено задачи и си бираш која да ја сработиш или како? И точен линк ако може зошто ми се отвара страната од каде се купува онлајн.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Ок ова фивер ти пишуваш што би работел и вработувачите сами те бираат, а на ebay каков е начинот на работа? Што може да се работи? Има дадено задачи и си бираш која да ја сработиш или како? И точен линк ако може зошто ми се отвара страната од каде се купува онлајн.
На ибеј исто даваш оглас, таму се продава од игла до локомотива.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
703
Поени од реакции
423
Ок ова фивер ти пишуваш што би работел и вработувачите сами те бираат, а на ebay каков е начинот на работа? Што може да се работи? Има дадено задачи и си бираш која да ја сработиш или како? И точен линк ако може зошто ми се отвара страната од каде се купува онлајн.
Еден од начините за работа на Ebay е drоpshipping, или препродавање на .мк.
Купуваш поефтино од друг сајт и го продаваш на Ebay за повисока цена.
Пр, наоѓаш нешто за $3 долари на deal extreme и го продаваш за $10 на Ebay. Ebay е сајт за шопинг, не за интернет работа.
Мој совет е да почнеш со Fiverr бидејќи е најлесното нешто за почетници. Кога ке почнеш со заработка сигурен сум дека ке се заинтересираш и за други методи, ке се информираш подобро.и ке заработуваш повеќе.
--- надополнето: 19 октомври 2012 во 21:56 ---
Што искуство имаш од it секторот?
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.572
Што работам точно нема да кажам во секој случај, не е илегално само да не ми ја украде некој идејата. Парите ги добивам на кредитна картичка, па ги вадам од банкомат. Работам на fiverr.com и на ebay.com.
Здраво, случајно налетав на темава и ме заинтересира работава на fiverr.com, поконкретно за одделот архитектура т.е дизајн на интериери, мебел, технички цртежи и сл. Дали знае некој од вас што е активен на сајтов, дали има побарувачка во тој дел и во кој друг дел од графичкиот дизајн има најмногу побарувачка?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Здраво, случајно налетав на темава и ме заинтересира работава на fiverr.com, поконкретно за одделот архитектура т.е дизајн на интериери, мебел, технички цртежи и сл. Дали знае некој од вас што е активен на сајтов, дали има побарувачка во тој дел и во кој друг дел од графичкиот дизајн има најмногу побарувачка?
За се има нарачки дури колку се поглупи огласите толку повеќе се купувани.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.389
Поени од реакции
6.054
Овие од Нептун пак навалија со огласи за продавачи :P
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
life's too short for a wrong job одлична кампања - и имајте го ова секојпат на УМ
--- надополнето: 27 октомври 2012 во 16:39 ---
Како хигиеничар или во продажба прехрамбено, спортска опрема и ИТ. :)
Само да не биде физички многу тешка дека имам проблем со ногата и р'бетот.
ти бе младичу-извини вака-АМА АРЕН ли си? млад, здрав, прав - а толку ниско циљаш?!
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
ти бе младичу-извини вака-АМА АРЕН ли си? млад, здрав, прав - а толку ниско циљаш?!
Епа шо да праам немам соодветно образование се уште. А и сите почнале така, колку да соберам за да извадам возачка дозвола за да работам како дистрибутер и бугарски пасош да возам надвор од државава. Тоа само привремено е, фала богу не планирам тоа цел живот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom