Обложување на нет

Член од
6 ноември 2013
Мислења
26
Поени од реакции
7
Epa toa me interesirase , posto na drugar mu stigna doma pismo za neplaten danok , da odi da go plati , i otide u ujp i plati nekoj si 200 denari a imase zemeno okolu 200 evra suma , i tamu danokot se prijavuva od godina za godina (potocno mesec mart so mesec mart ) , ama mislam deka dokolku odam preku skrill varijanta ne bi bilo nikakov problem, inace ako ne ti e problem moze da me upatis malku kako ide skrill i site tie zaebanciii ? fala
Регистрирај се на скрил. Конектирај ја картичката со скрил акаунтот. Имај минимум 200 денари на неа, зошто кога ќе ја регистрираш ќе ти биде одземена сума од 1.01 до 2.99 евра и ќе ти бидат додадени на твојот скрил акаунт. Ќе ти бара точна сума колку ти е одземено. Јави се во банката за да ти кажат точна сума за да не згрешиш бидејќи може да ти наплатат 2.12 евра пример. Потоа ги верифицираш твоите лични податоци. Прати им твоја лична карта сликана од двете страни. Мислам дека е доволно. Верифицирана е-маил, верифицирана картица и верифицирани лични податоци и адреса. Овие три се предуслов за скрилл да ти функционира перфектно. Потоа за да ставиш пари на скрил одиш Upload money, а за да извадиш Withdraw money. Се додека не ги средиш работите со верификација овие две опции ќе ти бидат недостапни односно не ќе можеш да ги кликнеш. Потоа кога ќе ставиш пари на скрил, одиш на бет365 пример и одиш Deposit па избираш со метод Skrill. И така натака. Нешто друго ако ти треба пиши
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Регистрирај се на скрил. Конектирај ја картичката со скрил акаунтот. Имај минимум 200 денари на неа, зошто кога ќе ја регистрираш ќе ти биде одземена сума од 1.01 до 2.99 евра и ќе ти бидат додадени на твојот скрил акаунт. Ќе ти бара точна сума колку ти е одземено. Јави се во банката за да ти кажат точна сума за да не згрешиш бидејќи може да ти наплатат 2.12 евра пример. Потоа ги верифицираш твоите лични податоци. Прати им твоја лична карта сликана од двете страни. Мислам дека е доволно. Верифицирана е-маил, верифицирана картица и верифицирани лични податоци и адреса. Овие три се предуслов за скрилл да ти функционира перфектно. Потоа за да ставиш пари на скрил одиш Upload money, а за да извадиш Withdraw money. Се додека не ги средиш работите со верификација овие две опции ќе ти бидат недостапни односно не ќе можеш да ги кликнеш. Потоа кога ќе ставиш пари на скрил, одиш на бет365 пример и одиш Deposit па избираш со метод Skrill. И така натака. Нешто друго ако ти треба пиши
Ако може да ми кажете колку зема провизија skrill доколку подигнам пари од таму и ги префрлам на Visa?

благодарам :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
според вас која е најдобрата варијанта за кладење на нет? кој сајт? со каква картица? зошто?
Најдобра кладилница BET365
Најдобар онлине паричник за кладење Neteller
Зошто: BET365 нуди најголем број на игри, најдобар сајт за кладење во живо, коефициенти меѓу најдобрите
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Ми стигна поракава од бет 365:
Hi Goce
As a responsible gambling operator we like to ensure that all of our customers are aware of the tools we have available to help them gamble responsibly.
Gambling should be an enjoyable leisure activity. Whilst the majority of people do gamble within their means, for some, gambling can become a problem.
To help ensure that you remain in control, it may help you to remember the following:
- Gambling should be entertaining and not seen as a way of making money.
- Only gamble what you can afford to lose.
- Avoid chasing losses.
- Keep track of the time and amount you spend gambling.
Managing Your Account
We offer a range of options to help you manage your gambling activity. These include:
- Deposit Limits - This facility allows you to manage the amount of money that you can deposit into your account over a 24 hour, 7 day or 30 day period.
- Activity Alerts - To support you in managing the amount of time you spend playing at bet365, you can set up an Activity Alert on your account. Once this is set, a pop-up alert will be displayed as a reminder that you have been logged into your account for the specified period of time.
- Time-Out - If you want to take a short break from betting and gaming with us, you can do so by taking a Time-Out for a specified period of 24 hours, 48 hours, 7 days or 30 days.
- Self-Assessment - If you are concerned that gambling has become a problem for you, it may help to complete our self-assessment questionnaire.
- Self-Exclusion - If you want to prevent yourself from gambling for a longer period of time you should use our Self-Exclusion option.
- Restricted Access - You can monitor or restrict your access to gambling sites with software such as GamBlock or Betfilter.
If you would like any further information about the above options, please visit the Responsible Gambling section of our website, or Contact Us to speak with a member of our Customer Service team. All our Customer Service staff receive awareness training on problem gambling issues and are available to talk to you about any concerns.
Alternatively, to ensure you have access to the support you need, we offer a directory of independent resources that are available to provide free and confidential advice about any concerns you may have.
Kind regards,
The bet365 Team

Сеа незз зашо со ваква порака од нив, дали дека во последно време често подигнував поголеми суми од бет365 или пак има нешто друго. Да не ми го затворат акаунтот... Некој со слична ваква порака од бет365 ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Сеа незз зашо со ваква порака од нив, дали дека во последно време често подигнував поголеми суми од бет365 или пак има нешто друго. Да не ми го затворат акаунтот... Некој со слична ваква порака од бет365 ?
На сите им стигна ваква порака. Аман, каде гледаш затворање на акаунтот? Плус, бет365 никогаш не затвара акаунти, само ги лимитира.
 
Член од
13 декември 2015
Мислења
13
Поени од реакции
0
Zdr dali moze nekoj da mi kaze kako mozam da povrzam vtor operator za internet posto sum pretplatnik na telekom ali slaba e linijata pa mi nudat samo 30 gb zaradi linijata a sakam da se pretplatam za neogranicen kaj ONE dali bi mozele po vase mislenje da pustat nova linija posebno za niv
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Zdr dali moze nekoj da mi kaze kako mozam da povrzam vtor operator za internet posto sum pretplatnik na telekom ali slaba e linijata pa mi nudat samo 30 gb zaradi linijata a sakam da se pretplatam za neogranicen kaj ONE dali bi mozele po vase mislenje da pustat nova linija posebno za niv
Сакаш на бет365 или на бвин да си ? Види да не ја згреши темата малце или малце отпојќе ..
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
staviv eden pin od paysafecard , 25 euro, mozam direktno da gi povlecam ili treba da gi stavam site na nad 1.50 koef? (bet365)
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.115
Поени од реакции
2.287
Ke mora da gi povleces pak na taa opcija preku koja si depoziral bet 365 nema da ti dozvoli pari depozirani preku paysafe da gi povlekuvas na karticka,devizna ili skrill.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Dali nekoj ima vadeno preku Neteller direktno na transakciska smetka da mi objasni kako ide toa ?
Posto vo NLB mi ja zgresija karticata, namesto VISA mi dadoa nekoja Maestro, i preku toa staviv pari na Neteller pa posle na pokerstars, ali sea za vadenje ne znam kako ide preku neteller, pa nekoj ako ima iskustvo i ne mu e tesko da mi objasni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom