Обложување на нет

Член од
22 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
2
Дечки мала помош, не ми дозволува исплата на дебитна картичка од НЛБ на бет365. Пробав и преку банк трансфер но bank code и branch code не знаат да ми ги кажат. Па ако веќе бил во таква ситуација. Инаку од дебитната картичка правам уплати.
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
2
Дечки мала помош, не ми дозволува исплата на дебитна картичка од НЛБ на бет365. Пробав и преку банк трансфер но bank code и branch code не знаат да ми ги кажат. Па ако веќе бил во таква ситуација. Инаку од дебитната картичка правам уплати.
Сега разгледав по форумов и гледам дека ( не постои начин да се префрлат парите прњку банка кај нас ниту директно на мастер или маестро картичка, освен претпоставувам освен ако не е виза електрон). Претходно ми беше таква и мислам дека немав проблем сега по обновувањето друга:) Е сега кои се опциите. Дали ако направам некој си минимум депозит од скрил после тоа ќе можам истите да ги повлечам на скрил па од таму на картичка. Или начин како сте направиле или сте ги потрошиле сите и веќе не сте се обложувале на бет365.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Голем скептик бев дека мегавин би исплаќале без проблем добивки, и тоа големи, ама се изненадив сега кога ми стигна исплатата на сметка. Мислев дека ќе бараат некоја сопка, ама помина во ред, иако релативно голема добивка.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Дечки си отварате сметка во НЛБ банка и зематe дебитна Visa Electron. Потоа си отварате акаунт на BET365 и го верификувате акаунтот со сите салтанати што ви ги бараат пасош ово оно. После тоа без проблем подигате и симнувате пари. 15 години го правам ова и никад немало проблем. Пред 3 дена симнав пари и немаше проблем. photo1.jpg
 
Последно уредено:
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Дечки си отварате сметка во НЛБ банка и зематe дебитна Visa Electron. Потоа си отварате акаунт на BET365 и го верификувате акаунтот со сите салтанати што ви ги бараат пасош ово оно. После тоа без проблем подигате и симнувате пари. 15 години го правам ова и никад немало проблем. Пред 3 дена симнав пари и немаше проблем.Прегледај го приврзокот 410279
Da taka e . Samo da ne trazat danok na parite od bet . Isto i ja povlekuvam bez problem mn brzo stigat parite za 3 saati
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
2
Дечки си отварате сметка во НЛБ банка и зематe дебитна Visa Electron. Потоа си отварате акаунт на BET365 и го верификувате акаунтот со сите салтанати што ви ги бараат пасош ово оно. После тоа без проблем подигате и симнувате пари. 15 години го правам ова и никад немало проблем. Пред 3 дена симнав пари и немаше проблем.Прегледај го приврзокот 410279
Се согласувам дека е така. Претходно имав виза електрон но по обновувањето ми дале мастер. И јас направив депозит од мастер и сега имам проблем. Направив виза пробав да повлечам и сега се процесираат но пак ми бараат податоци за преку банка.Е сега ниту ги имам во банка на сметка ниту на акаунтот. 10 дена пишувам и се допишувам со агентите и ќе видам каде ќе отиде работата. проблемот е што претходно со мастер воопшто не ми даваше да повлечам, кога ја ставив визата ми дозволи да повлечам но дека не сум ставил од неа не можело да се повлече па пак требало преку сметка. И сега ќе чекам да видам што и како. Ако веќе некој бил во иста ситуација или може да помогне нека пише. Благодарам
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Се согласувам дека е така. Претходно имав виза електрон но по обновувањето ми дале мастер. И јас направив депозит од мастер и сега имам проблем. Направив виза пробав да повлечам и сега се процесираат но пак ми бараат податоци за преку банка.Е сега ниту ги имам во банка на сметка ниту на акаунтот. 10 дена пишувам и се допишувам со агентите и ќе видам каде ќе отиде работата. проблемот е што претходно со мастер воопшто не ми даваше да повлечам, кога ја ставив визата ми дозволи да повлечам но дека не сум ставил од неа не можело да се повлече па пак требало преку сметка. И сега ќе чекам да видам што и како. Ако веќе некој бил во иста ситуација или може да помогне нека пише. Благодарам
pa stavi od nea min. deposit,10e i probaj togas
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
2
pa stavi od nea min. deposit,10e i probaj togas
Отпосле ставив 5 е, и пак е исто. да виам прво што ќе биде со овие што ми се во процеирање а ако не може ќе пробам и со 10 евра па да видам дали ќе ми ја даде опцијата директно на картичка.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
218
Поени од реакции
638
Имав направено депозит на megain (државна лотарија) неколку пати и сакав да аплицирам за потрошувачки кредит во банка, не ми го одобрија бидејќи сум имал некаква забрана од државна лотарија? Да не знае некој колку време треба да помине од последната трансакција за да ми го одобрат кредитот?
 
Член од
14 август 2022
Мислења
685
Поени од реакции
698
Имав направено депозит на megain (државна лотарија) неколку пати и сакав да аплицирам за потрошувачки кредит во банка, не ми го одобрија бидејќи сум имал некаква забрана од државна лотарија? Да не знае некој колку време треба да помине од последната трансакција за да ми го одобрат кредитот?
Те дупат од банка нешто, каква забрана може да ти стави лотарија?:LOL:
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
218
Поени од реакции
638
Те дупат од банка нешто, каква забрана може да ти стави лотарија?:LOL:
Лошо се изјаснив да од банката поради трансакцијата кон државна лотарија.
Рече имало многу такви случаи па реков да прашам некој да не имал слично искуство се работи за Тутунска банка.
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
48
Поени од реакции
19
Лошо се изјаснив да од банката поради трансакцијата кон државна лотарија.
Рече имало многу такви случаи па реков да прашам некој да не имал слично искуство се работи за Тутунска банка.
Исто и мене од тутунска банка пред 2 години, не ми ни направија барање кога видоа имам 100тици трансакциии кон вакви сајтови хD , услов за да аплицирам повторно беше 6 месеци да немаш никакви трансакциии кон такви сајтови.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
759
Поени од реакции
1.180
Denes deponirav 40k dinari na maxbet i mi dadoa besplatna kladba freebet vo iznos 20% od depozitot 8000 dinari. (70€)
Ke go uplatam freebetot vecer na 5 koef.
IMG_20240328_130554.png
 
Член од
29 март 2024
Мислења
3
Поени од реакции
0
Се согласувам дека е така. Претходно имав виза електрон но по обновувањето ми дале мастер. И јас направив депозит од мастер и сега имам проблем. Направив виза пробав да повлечам и сега се процесираат но пак ми бараат податоци за преку банка.Е сега ниту ги имам во банка на сметка ниту на акаунтот. 10 дена пишувам и се допишувам со агентите и ќе видам каде ќе отиде работата. проблемот е што претходно со мастер воопшто не ми даваше да повлечам, кога ја ставив визата ми дозволи да повлечам но дека не сум ставил од неа не можело да се повлече па пак требало преку сметка. И сега ќе чекам да видам што и како. Ако веќе некој бил во иста ситуација или може да помогне нека пише. Благодарам
Дали Visa Debit е исто со Visa Electron или тоа е посебна картичка?
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
2
Дали Visa Debit е исто со Visa Electron или тоа е посебна картичка?
Милам дека е иста.
Инаку после скоро едномесечни преговори со бет365 успеавме да се договориме парите да легнат на виза електрон од тутунска банка и средствата за околу 2 часа легнаа на сметката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom