Обложување на нет

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ако отворам акаунт сега на првата уплата ке ми дадат уште толку колку сум уплатил или како иде...
--- надополнето: 28 март 2012 во 14:26 ---
и имат ли некој услови за тај бонус или?
како што кажав погоре .. имаш 2 вида на бонуси .. овој првиов колку депозитираш тоолку добиваш али максимум до 30 евра значи може наеднаш 30 е да депозитираш и добиваш + 30е бонус или на 3 пати по 10 евра и ке добеш исто 10е бонус .А вториов ти праќам реферал и ти само на првиот депозит добиваш бонус 15 евра за кладење , и доколку во рок од 30 дена направиш 300 покер поени добиваш уште 30$ покер бонус .. за разлика од другите сајтови за покер овде полесно се прават поените .. доколку знаеш да играш
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
како што кажав погоре .. имаш 2 вида на бонуси .. овој првиов колку депозитираш тоолку добиваш али максимум до 30 евра значи може наеднаш 30 е да депозитираш и добиваш + 30е бонус или на 3 пати по 10 евра и ке добеш исто 10е бонус .А вториов ти праќам реферал и ти само на првиот депозит добиваш бонус 15 евра за кладење , и доколку во рок од 30 дена направиш 300 покер поени добиваш уште 30$ покер бонус .. за разлика од другите сајтови за покер овде полесно се прават поените .. доколку знаеш да играш
ок,фала на одговор значи на моите 30 евра депозит добивам уште 30 од нив а има ли некој услов да се обрнат 3 пати на коеф не помал од 1.5 како на бет365 или тука нема такви услови...?
--- надополнето: 28 март 2012 во 14:36 ---
и уште овоа...при исплата тражат ли да им испратеш копија од пасош или лична карта...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
ок,фала на одговор значи на моите 30 евра депозит добивам уште 30 од нив а има ли некој услов да се обрнат 3 пати на коеф не помал од 1.5 како на бет365 или тука нема такви услови...?
мислам дека беше да ги ставиш на 2 коефициент утакмица .. и после можеш да ги извадиш .. значи ги редиш 30 твој и 30 бонус на 2 коеф и после може и бонусот да го извадиш .. јас така направив . али одамна беше тогаш добив 100е бонус на 100 депозит :D
--- надополнето: 28 март 2012 во 14:37 ---
мислам дека беше да ги ставиш на 2 коефициент утакмица .. и после можеш да ги извадиш .. значи ги редиш 30 твој и 30 бонус на 2 коеф и после може и бонусот да го извадиш .. јас така направив . али одамна беше тогаш добив 100е бонус на 100 депозит :D
и да бараат да испратиш скенирана лична карта или пасоч или картичка
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Се извинувам ама ме мрзи да барам по тема, со времето сум слаб!
Имам отворено акаунт на bet-at-home, немам ставено депозит досега, како е со бонусот? кои се условите на бонусот и како е со префрлање на парите кај нас(од Уни Банка имам виза електрон)?
Фала многу!
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
3
Mozes da otvoris smetka na neteller toa ti e isto kako moneybookers(internet banka) samo sto tuka ima edna prednost na neteller vo odnos na moneybookers a toa e sto izdavaat( ja prakjaat po posta) na svoite klienti mastercard bankomatska karticka koja e direktno povrzana so neteller account-ot,i nema vrska so smetkata so e otvorena vo nasive banki i moze da se vadat pari vo bilo koj bankomat so podrzuva mastercard sekade vo svetot,sekako zimaat odredena provizija no ne podlezi na danok od prosta pricina so eventualno zarabotenite pari od online oblozuvanje ne legnuvaat na smetka vo nasite banki...Problemot e so nesum siguren dali izdavaat takva karticka kaj nas,znam od skoro vreme izdavaat vo srbija i hrvatska...
Истото шо го кажа го има и кај Moneybookers(Skrill)...така да нема никаква предност Neteller. Туку сега со преименувањето на Moneybookers во Skrill добива едно цело ново значење и многу предности. Се појавуваат нови можности и технологии за интернет банкирање, трансфер на пари, шопинг... и што ли уште не во кои Skrill дек допрва ке ги објавува.
--- надополнето: 2 април 2012 во 00:35 ---
Нема врска ова за НЛБ можда тогаш било така ама сега ги подигаш од на бвин и за 2-3 дена ти се на картичка и одма можеш да ги извадиш без провизија
Ова со НЛБ има врска, ако парите ти стигнат во девизи на девизна сметка мораш да чекаш 5 работни дена за да ги подигнеш без провизија. Ако сакаш одма си се плака таму. А ако ги префрлиш на денарска сметка тогаш немаш гајле ги вадиш одма, но те тепа курсот на банката.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Истото шо го кажа го има и кај Moneybookers(Skrill)...така да нема никаква предност Neteller. Туку сега со преименувањето на Moneybookers во Skrill добива едно цело ново значење и многу предности. Се појавуваат нови можности и технологии за интернет банкирање, трансфер на пари, шопинг... и што ли уште не во кои Skrill дек допрва ке ги објавува.
--- надополнето: 2 април 2012 во 00:35 ---

Ова со НЛБ има врска, ако парите ти стигнат во девизи на девизна сметка мораш да чекаш 5 работни дена за да ги подигнеш без провизија. Ако сакаш одма си се плака таму. А ако ги префрлиш на денарска сметка тогаш немаш гајле ги вадиш одма, но те тепа курсот на банката.
Парите ги подигаш како евра али на картичка ти стигаат како денари .. така да нема потреба да чекаш 5 дена .
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
3
Ме мрзи да проверам па затоа ќе прашам, дали се префрлаат пари од Alertpay na Moneybokers, затоа што до скоро немаше кладилница која прима пари од Alertpay, иам некои 50-60 долари па да ги умножам :) Благодариме за одговорот.
Не е возможно префрлање на пари од Alertpay на Moneybookers, барем не дирекнто. Можеш да користиш exchange сајтови како exchangezone.com или некои други, но не би ти препорачал. Има доста скамери по интернет а пак и таксите ке те скинат. За 50-60 долари не ти се исплаќа да се замараш.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
на бет365 веќе НЕМА бонус за регистрирање од Македонија ...а некој да ми каже на бвин како се зима signup бонусот ? пошо се регистрираше стариов мој и стаи 25еур а не доби нишо ....
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
невозможно да не даваат па баш за мк? иначе ако е ко на бет365 бонусот не ти се гледа во баланс туку во акаунтот ти е пишан треба а ги свртиш вложените пари за да ти го ослободат. Значи треба да свртиш 25 евра за да ти се ослободи 25 евра бонус. И шо не кажа ќе ти дадев линк преку мене да се регистрираш да видам и ја некој ќар хаха :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
па треба да се регистрира преку банерите кај што има бонус .. не само да напишиш бвин.ком ..
имаш до 30е 100% бонус , а имаш и преку реферал на 10 е вложени добиваш 15е бонус за уплаќање и 30долари бонус за покер (мора да направиш 300 покер поени за да го земиш вториов бонус во рок од 30 дена.. лесно се прават ако знаеш да играш)
--- надополнето: 5 април 2012 во 17:49 ---
невозможно да не даваат па баш за мк? иначе ако е ко на бет365 бонусот не ти се гледа во баланс туку во акаунтот ти е пишан треба а ги свртиш вложените пари за да ти го ослободат. Значи треба да свртиш 25 евра за да ти се ослободи 25 евра бонус. И шо не кажа ќе ти дадев линк преку мене да се регистрираш да видам и ја некој ќар хаха :)
ќар може да видиш кога ке сврти 100 е ако си реферал иначе џабе е :Dсамо покер бонусот можеш да направиш 300 пп и да земиш за покер 30 долара
--- надополнето: 5 април 2012 во 17:50 ---
па треба да се регистрира преку банерите кај што има бонус .. не само да напишиш бвин.ком ..
имаш до 30е 100% бонус , а имаш и преку реферал на 10 е вложени добиваш 15е бонус за уплаќање и 30долари бонус за покер (мора да направиш 300 покер поени за да го земиш вториов бонус во рок од 30 дена.. лесно се прават ако знаеш да играш)
--- надополнето: 5 април 2012 во 17:49 ---

ќар може да видиш кога ке сврти 100 е ако си реферал иначе џабе е :Dсамо покер бонусот можеш да направиш 300 пп и да земиш за покер 30 долара
Имам јас иначе 20 рефери што имаат ставено само еден депозит и не играат ..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
невозможно да не даваат па баш за мк? иначе ако е ко на бет365 бонусот не ти се гледа во баланс туку во акаунтот ти е пишан треба а ги свртиш вложените пари за да ти го ослободат. Значи треба да свртиш 25 евра за да ти се ослободи 25 евра бонус. И шо не кажа ќе ти дадев линк преку мене да се регистрираш да видам и ја некој ќар хаха :)
Не даваат ,се заебав еднаш ...


АceReal ...сигурен си дека мора преку банери ?

Затоа што прочитав 200 водичи на нет и сите водат до регистер/сајн ап а ја на времето коа се сајнав ...некој код праќаа ...на мејл ...или нешо така
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
acereal да да зборев за корисникот ќарот, иначе од рефералот јак ќар...без да молиш некој случајно преку твој сајт да става депозит ептеееен тешко. барем за мене :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не даваат ,се заебав еднаш ...


АceReal ...сигурен си дека мора преку банери ?

Затоа што прочитав 200 водичи на нет и сите водат до регистер/сајн ап а ја на времето коа се сајнав ...некој код праќаа ...на мејл ...или нешо така
да да мора преку банери ..
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
linkЕве ти страна кај можиш и колку бонус можиш да земиш .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom